Rýchlenie rajčat 2019



Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?)
1.4.2019 23:58

Dobry vecer,

gratulujem vyssie komentujucim nasim top zahradkarom. Obrazky su uzasne. Situacia u mna po dovolenke v IT, ktoru sme tu medzicasom rozoberali, priazniva. Sice som bola v horore, ze rajciny splesneli, premokrila som substrat cez podmisky, ale zvladli to vsetky. Takze trochu sucha je lepsie ako prilis mokro. Klicivost som mala okolo 90-95% pri vysadeni 1, max 2 semienok z vacsiny odrod, co nevyklicilo, som dosiala a teraz mam more priesad. Kvitne asi 5 druhov, vacsinou skore dwarfy a previsle. Zelenych plodov paradajok mam 5 na Gartenperle, 2. miesto v skorosti ma Tiny Tim, 3. Vilma. Z pikyrovania som uz chora. Naschval zatial nepouzivam vacsie nadoby, inak bude z domu dzungla (pardon uz teraz je). Otuzujem planty a beham s kelimkami ako blazon, poucenie do buducna. Zahon je krasne, priam dokonale zrylovany, prerazili sme rylom zahradne trubky zavlazovania a vyrobili gejzir, Herlany boli suvix. Takze trubky prec, zakopat hlbsie nove. Zemina je naprd, ilovita. Podla Vas mam este nieco dohnojit pre majovym sadenim? Mam mlety dolomitsky vapenec, siran draselny a granulovany slepaci hnoj (ten dam az pri sadeni). Kupit mastalny hnoj Agro event zahradny kompost Agro? To maju v Hornbachu. Popola, vajecnych skrupin sme nazberali dost.Na pole sme vysypali tonu kavovej sadliny a cajovych sackov, firemne kavovary US Steelu su dobry zdroj.

P.S. pre Vladimira, z Vasich biftekov dobre vyzera Orange russian 117 a Rosa de Huesca, tak sa snad zadari. Inak k svetu je este Big mama, Amana Orange, Orange strawberry, Anna Russian, Azoychka, Black from Tula, Black Krim, German Johnson, German red strawberry, 100 pudov, pokulhava Lucid gem, Carbon a Cherokee purple                                

Uspesne pestovanie vsetkym

 Katka 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 29.3.2019 7:47

V letošním roce jsem pařeniště nestavěl příliš hluboko. Proto jsem už teď u Lexanové desky (cca 50 cm). Líbilo by se mi vysázet všechno volně ven, ale je ještě brzy. Ve středu ráno jsem měl na Lexanu led, ikdyž bylo +3º C. A to mám pařeniště umístěné velmi jižně.

Pařeniště s rajčaty (Rugby)
Pařeniště s rajčaty (Rugby)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 29.3.2019 19:49

V skleníku mám už vysadené všetky rajčiny- 30 koreňov- najbližšie noci by nemalo mrznúť, tak nemusím nadokrývať, ani zapaľovať sviečky. Rozdiel teplôt vonku a v skleníku pred východom slnka je u mňa 8 stupňov, takže pokiaľ nehlásia mrazy viac ako -3 nezapaľujem sviečky. Neprenášam zatiaľ  dnu ani priesady na poličkách, určené na pestovanie vonku- tie sú ešte malé s 2-3 pravými listami. Rýchlené kvetináčové cez slnečné dni otužujem vonku, pokiaľ nefúka silný vietor a na noc prenášam dnu alebo do sklenika.

 Pridávam foto mojich prvých zrelých rajčiniek pestovaných v kvetináčoch za oknom.

 Eva T

GardenberryF1
GardenberryF1
Maglia Rosa
Maglia Rosa
Maglia Rosa
Maglia Rosa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 30.3.2019 19:52

Evi, gratuluju k těm zralým. Tak jsi to také do Brexitu stihlasmiley. I s předstihem. A jak to vypadá, budeme do něj mít sklizeny desítky kilo, tedy pokud k němu vůbec dojde.

Teď se soustřeďuji na balkonovník a na sadbu do zahrady. Doma mám asi 7 zralých či zrajících. První ochuitnávka proběhla 20.3. Ale musím změnit strategie. Míň je často víc.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 1.4.2019 11:17

Evi nádhera a tiše závidím, mám také ve skleníku již vysazeno, sazenice jsou pěkné pevné, vetšina nakvetlých, ale stále jsou u nás velké výkyvy teplot. Přes den kolem 20°C ve skleníku i ke 30°C a v noci a nad ránem kolem 0°C. Přiznám se, že musím na noc přitápět. Nevím jak Vladimír s těmi sazeničkami venku v pařeništi? Snad dá vědět jak mu to přežívásmiley Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.59 (?), 1.4.2019 14:55

Myslím, že už jsem psal, mám v těch dvou pařeništích vysazeno 32 rostlin, některé kvetou, na některých je už sem tam malinké rajče, některé ještě jen malé květenství. Moc to nesleduji. myslím si že je to v pohodě. Když přijdu na zahradu a má ssebou počítač, tak si stáhnu z Dataloggeru teploty a vlhkost a na základě předpovědi počasí a nasnímaných hodnot upravím nastavení oken tak, aby to tak dva až tři dny vydrželo. Zatím nic nefotím, zajímavé to bude až někdy koncem první poloviny května (okolo toho patnáctého) Jak to v tom mém pařeništi vypadalo od pátku do pondělí viz. obrázky. Oproti loňsku se mně podařilo podstatně snížit relativní vlhkost v pařeništi- důležité pro opylování.

           Vldimír

PS.. Momentálně řeším jak si zajistit dostatek vody na léto. Nevypadá to, že u nás to bude s vodou lepší.

Teplota
Teplota
Vlhkost
Vlhkost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 1.4.2019 23:58

Dobry vecer,

gratulujem vyssie komentujucim nasim top zahradkarom. Obrazky su uzasne. Situacia u mna po dovolenke v IT, ktoru sme tu medzicasom rozoberali, priazniva. Sice som bola v horore, ze rajciny splesneli, premokrila som substrat cez podmisky, ale zvladli to vsetky. Takze trochu sucha je lepsie ako prilis mokro. Klicivost som mala okolo 90-95% pri vysadeni 1, max 2 semienok z vacsiny odrod, co nevyklicilo, som dosiala a teraz mam more priesad. Kvitne asi 5 druhov, vacsinou skore dwarfy a previsle. Zelenych plodov paradajok mam 5 na Gartenperle, 2. miesto v skorosti ma Tiny Tim, 3. Vilma. Z pikyrovania som uz chora. Naschval zatial nepouzivam vacsie nadoby, inak bude z domu dzungla (pardon uz teraz je). Otuzujem planty a beham s kelimkami ako blazon, poucenie do buducna. Zahon je krasne, priam dokonale zrylovany, prerazili sme rylom zahradne trubky zavlazovania a vyrobili gejzir, Herlany boli suvix. Takze trubky prec, zakopat hlbsie nove. Zemina je naprd, ilovita. Podla Vas mam este nieco dohnojit pre majovym sadenim? Mam mlety dolomitsky vapenec, siran draselny a granulovany slepaci hnoj (ten dam az pri sadeni). Kupit mastalny hnoj Agro event zahradny kompost Agro? To maju v Hornbachu. Popola, vajecnych skrupin sme nazberali dost.Na pole sme vysypali tonu kavovej sadliny a cajovych sackov, firemne kavovary US Steelu su dobry zdroj.

P.S. pre Vladimira, z Vasich biftekov dobre vyzera Orange russian 117 a Rosa de Huesca, tak sa snad zadari. Inak k svetu je este Big mama, Amana Orange, Orange strawberry, Anna Russian, Azoychka, Black from Tula, Black Krim, German Johnson, German red strawberry, 100 pudov, pokulhava Lucid gem, Carbon a Cherokee purple                                

Uspesne pestovanie vsetkym

 Katka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.4.2019 15:56

Pro zajímavost přikládám ukázku jak u nás rychlí profesionálové. Červené plody tam nejsou, ale sazenice jsou velmi silné a vysoké. Akorát k výsadbě. Cena je asi 1 euro za dva kusy.

Na trhu neprodávají jen farmáři, včelaři a školkaři. Bývají tam i rybáři s úlovky z povodí Dunaje.

Prodej sazenic rajčat (BG)
Prodej sazenic rajčat (BG)
Čerství raci na trhu
Čerství raci na trhu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 78.150 (?), 8.4.2019 21:16

Dnes mi začali dozrievať aj prvé Štartky a Sleeping Lady. Doteraz som obrala asi pol kila Maglie Rosy spolu s Gardenberry. V skleníku pekne zasadajú aj   Stupické skoré poľné.

    Eva T.

Letnenie vo dvore
Letnenie vo dvore
ŠtartF1
ŠtartF1
Subarctic Plenty
Subarctic Plenty
Maglia Rosa
Maglia Rosa
GardenberryF1
GardenberryF1
Pink Passion Dwarf
Pink Passion Dwarf
Sleeping Lady Dwarf
Sleeping Lady Dwarf
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JaRoj - (13) - 53.11 (?), 8.4.2019 22:30
Moc pěkné, každý den je uklízíte donů či jak? To oválné je Maglia? Obdivuji Vaši energi. Kde pěstujete? Jarmila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 78.150 (?), 9.4.2019 6:07

Ak je veľký vietor a noc pod 4 stupne tak ano, som na dôchodku, tak sa to dá.smiley  E. T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika