Rýchlenie rajčat 2019



seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?)
9.4.2019 21:21
Úžasné paní Evo, obdivuju a tiše závidím😃.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 78.150 (?), 9.4.2019 20:47

Dnešná oberačka- 16 Gardenberry F1, 8 MagliaRosa, 2 ŠtartF1, 2 Sleeping Lady. Včera som zjedla ešte ďalšie 4 GB.  


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 9.4.2019 21:21
Úžasné paní Evo, obdivuju a tiše závidím😃.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 10.4.2019 7:41

Taky bych si do něčeho takového ze své zahrady kousl. smiley Ale musím si zatím (minimálně měsíc) nechat zajít chuť.sad Prostě kdo umí ten je v pohodě, kdo neumí ten čumí.

yesyesyes           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 10.4.2019 22:21

Evi, paráda. Klobouk dolů.

Jak je hodnotíš chuťově? Hlavně ty Gardenberry, ať vím, na co se těšitsmiley. Dneska jsem totiž snědl dvě své ministartky a byly hodně kyselé. U mne vychází chuťově nejlíp Mountain Magic.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 78.150 (?), 12.4.2019 19:54

Gardenberry sú sladučké- menej kyselinky, ale chuť rajčinová, Maglia Rosa je kyselkavá, ale je to taká zaujímavá chuť, tak trocha citrusová- vyhovuje mi- netreba ju nechať prezrieť, aby tá kyselinka vynikla.Štartka má svoju typickú chuť, aj keď prostred leta odtrhnutá na záhone je výraznejšia, Sleeping Lady má zase trochu zemitú chuť, ako je to pri tmavých rajčinách obvyklé. Je super si teraz, keď sú mi ešte vzácne v tomto období, porovnávať ich chute.

                          Eva T.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 12.4.2019 23:26

Evi, je to o tom, zda "zimní" chov má či nemá smysl. Za sebe říkám, že má (a to se mi letos zas až tak nedaří). Tvoje výpověď říká to samé. Ty odrůdy od Tebe mi nevyšly tak jako Tobě. Mini Kumato mi uzrálo docela do kysela, podobně jako Startka (obě ale plná rajčatová chuť). Maglia Rosa sice nasadila na plody, ale neuzrály a teď už je díky té infekci na odpis a Sleeping Lady si dává hodně na čas - asi bojuje s nákazousad. Ukázalo se ale, že ta nepojmenovaná odrůda červených cherry je docela odolná, takže už červená (nejspíš není úplně raná). A už se červenají i rajčata v balkonovníku - nasazená už za oknem. Startky. 

Mimmo mi potvrdil, že můj plán na příští rok - tedy vlastně na léto tohoto, má naději a smysl. Takže dál hledám cestu, jak mít rajčata celý rok. Když odpočtu tu dvoutýdenní pauzu, nejsem cíli daleko. Vlastně jen rozdíl mezi 9. a 20. březnem. Jenže to už jsou "poslední a první" vlaštovky. Můj sen je mít dostatečnou zásobu - řekněme 1,5 kg měsíčně - kdykoliv k sežrání. Ale i kdyby se to nepovedlo, to hledání samo je spousta srandy (ale i dost práce). A to mne baví.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 78.150 (?), 13.4.2019 6:32

S Minikumatom nepočítam na rýchlenie za oknom, siala som ho až koncom februára pre studený skleník a na von. Na budúcu sezónu dám určite znova GardenberryF1, Magliu Rosu aj Sleeping Lady, možno vysejem ešte takto skoro aj Mongolskyi Karlik, ten má už veľké plody z výsevu v polovici januára.Vlani ma vôbec neoslovil Betalux, tento rok zase Subarctic plenty- má 4 veľké- okolo 80-100 g plody-1 už začína červenať, ale zastavil rast a ďalej nekvitne, uvidím ešte, ako bude chutnať. 42 Days som siala až v januári, v skleníku je obsypaný kvetmi už 2 týždne, stále rozkvitajú ďalšie, ale nechce sa im zasadať na rozdiel od Stupického skorého, ktoré má už peknú násadu plodov. Možno vyskúšam na budúci rok ešte nejakú ďalšiu skorú determinantnú odrodu, vhodnú do kvetináčov.

.Pre neskorý zber a hlavne skladovanie plodov počítam pre tento rok Ramallety, Bombety a Green Bee od Vladimíra.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 12.4.2019 19:36

Ano, je to krásné. Já mám zralé plody pouze z loňské Vilmy, která stále dobře plodí. Zajímavé je, že mému kolegovi také plodí stejně stará rostlina. Na opravdické plody ve venkovním pařenošti si však musím taky počkat. Rajčata mohutní a kvetou, ale ještě neplodí.

Rajčata v pařeništi zakrývaná Lexanem
Rajčata v pařeništi zakrývaná Lexanem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 78.150 (?), 12.4.2019 20:34

Mimmo, dúfam že v Bulharsku máte teplejšie ako u nás, hlavne v noci ešte hlásia mrazy. A stále nezaprší! V skleníku rajčiny sa zatiaľ držia, niektoré kvitnú a zasadajú, zvyšné už nahadzujú púčiky. Pokusne som vysadila pred 4 dňami 1 koreň- malú rastlinku Coeur de Boeuf Bicolor von pod zrezanú 5 litrovú pet fľašu, dospodu väčšej jamy konince, na to substrát preliala vlažnou vodou a priesadku ešte obložila senom. Na noc ešte nadokrývam väčším kvetináčom. Vlani som takto skoršie vysadila 4 malé sadenice biftekov a rastlinky potom v máji mali náskok- boli lepšie prekorenené. Tento rok vyzerá byť ale apríl oveľa studenší, tak som viac koreňov neriskovala.

                                                                    Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.4.2019 6:51

Nám po 5 týdnech hrozného sucha silně zapršelo (asi 30 mm v několika dnech). Takže bývá spíše zataženo, ráno kolem 10ºC, odpoledne do 20ºC. Žádné horko. Ale čekáme i chladnější rána okolo +5ºC. Místní zahrádkáři postupně přecházejí ze svých sazenic na sazenice z trhu. Jsou mimořádně atraktivní a velmi levné. Prodávají se ošetřené Championem.

Rajčata na trhu za babku
Rajčata na trhu za babku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika