Rýchlenie rajčat 2019



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 39.242 (?)
13.3.2019 18:49

což o to, rajčata se vykřešou i ze slabšího namrznutí, ale budou potřebovat na regeneraci tak 14 dní, zastaví růst. To už máte lepší začít s výsevem o měsíc a půl později, rostliny to doženou, jen začnou kvést o cca 2 týdny později. Já v kritických situacích zapaluji ve skleníku olejovou lampu nebo svíce pod podepřeným květináčem, teplo pak nestoupá tak kolmo vzhůru + geotextilie + konve s vodou k akumulaci

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 12.3.2019 17:16

Ani já to nepodceňuji. V noci mají šlehnout mrazíky i u nás. Dal jsem proto na rajčata pytle z netkané nebo PE fólie, na ně tenkou fólii a nakolec Lexanovou (polykarbonátovou) desku. V pátek by to mělo přestat a budu používat jenom Lexan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.60 (?), 12.3.2019 21:17

Jsem zvedav jak to rajcata ve skleniku ustoji  - uz pred osmou bylo jasno a dle CHMU byla u nas prizemni teplota -5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.60 (?), 13.3.2019 17:56
Tak rajcata to zatim prezila. Ale teplotni senzor je tedy dost nepresny (TFA) - ukazoval uvnitr -0.5c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 39.242 (?), 13.3.2019 18:49

což o to, rajčata se vykřešou i ze slabšího namrznutí, ale budou potřebovat na regeneraci tak 14 dní, zastaví růst. To už máte lepší začít s výsevem o měsíc a půl později, rostliny to doženou, jen začnou kvést o cca 2 týdny později. Já v kritických situacích zapaluji ve skleníku olejovou lampu nebo svíce pod podepřeným květináčem, teplo pak nestoupá tak kolmo vzhůru + geotextilie + konve s vodou k akumulaci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.161 (?), 12.3.2019 15:24
Ona ja lahka asi ako plastovy sacok, ja ju pouzivam napriklad na sadenice rajcat alebo papriky v skleniku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.161 (?), 12.3.2019 15:41
Pridam foto rajcat Start, v sobotu prepikirovane, v prvej polovici aprili ich vysadim do sklenika, dalsie na vonkajsie pestovanie ale aj so sklenika budem vysievat v najblizsich dnoch
Start F1
Start F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.214 (?), 16.3.2019 12:18
Tak som vcera vysial este dalsie Startky, Bejbino F1, Pedro F1 a nasiel som este balik "Tomaten Resi" zo zahranicia tak aj tie, Stupicke skore tento rok vynechavam, zda sa mi, ze plodia hlavne na spodnom vijane, a potom uz len par plodov
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.169 (?), 18.3.2019 20:26
Tak som ich prelozil pred 2 dnami do sklenika a do plastovej krabice a zvrchu zakryte netkanou textiliou, dnes bolo len 9 stupnov cez den a bez slnka, to iste zajtra. Myslite, ze im moze uskodit taka nizka teplota? Vratit ich dnu? Tam zas ale nemaju dost svetla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 18.3.2019 14:23

Dobrý den, 

netkanou folii dávám přes obloučky z proutků vrby. Takže udělám ve skleníku ještě takový malý kryt a ani loni mi tam nic nezmrzlo. Letos jsem bohužel nasela rajčata pozdě. Budu teprve poprve přesazovat. Pan Vladimír má úžasné pařeniště.Já mám pařeniště normální a dávám papriky mezi salát k rychlení. Loni jsem poprve dala rajčata keříčková a úroda byla neskutečná. Sklidila jsem několik přepravek s šejky a roma. Hlavně pěstuji vysoká rajčata.  Protlaků mám alespoň na rok dopředu. Ale i tak jsem měla velkou radost, že se zadařilo. Letos mám Policino, Jahodo, Swet aperitiv, Start F1, Datlo, Harzfeuer, Kumato, Santa orange a keříčková Napoli a Šejk. Ještě mám naseté nějaké bezejménné z Chorvatska. Do truhlíku Vilma.Vynechala jsem stupické polní rané.  Loni jsem se zařekla, že omezím pěstování. MÁM ASI O JEDNU ODRŮDU MÉNĚ. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.59 (?), 12.3.2019 15:31

Na ředkvičky, hrách, salát a třeba i jahody se ta netkaná textilie položí a kraje se zatíží nebo jiným zoůsobem upevní. Na rajčata je jednoduché udělat takovou hrazdu nad řádkem, jako je třeba fotbalová branka, přes břevno přehodit textilii a kraje dole upevnit (vznikne tak takový stan ve tvaru áčka).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika