Rýchlenie rajčat 2019



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?)
18.4.2019 11:12

S tím, že se mně květy v pařeništi neopylují bojuji už třetí rok. Zatím se mně podařilo snížit vzdušnou vlhkost na optimální úroveň (30-70 %), ale očekávaný výsledek se nedostavil. Asi budu muset do pařeniště nasadit nějaký ventilátorek, aby pomohl. Objednal jsem si jakýsi solární, ale česká firma mně ho přislíbila až za 2-7 týdnů, asi až jim je dodají z Číny. Dočetl jsem se také zajímavé věci, třeba že ovoce se nestanoví, dokud nebudou teploty v noci nad 11 °C po dobu nejméně dvou po sobě jdoucích nocí. Ještě letos chci odzkoušet, kolik teploty přidá rozsvícená petrolejka. Jen je škoda, že všechno budu moci ověřit zase až příští rok.Pochopitelně na rostlinách které mně vykvetly doma, jsou už plody a budu je asi tak v polovině května sklízet. Ale to pro mne není až zas tak velké vítězství.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 18.4.2019 11:12

S tím, že se mně květy v pařeništi neopylují bojuji už třetí rok. Zatím se mně podařilo snížit vzdušnou vlhkost na optimální úroveň (30-70 %), ale očekávaný výsledek se nedostavil. Asi budu muset do pařeniště nasadit nějaký ventilátorek, aby pomohl. Objednal jsem si jakýsi solární, ale česká firma mně ho přislíbila až za 2-7 týdnů, asi až jim je dodají z Číny. Dočetl jsem se také zajímavé věci, třeba že ovoce se nestanoví, dokud nebudou teploty v noci nad 11 °C po dobu nejméně dvou po sobě jdoucích nocí. Ještě letos chci odzkoušet, kolik teploty přidá rozsvícená petrolejka. Jen je škoda, že všechno budu moci ověřit zase až příští rok.Pochopitelně na rostlinách které mně vykvetly doma, jsou už plody a budu je asi tak v polovině května sklízet. Ale to pro mne není až zas tak velké vítězství.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.4.2019 18:24

Dneska jsem neviděl na noc nezakrytá rajčata ani v Bulharsku v 60 m. n. m. Pokud je budete zakrývat aspoň fólií, tak už by to snad šlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 17.4.2019 23:06

Vysadit je všechny je příliš velké riziko. Já nejspíš zkusím vysadit "průzkumnou četu" tak 5 - 6 nejranějších rajčat a trochu je chránit igelitem. Když bude klika na počasí, budou dřív zralá. Když ne, budiž jim země lehká.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 18.4.2019 18:46

Zítra nechám ve skleníku kromě oken otevřené i dveře. Má být teplo, tak bude jednak průvan a navíc se tam možná dostane i nějaká ta včela. snad se nějaké to oplylení podaří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.50 (?), 19.4.2019 12:38

Dobré odpoledne. Letos mám celkem mizenou (malou)  sadbu rajčat, výsev konec března, přepichoval jsem teprve před týdnem a včera, u papriky mě opadaly spodní listy, jak jsem psal jinde. Koupil jsem v bau a postavil tunelový foliovník 3x2m se zelenou kašírovanou fólií. Myslíte si, že by sadbě přispělo přemístit ji do fóliovníku, chtěl bych časem přidat i sadbu okurek, lilků a melounů? Sadba by tam měla určitě více světla než v bytě na severní straně a hlavně kolmé světlo, otázka je teplota. Zahradu mám 30km od bydliště a určitě nebudu moci reagovat hned (větrání, zapálení svíček), dostanu se tam max. 1 v týdnu a o víkendu. Do fóliovníku bych dal menší sud s vodou, aby trochu držel teplotu. Děkuji za dooporučení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 19.4.2019 17:33

Když ten foliák nemáte u domu, tak bych to neriskoval. Chce to každodení obsluhu, minimálně ráno a navečer. Já mám pařeniště, což je o kategorii vyšší úroveň a mám s tím letos velké problémy. Jasno, ve dne horko, v noci zima.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 19.4.2019 22:18

Nejlepší by byl skleník, který by měl otvírací celé stěny, tedy aspoň ty kratší. Kvůli opylení, snížení vlhkosti i ultrafialovému záření - to omezuje infekce. A za takových dní, jaké máme teď, jsou na tom rajčata nejlíp venkusmiley. Taky už nezavírám balkonovník a sazenice jsou venku na balkóně i přes noc.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.50 (?), 21.4.2019 9:52

Děkuji za odpovědi. Podle chatařů ještě včera ráno tak jak celý týden byla na trávě jinovatka. Mladé listy minikiwi byly na troud. Bohužel každé ráno a večer se tam nedostanu. Zkusím to tedy jen na pár sazenicích rajských a paprik o které případně přijdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 78.150 (?), 22.4.2019 20:52

Ja som v sobotu vysadila von pokusných 14 rastliniek rajčín- 6 menších pod 5l petky, zvyšné už väčšie s nasadenými kvetmi alebo pukmi, s možnosťou nadokrytia tunelom, alebo kartónmi. Dúfam, že zaprší.Noci sú stále dosť chladné. Včera som obrala 1,30 kg rajčín. Za apríl to bolo doteraz spolu asi 2,5 kg(občas som si lentak utrhla bez váženia)

    Eva T

Veľkonočné zátišie
Veľkonočné zátišie
Maglia Rosa
Maglia Rosa
Letnenie
Letnenie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 23.4.2019 20:01

Evi máte nádhernou úroduyes, konečně i u mě ve skleníku se začínají objevovat zelená rajčátka na rostlinách od Vladimíra. Stále ale hodně sazenic čeká na vysazení ven. Zatím mám strach i u nás jsou noci a rána studená. Navíc poslední dobou často fučí studený vítr. Ani nevím kde je všechny nasadímblush ty tyčkové možná i mezi jinou nižší zeleninu. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika