Rýchlenie rajčín pre rok 2020



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?)
12.12.2019 20:46

Podobných pochybností a otázek už tady na mne i jiné, kteří to také dělají, bylo spoustu. Já to řeknu krátce: pro tu srandu. Myslím, že Mimmo to vysvětlil docela dobře. A koníčky nikdy nepřepočítávám na peníze. A jen tak na okraj: jsou i tací, kterým to přináší velmi ranou a hojnou úrodu (Eva T.) a já zkouším, zda se mi to může v mých podmínkách taky povést.

A že nic neobjevím, jak píše Pepé? Nejspíš ne, ale to jsem na tom stejně jako ostatních 99,9999% zahrádkářů. Nicméně něco dělám, a tak mám, byť jen minimální, šanci, že budu mít kliku. Ten, kdo nic nezkusí, ji nemá.wink

No a že o tom píšu? Cvičím si češtinu a sloh a nikdo není nucen to číst. Ale pár čtenářů přeci jen mám, ne?

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 245.32 (?), 12.12.2019 21:03
Mohl bych vědět kde konkrétně se nachází onen nový obrovský skleníkový komplex na Vysočině?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 12.12.2019 21:26

Na okraji Třebíče směrem na Kožichovice. Ve srovnání se Španělskem je to však jen plivátko. Srovnávám to spíše se svou zahradou.

Skleníky
Skleníky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 12.12.2019 20:46

Podobných pochybností a otázek už tady na mne i jiné, kteří to také dělají, bylo spoustu. Já to řeknu krátce: pro tu srandu. Myslím, že Mimmo to vysvětlil docela dobře. A koníčky nikdy nepřepočítávám na peníze. A jen tak na okraj: jsou i tací, kterým to přináší velmi ranou a hojnou úrodu (Eva T.) a já zkouším, zda se mi to může v mých podmínkách taky povést.

A že nic neobjevím, jak píše Pepé? Nejspíš ne, ale to jsem na tom stejně jako ostatních 99,9999% zahrádkářů. Nicméně něco dělám, a tak mám, byť jen minimální, šanci, že budu mít kliku. Ten, kdo nic nezkusí, ji nemá.wink

No a že o tom píšu? Cvičím si češtinu a sloh a nikdo není nucen to číst. Ale pár čtenářů přeci jen mám, ne?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.145 (?), 13.12.2019 14:57

Tak mě ze všechno nejvíc zaujaly ty podmínky, které těm rostlinám dáváte - chodba, chladno, málo vody... jestli to tam takhle bylo... Já se snažím sadbě vždycky dávat optimální podmínky, což toto asi není. Vysejete to extrémně brzy a potom to jakoby brzdíte v růstu mě připadlo, což mě teda žádný smysl nedává. Ale jasný, každý se baví jak chce. Já seju první ředkvičky kolem 8.3, zkuste to třeba ted a dejte vědět, jak to dopadlo. A propos - jak tedy dopadlo těch 6 sazeniček?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 78.120 (?), 13.12.2019 18:07

Všetky moje rajčiny prežili v pohode. Určite sa netrápili. Tie na teplejšom juhozápadnom okne (17-22 stupňov)  s občasným prisvetlením som už presadila do väčších asi 0,5l sadbovačov, tie na studenom(12-18 stupňov), bez prisvetľovania a 2 týždne nezalievané sú síce viac než o polovicu menšie, ale zdravé a pevné, z nich som už temer všetky rozdala, lebo väššina je chladuodolných a skorých dwarf alebo determinantných odrôd, ktoré sa dajú pestovať aj za oknom. A ešte jednu zaťažkávaciu skúšku budú mať 2 týždne cez vianočné sviatky bez prisvetľovania, iba s odrazovkou na chladnejšom okne, aby nerušili vianočných hostí.

    Eva T.

Zľava Window dwarf, Pink Passion, Sleeping Lady a Mong. Karlik
Zľava Window dwarf, Pink Passion, Sleeping Lady a Mong. Karlik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.144 (?), 13.12.2019 18:28

Samozřejmě, že platí zákon minima. Takže ostatní podmínky, vlhkost substrátu, hnojení a teplota se v tomto případě musí přizpůsobit podmínkám světelným, které jsou v minimu. To přece nezpochybňuju, to vím. Ale jsem skeptický k tomu, že tímto způsobem vypěstujete kavalitnější rajčata, než velkovýroba, která rostlinám zajistí tvale optimální podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 78.120 (?), 20.1.2020 14:29

Moje prvé tohoročné otužovanie rajčín- Ako prvá kvitne Sophie´s Choice, veľa nechýba k rozvinutiu prvých púčikov ani Orange Santa a Uralskiy Ranyi. Štvrtýotužilec Mongolskiy Karlik má tiež už púčiky a má najnižší a najrozložitejší habitus.

   Eva T

Sophies´s Choice
Sophies´s Choice
Zľava: Sophies´s Choice, Uralskiy Ranyi, Orange Santa a Mongolskiy Karlik, ostatné ešte za sklom v obyváku.
Zľava: Sophies´s Choice, Uralskiy Ranyi, Orange Santa a Mongolskiy Karlik, ostatné ešte za sklom v obyváku.
Orange Santa
Orange Santa
Uralskyi Ranyi
Uralskyi Ranyi
Mongolskyi Karlik
Mongolskyi Karlik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 20.1.2020 21:09

Evi, klobouk dolů. Jsou parádní. Trollové asi puknou vzteky. Jen mi není jasné, jaké tam máte počasí, že už je otužuješ. Tady je furt hnusně a teploty tak do 5°C. Takže stále čekám.

Jinak ale můžu snad říct (abych to nezakřikl), že ty moje vypadají jako ty Tvoje, jsou jen o hodně menší a nemají na květ, přestože jsme je seli přibližně ve stejnou dobu. Zdá se, že jsem těmi drastickými opatřeními zažehnal infekci (ťuk, ťuk, ťuk), listy drží všechny, nežloutnou a ani nemají vady. Dokonce si ještě drží děložní lístky. Vlastně si tak uvědomuju, že jsem dva roky bojoval s nákazou bez toho, abych si to připustil. Tak teď snad už bude všechno v normálu.

Těm mým nějak moc nešlo klíčení a pak jsem je úmyslně zpomalil v růstu, aby dobře zakořenily. Raději jsem zvolil trpělivost.

Měj se.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 78.120 (?), 20.1.2020 22:43

Milane, to som len na 3 hod. vyniesla 4 druhy na obedňajšie slnko, v tieni bolo tiež iba 5 stupňov, ale na slnku 15- 17 stupňov- tak nech si trocha zvykajú. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.145 (?), 21.1.2020 10:37
Zkousi to nekdo opacne, tj.mit sklizen co nejdele, treba do vanoc? Zkusil tedy nekdo vysivat ne co nejdrive, ale v podstate co nejpozdeji, aby to melo smysl a dozralio to? Pokud ano, kdy? Zacatek cervence?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika