Rýchlenie rajčín pre rok 2020



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 78.120 (?)
20.1.2020 22:43

Milane, to som len na 3 hod. vyniesla 4 druhy na obedňajšie slnko, v tieni bolo tiež iba 5 stupňov, ale na slnku 15- 17 stupňov- tak nech si trocha zvykajú. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 245.32 (?), 12.12.2019 21:03
Mohl bych vědět kde konkrétně se nachází onen nový obrovský skleníkový komplex na Vysočině?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 12.12.2019 21:26

Na okraji Třebíče směrem na Kožichovice. Ve srovnání se Španělskem je to však jen plivátko. Srovnávám to spíše se svou zahradou.

Skleníky
Skleníky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 12.12.2019 20:46

Podobných pochybností a otázek už tady na mne i jiné, kteří to také dělají, bylo spoustu. Já to řeknu krátce: pro tu srandu. Myslím, že Mimmo to vysvětlil docela dobře. A koníčky nikdy nepřepočítávám na peníze. A jen tak na okraj: jsou i tací, kterým to přináší velmi ranou a hojnou úrodu (Eva T.) a já zkouším, zda se mi to může v mých podmínkách taky povést.

A že nic neobjevím, jak píše Pepé? Nejspíš ne, ale to jsem na tom stejně jako ostatních 99,9999% zahrádkářů. Nicméně něco dělám, a tak mám, byť jen minimální, šanci, že budu mít kliku. Ten, kdo nic nezkusí, ji nemá.wink

No a že o tom píšu? Cvičím si češtinu a sloh a nikdo není nucen to číst. Ale pár čtenářů přeci jen mám, ne?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.145 (?), 13.12.2019 14:57

Tak mě ze všechno nejvíc zaujaly ty podmínky, které těm rostlinám dáváte - chodba, chladno, málo vody... jestli to tam takhle bylo... Já se snažím sadbě vždycky dávat optimální podmínky, což toto asi není. Vysejete to extrémně brzy a potom to jakoby brzdíte v růstu mě připadlo, což mě teda žádný smysl nedává. Ale jasný, každý se baví jak chce. Já seju první ředkvičky kolem 8.3, zkuste to třeba ted a dejte vědět, jak to dopadlo. A propos - jak tedy dopadlo těch 6 sazeniček?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 78.120 (?), 13.12.2019 18:07

Všetky moje rajčiny prežili v pohode. Určite sa netrápili. Tie na teplejšom juhozápadnom okne (17-22 stupňov)  s občasným prisvetlením som už presadila do väčších asi 0,5l sadbovačov, tie na studenom(12-18 stupňov), bez prisvetľovania a 2 týždne nezalievané sú síce viac než o polovicu menšie, ale zdravé a pevné, z nich som už temer všetky rozdala, lebo väššina je chladuodolných a skorých dwarf alebo determinantných odrôd, ktoré sa dajú pestovať aj za oknom. A ešte jednu zaťažkávaciu skúšku budú mať 2 týždne cez vianočné sviatky bez prisvetľovania, iba s odrazovkou na chladnejšom okne, aby nerušili vianočných hostí.

    Eva T.

Zľava Window dwarf, Pink Passion, Sleeping Lady a Mong. Karlik
Zľava Window dwarf, Pink Passion, Sleeping Lady a Mong. Karlik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 13.12.2019 18:28

Samozřejmě, že platí zákon minima. Takže ostatní podmínky, vlhkost substrátu, hnojení a teplota se v tomto případě musí přizpůsobit podmínkám světelným, které jsou v minimu. To přece nezpochybňuju, to vím. Ale jsem skeptický k tomu, že tímto způsobem vypěstujete kavalitnější rajčata, než velkovýroba, která rostlinám zajistí tvale optimální podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 78.120 (?), 20.1.2020 14:29

Moje prvé tohoročné otužovanie rajčín- Ako prvá kvitne Sophie´s Choice, veľa nechýba k rozvinutiu prvých púčikov ani Orange Santa a Uralskiy Ranyi. Štvrtýotužilec Mongolskiy Karlik má tiež už púčiky a má najnižší a najrozložitejší habitus.

   Eva T

Sophies´s Choice
Sophies´s Choice
Zľava: Sophies´s Choice, Uralskiy Ranyi, Orange Santa a Mongolskiy Karlik, ostatné ešte za sklom v obyváku.
Zľava: Sophies´s Choice, Uralskiy Ranyi, Orange Santa a Mongolskiy Karlik, ostatné ešte za sklom v obyváku.
Orange Santa
Orange Santa
Uralskyi Ranyi
Uralskyi Ranyi
Mongolskyi Karlik
Mongolskyi Karlik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 20.1.2020 21:09

Evi, klobouk dolů. Jsou parádní. Trollové asi puknou vzteky. Jen mi není jasné, jaké tam máte počasí, že už je otužuješ. Tady je furt hnusně a teploty tak do 5°C. Takže stále čekám.

Jinak ale můžu snad říct (abych to nezakřikl), že ty moje vypadají jako ty Tvoje, jsou jen o hodně menší a nemají na květ, přestože jsme je seli přibližně ve stejnou dobu. Zdá se, že jsem těmi drastickými opatřeními zažehnal infekci (ťuk, ťuk, ťuk), listy drží všechny, nežloutnou a ani nemají vady. Dokonce si ještě drží děložní lístky. Vlastně si tak uvědomuju, že jsem dva roky bojoval s nákazou bez toho, abych si to připustil. Tak teď snad už bude všechno v normálu.

Těm mým nějak moc nešlo klíčení a pak jsem je úmyslně zpomalil v růstu, aby dobře zakořenily. Raději jsem zvolil trpělivost.

Měj se.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 78.120 (?), 20.1.2020 22:43

Milane, to som len na 3 hod. vyniesla 4 druhy na obedňajšie slnko, v tieni bolo tiež iba 5 stupňov, ale na slnku 15- 17 stupňov- tak nech si trocha zvykajú. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.145 (?), 21.1.2020 10:37
Zkousi to nekdo opacne, tj.mit sklizen co nejdele, treba do vanoc? Zkusil tedy nekdo vysivat ne co nejdrive, ale v podstate co nejpozdeji, aby to melo smysl a dozralio to? Pokud ano, kdy? Zacatek cervence?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika