Roubování melounů a okurek



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 159.24 (?)
10.4.2010 18:36

Přidávám další fotky a zkušenosti s roubováním. Asi je vhodnější odstranit vrchol tykve a kořen okurky později, než jsem to dělávala. Tykev po týdnu a kořen okurky po 14 dnech, potom již nehrozí vadnutí a možná to není pro rostliny takový šok, že mohou podlehnout kořenovým chorobám. 

Na prvním fotce je okurka roubovaná 18.3. Na spodních listech je patrné popálení. Koncem března, kdy mi dvě okurky podehnily, jsem vše zalila Previcurem. Popálení může být od substrátu nebo po Previkuru. 2.4. jsem rostliny přesadila do substrátu Mykoflor, nové listy jsou zdravé, substrát asi vyhovuje. Rostliny již jsou vhodné k vysazení, zatím vyčkávám, u nás jsou dnes sněhové přeháňky.

Na dalších snímcích jsou později roubované rostliny a dnes roubované melouny. Vysávám melouny-okurky a tykve různě postupně a kompletuji to, co je zrovna narostlé. Okurce nevadí týden růstu navíc, pokud přebývají tykve, dám je na okno do části domu,. kde se netopí a ony se zarazí a počkají, vše využiju, nic nevyhazuju, jde o pokusy na několika rostlinách za oknem. Jiřina

Uzdravená okurka k vysazení
Uzdravená okurka k vysazení
Okurka z výsevu 1.3. roubovaná 30.3. na mladší tykev
Okurka z výsevu 1.3. roubovaná 30.3. na mladší tykev
okurky k vysazení
okurky k vysazení
okurky z výsevu 15.3. roubované před 14 dny
okurky z výsevu 15.3. roubované před 14 dny
dnes roubované melouny, výsev 30.3.
dnes roubované melouny, výsev 30.3.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 34.28 (?), 9.4.2010 12:00

Já mám zkušenosti, že když se okurce odříznou moc brzo kořeny a zvadne, ale přesto přežije, že to pak stejně nakonec bejvá podvraťák, kterej je vůbec rád že roste a s okurkama je to opravdu velká bída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.252 (?), 9.4.2010 14:11

Ja som dnes vrublovala melóny červené aj žlté, ale bola to bieda. Melóny skoro 10 cm vytiahnuté tenučké, pritom boli na okne, Sprinter a figolistá len čo vykúkli z hliny, hneď na druhý den boli 3mm hrubé, Sprinter trochu tenší, išlo to dosť zle. Akosi som to polepila, obviazala páskou z mikrot. sáčku. všetko som nestihla, ale tie najtenšie musím asi vyskúšať nie kopuláciou ale do stredu tekvice nasunúť. Dúfam, že mi z toho aspoň niečo zostane.  Zasiala som aj druhú várku, tá snáď bude lepšia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 9.4.2010 21:54
Já jsem rouboval melouny i okurky na tykev fíkolistou i na Sprinter ale pořád to není dle mé představy. Zkoušel jsem jazýčky i nasunutí do středu tykve ale zatím spokojen nejsem. Po zhlédnutí videa kde roubování provádí automat musí být spojení provedeno jiným způsobem. Předpokládám že je spojení provedeno po kolmém řezu, kdy jsou rostlinky přeřezány a následně sesazeny k sobě. Nevíte někdo jak vypadají kolíčky a strojek na roubování, které jsou nabízeny u SEMA? Dík Mirek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 9.4.2010 22:02

Ještě video a další video roubovacího automatu. Další  způsoby roubování melounů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 159.24 (?), 10.4.2010 18:36

Přidávám další fotky a zkušenosti s roubováním. Asi je vhodnější odstranit vrchol tykve a kořen okurky později, než jsem to dělávala. Tykev po týdnu a kořen okurky po 14 dnech, potom již nehrozí vadnutí a možná to není pro rostliny takový šok, že mohou podlehnout kořenovým chorobám. 

Na prvním fotce je okurka roubovaná 18.3. Na spodních listech je patrné popálení. Koncem března, kdy mi dvě okurky podehnily, jsem vše zalila Previcurem. Popálení může být od substrátu nebo po Previkuru. 2.4. jsem rostliny přesadila do substrátu Mykoflor, nové listy jsou zdravé, substrát asi vyhovuje. Rostliny již jsou vhodné k vysazení, zatím vyčkávám, u nás jsou dnes sněhové přeháňky.

Na dalších snímcích jsou později roubované rostliny a dnes roubované melouny. Vysávám melouny-okurky a tykve různě postupně a kompletuji to, co je zrovna narostlé. Okurce nevadí týden růstu navíc, pokud přebývají tykve, dám je na okno do části domu,. kde se netopí a ony se zarazí a počkají, vše využiju, nic nevyhazuju, jde o pokusy na několika rostlinách za oknem. Jiřina

Uzdravená okurka k vysazení
Uzdravená okurka k vysazení
Okurka z výsevu 1.3. roubovaná 30.3. na mladší tykev
Okurka z výsevu 1.3. roubovaná 30.3. na mladší tykev
okurky k vysazení
okurky k vysazení
okurky z výsevu 15.3. roubované před 14 dny
okurky z výsevu 15.3. roubované před 14 dny
dnes roubované melouny, výsev 30.3.
dnes roubované melouny, výsev 30.3.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.106 (?), 14.4.2010 17:24

U tohoto postupu, kdy podnož vysejete o dva dny dřív nechaváte děložní lístky nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.106 (?), 14.4.2010 21:34

Už jsem to prostudoval znovu a zjistil v informaci od Jeryho, že se to roubuje až nad děložními lístky tykve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 15.4.2010 7:25
Podívejte se na video v mém příspěvku z 18.3., tam je to pěkně ukázáno. Z vlastní zkušenosti - musí se opatrně a úplně odstranit "vše" nad děložními lístky protože to umí vyrůstat. Zatím laboruji a výsledky jsou nevalné. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 15.4.2010 7:45

Zde jsou popsány čtyři způsoby roubování včetně barevných obrázků (bohužel je to v angličtině ale překlad již mám). Vylezly mi podnože, takže víkend bude roubovací! Mirek

Okurka hadovka  a Sprinter
Okurka hadovka a Sprinter
Meloun Sugar Baby x Sprinter
Meloun Sugar Baby x Sprinter
Bez názvu
Bez názvu
Lajko II x tykev fíkolistá
Lajko II x tykev fíkolistá
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
melouny
melouny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.252 (?), 22.4.2010 12:41

Tak ako sa vám darí? Mne veľmi nie. Zo skúšobnej várky - jeden balík Tekvice figolistej a jeden Sprinter sa mi ujalo osem kusov, aj to iba žlté melóny. Ostatné na záreze ohnedlo a zvädlo. Mám vzídenú druhú várku, tri druhy červený, tri druhy žltý a uhorky šalátovky aj nakladačky, takže druhý pokus, dufam, že to bude lepšie. Skúšala som kopuláciu aj do stredu medzi klíčne lístky tie podnože, ktoré boli príliš hrubé a melóny zase príliš tenké. Výsledok je 50:50

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika