Rajče - plíseň startuje



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?) 
26.6.2009 16:34, zobrazeno: 91569x

dle informací pár mých kolegů zahrádkářů se po tomhle vlhkém a mokrém počasí již objevila plíseň na rajčatech!

zejména tím trpí rajčata ve skleníku, ta vlhkost tam nešla v tom neutuchajícím dešti vyvětrat a je to pak bohužel znát...

plus venku již napadeno taky několik rostlin, co jsem slyšel...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 207.34 (?), 27.6.2009 20:11

Ani mi nemluvte, zítra mi končí 21dní ochr.lhůta postřiku. 5rostlinek už vzalo za své a a keříčková už nemám vůbec:(snad aspoň něco vypěstuju. Šumpersko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 27.6.2009 20:31

ta OL je ale na sběr plodů, myslím že teď klidně proveďte další postřik a nejlépe jiným fungicidem

Acrobat/Champion/Ridomil/Kuprikol atd...

já dneska ve skleníku taky postřik provedl a bojím se o výsledek...

na záhonech zatím relativně ok, veškeré spodní listy jsem zlikvidoval a preventivně Acrobat na spodky aplikoval

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.184 (?), 27.6.2009 21:30

letošní červen je u nás v Č.Budějovicích víc než mokrej do teď napršelo už asi kolem 200 mm srážek (poslední přívalový déšť, bouřka i s kroupama byla asi před 3 hodinama).Rajčata pěstuji každý rok ve skleníku i venku.Některé roky mě plíseň neminula ale letos zatím ani ve skleníku ani venku ani sebemenší náznak plísně není.Žádný postřik jsem neaplikoval...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 32.117 (?), 27.6.2009 21:46

My máme zatím "kliku". Včera byl slunečný den, dnes se střídala oblačnost s občasným sluníčkem. Zatím včera ani dnes nepršelo, pokud nepočítám nepatrnou večerní přepršku. Je tu ale vlhko jako v prádelně, od předchozích dešťů. Rajské pěstuji každý rok a pouze venku. Zatím vypadají velice dobře, ale kvůli té příšerné vlhkosti a zároveň dost velkému teplu jsme dnes preventivně stříkali Kuprikolem. Po zkušenosti před několika roky, kdy jsme přišli ze dne na den o celou úrodu díky rychlému nástupu plísně, už nic náhodě neponechávám. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.188 (?), 28.6.2009 14:11

Prosím, zeptám se o radu at to neudělám špatně -koupila jsem si ten Acrobat na postřik ven-plísen se u mě už ukázala-mám postříkat jen ty postižené listy anebo celou rostlinku i plody? a druhý dotaz chci si být úplně jistá mám ten 10g sáček a je tu 2-5 litrů-co je lepší-mám to dát do těch 5ti litrů??? tak jsem to chtěla udělat-čekám jen jak se vyčasí-rajčata mám na ploše zhruba 16m čtverečních-hoooodně rostlinek.Prosím poradíte kolik litrů si mám na takovou plochu namíchat z toho jednoho 10g.sáčku.Moc Vám děkuji kraj JM.Měla jsem ji i minulý rok-a ke konci ty rajčata byly na vyhození-černé skrvny po sobě fujfuj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 28.6.2009 16:44

myslím, že tam je ještě zmínka o velikosti rostliny, ne? podle toho se to pak taky myslím liší

každopádně otrhejte nejprve všechny napadené části plus veškeré listy co se dotýkají půdy!

následně připravte roztok a postříkejte celé rostliny PLUS samozřejmě plody... a zapomeňte na nějaký maličký rozprašovač :) na tohle by to chtělo ten 5l přes rameno tlakový, stojí to pár set korun a to se vám do budoucna na zahrádku neztratí!

ještě přidejte nějaké smáčedlo, pár kapek jaru se doporučuje a nebo já používám SILWET, lze koupit všude v hobby marketech a spol.

a udelějte to pokud možno HNED, tady každý den hraje velkou roli!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 28.6.2009 16:56

Ale ono pořád prší a to je naprd, musím počkat až zkončí deště.Rostlina je vysoká tak metr a zhruba 1v.rajčat a druhé patro kvete.Poradí prosím někdo kolik mám tedy z těch 10g.udělat postřiku-2-5l.na plochu 16m.Myslím to tak, že klidně udělám 5l.a pak vyhodim, ale spíše není to účinější ve 3l.2l...??? na tu plochu anebo naopak abych jim neuškodila.Listy od země už nemám dávno-jen ten první pod plody a ten to má.Jsou to tmavé tečky a list žloutne.Všechny napadané zatím otrhám a počkám na Vás co mi poradíte a na počasí.Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 28.6.2009 20:39

Obávám se, milá 40.188, že se načekáte... Můj názor:  Záleží, kolik na kterou rostlinu nastříkáte. Půl deci nebo půl litru? No tak udělejte kompromis. Namíchejte 3,5 litru a buď Vám zbude nebo pochybí. V prvním případě ještě rostlinky přestříknete, v druhém případě zajdete znovu do prodejny a zakoupíte další balení Acrobatu. Já dávám roztok do PET lahví, do vršku udělám pár malinkatých dírek (vypálím silnější jehlou) a rajče docela dost zráchám. Musí se i stonky, prostě komplet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 28.6.2009 22:31

Moc děkuji 3,5 litru a co nejvíce to jsem chtěla slyšet.Jak jsem psala je mi jedno kolik balení nakoupím, ale aby to mělo ten pravý efekt -třeba podle zkušených-je to ale asi to samé.Takže děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika