Rýchlenie rajčat 2019



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?)
3.3.2019 12:38

Ja osobne presádzam aj viackrát- podľa potreby. zbrzdí sa tým vyťahovanie, rajčina venuje viac síl tvorbe koreňového systému. pridávam fotodokumentáciu.  Eva T.

Pred presádzaním
Pred presádzaním
Aranca F1
Aranca F1
Naležato
Naležato
Presadené
Presadené
v kelimkoch od mlieka
v kelimkoch od mlieka
Mongolskiy Karlik ani nejde presadiť hlbšie
Mongolskiy Karlik ani nejde presadiť hlbšie
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 208.66 (?), 2.3.2019 22:32

Já jsem o tom četla. Hnojivo z kvasnic doporučují hlavně na muškáty. Bude to působit asi dobře na všechny rostliny. Nesolená voda z brambor je prý také dobrá. Já jsem ale ani jedno nezkoušela. Na kvasnicová hnojiva jsou ale různé návody. Dejte si do googlu hnojivo z kvasnic. Bohuna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 3.3.2019 10:48

Zdravím všechny na "rajčatovém fóru". Tentokrát mám dotaz přímo na Vladimíra. Jak jste na tom s výsadbou Vašich předpěstovaných rajčat? Některá moje rajčata už jsou na kelímky velké a tak přemýšlím, jestli je ještě jednou nepřesadit? Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 3.3.2019 10:59

V týdnu jsem přesázel všechna ta keříčková rajčata do velkých kelímků od jogurtu. Většinou jsem měl ty o velikosti 400 ml, ale lepší jsou ty 500 ml, jsou daleko vyšší. Sazenice z kelímků 200 ml tam vmáčknu co nejhlouběji a zasypu je i se spodními listy. Toto přesazení jim hodně pomůže. Vysazovat budu okolo 20. března do pařeniště. Předpovědi počasí jsou zatím příznivé.  Chtěl bych aby na každé zasazené rostlině už byl opylený květ nebo malý základ plodu, zatím to vypadá, že by se mně to přání mohlo splnit.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 3.3.2019 12:38

Ja osobne presádzam aj viackrát- podľa potreby. zbrzdí sa tým vyťahovanie, rajčina venuje viac síl tvorbe koreňového systému. pridávam fotodokumentáciu.  Eva T.

Pred presádzaním
Pred presádzaním
Aranca F1
Aranca F1
Naležato
Naležato
Presadené
Presadené
v kelimkoch od mlieka
v kelimkoch od mlieka
Mongolskiy Karlik ani nejde presadiť hlbšie
Mongolskiy Karlik ani nejde presadiť hlbšie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 3.3.2019 13:03

Díky moc, tak po obědě se do toho přesazování pustím. Doufám, že budu mít dost velkýc nádob. Evi vidím, že na přesazování používáte taky kde cowink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 7.3.2019 12:49

Tak rajčata jsem sice přesadila, ale bohužel se mi stala nehoda a stolek s květináči se mi převrátil. Sazenice to přežily, ale která odrůda je která už nepoznámsad Jediné Stupické má jiné listy. Tak jsem se naštvala a pár rajčat jsem už nasadila přímo do skleníku a něco ještě znovu do květináčů. Na noc to zakrývám textilií. Uvidíme jak to dopadne... Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 8.3.2019 17:10

Já jsem dnešní dopoledne věnoval přípravě pařeniště zapiuštěného do země. Oproti loňskému roku jsem udělal podstatné změny. Protože v pařeništi byla velká vlhkost (v noci až 95 %) a to mělo negativní vliv na opalování rajčat (v době, kdy bylo pařeniště uzavřené) tak jsem nainstaloval uprostřed černou PE trubku s vyvrtanýmii otvory (podloženou netkanou, aby se otvory nezanášely hlínou). Na to jsem dal černou tkanou textilii s vystřiženými otvory pro rajčata. Aby se voda neodpařovala do prostoru pařeniště, tak jsem ještě natáhl po celé ploše tenkou průhlednou zakrývací folii (na malování). Při sázení rajčat proříznu křížem tuto vrchní folii a sazákem udělám jamku pro sazenici. Sazenice se už těší do pařeniště. Na obrázku je takový rošt, který využiji při výsadbě, přeci jen je náročné sázet něco v hloubce 30 cm pod okolní terénem. Musím do pařeniště vstoupit a hrozně bych to tam pošlapal. Rošt oddělám v momeně, kdy budu dávat k rajčatům podpěné sítě.

Udělal jsem jednu chybu, chtěl jsem podpořit kvetení některých z nich a tak jsem je dal do pokoje k oknu, kde je teplota 24 °C a když vyleze slunce tak i víc (i při otevřeném okně). Ještě jsem je pohnojil a ony se mně odměnily tím, že se vytáhly o deset centimetrů sad. A nějaké rychlejší kvetení nikde. Už v pondělí jsem je šupl zpět do těch 18 °C a uvažuji, že je průběžně začnu otužovat na lodžii, aby se jejich růst zastavil. Přeci jen musí ještě asi tak deset až čtrnáct dnů vydržet doma.

           Vladimír

PS.: Dvě fotky z mé dnešní činnosti na zahradě

PE hadice na zalévání
PE hadice na zalévání
Pařeniště připravené k výsadbě rajčat
Pařeniště připravené k výsadbě rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 11.3.2019 10:55

O víkendu jsem do skleníku dal polovinu rajcat vysetých začátkem února. Ty co zůstanou ve skleníku tak přímo do hlíny, zbytek v květnících. Hlídač teploty jsem dal na 0,5c tak doufám, že to není už moc málo. Dal jsem tam zároveň měřák spotřeby, tak jsem zvědav kolik mě to bude celé stát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 11.3.2019 13:09

Já si myslím, že je to moc nízko. Když přijde k ránu mráz, tak bude tendence chladnutí ve skleníku ještě nějakou dobu pokračovat i když čidlo zareaguje. Je třeba počítat i s nepřesností měřidla. 0°C je pro rajčata smrtící. Důležitější než měřit spotřebu je dát si tam nějaké měření teplot. Dlouhodobě nízké teploty pod 10 °C negativně ovlivní nejn růst ale i v budoucnu kvetení.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 11.3.2019 14:41

Alea iacta est :-) Bohužel jsem to trochu přehnal a už je doma nemám kam dát. Vezmu to jako "pokus" a zkusím je pokud přežijí označit a porovnat je s várkou co bude doma v teple. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika