Rajčatový hokus pokus - poraďte



Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?)
30.11.2017 9:25

To jsou přesně ty čínský sra... o kterých jsem psal. sad

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?), 30.11.2017 9:25

To jsou přesně ty čínský sra... o kterých jsem psal. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 154.148 (?), 30.11.2017 9:28

A můžete trochu nasměrovat? Kde jste o nich psal, co je na nich špatně a na co se zaměřit, aby to bylo dobře? Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?), 30.11.2017 12:47

12 příspěvků nad Vámi. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 1.12.2017 23:51

No, obávám se, že Čína je za tím vším. Ten původ LED grow žárovek, prodávaných u nás za dvojnásobek ceny, je také tam. I když se schovává za 3 japonské šéfy.

Je to prostě ruleta, kde každé druhé číslo je nula.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.163 (?), 30.11.2017 10:10

Dotaz pro Evu T.Jak vytápíte skleník od januára.Mám taky skleník 2,5x6 m ale vytápění by se nevyplatilo. Milan n.v.450m n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 93.130 (?), 30.11.2017 11:39

Nevykurujem, priesady vysádzam do sklenníka až začiatkom apríla, ak počasie dovolí aj koncom marca. Sklenník je čiastočne zapustený v zemi, mierne chránený od severu, na noc nadokrývam tunelom z netkanej textílie a v prípade hroziacich nočných mrazov (od -5 vonku) zapákim pár olejových sviečok na noc.Ešte v marci podľa počasia začínam otužovať vonku vo dvore, na noc schovávam dovnútra.Prajem veľa pestovateľských úspechov E. T.

Marec v sklenníku.
Marec v sklenníku.
Násada kvetov v marci na Cristal F1
Násada kvetov v marci na Cristal F1
Ráno vonku -6 pod nulou.
Ráno vonku -6 pod nulou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 30.11.2017 12:09

To se mně moc líbí a kdybych měl skleník, tak bych se pokoušel o něco podobného. Vždycky bych tam chtěl mít rajčata co nejdříve i když využití skleníku pro jiné zeleniny (salát, špená, atd.) je asi jednodušší a efektivnější. Ale jak je vidět, tak se dá všechno skloubit ke spokojenosti celé rodiny.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 1.12.2017 23:41

Přiznávám se, že o těch odrůdách, které zmiňujete, jsem nikdy neslyšel. Jejich extrémní rannost ve mně ale vzbuzuje trochu pochybností. Hrozně rád bych věděl, jak to dopadlo. Takže si slibme, že tu zveřejníme výsledky.

Co se osvětlení týče, trochu jsem koukal na charakteristiky světelných spekter a zdá se mi (dosud neověřeno), že LED jsou o něco lepší. A mají i o trochu lepší poměr energie spotřebované a vydané formou světla. Slyšel jsem sice, že nejlepší jsou sodíkové výbojky, ale to se dost dobře do okna nedá dát.Skleník je ale úplně jiné kafe. Z toho, co píšete, usuzuju, že je vytápěný - nebo ne?

Ale řeknu Vám, co jsem objednal: sice se to malinko stydím říct, ale z Číny jsem objednal LED grow žárovky 54W za 380 Kč. Totožná žárovka je ke koupi u nás, jen s maličkým cenovým rozdílem: 850 Kč. Zatím nedošly, takže další info až někdy na jaře. Jasně, když odejdou, reklamace nefunguje. Součást rizika experimentu.

Ano, souvislost mezi teplotou a osvětlením tu je. Čím míň světla, tím nižší teplota, jinak dostaneme nitky. Potvrzeno zkušenými.

A jdu do toho taky zítra: zkušebně, abych věděl, co to udělá. Západní okno, pro klíčení teplota přes 20, ale jak vylezou, šup do 16 - 17° na okně východním. Nejde mi o rychlost růstu, ale o sílu rostlin. Pokud něco nebude vyhovovat, změním osvětlení či teplotu.

Plán vypadá dobře, uvidíme, zda bude taky dobře fungovat. Budu podávat dílčí hlášení.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 93.130 (?), 2.12.2017 7:47

Sklenník mám studený, nevykurujem, ako som už vyššie popísala, pevné, otužované sadenice, obyčajne aj s násadou kvetov sadievam do neho koncom marca, alebo začiatkom apríla, podľa počasia.Chcela by som pri pár koreňoch skúsiť prisvetlovať, ale vôbec nemám s tým skúsenosti a tak som pozerala len sady, napr. Elektrox 2x55W, dala by sa tu prip vymeniť aj trubica na fázu kvitnutia? Prip. by bolo lepšie objednať Elektrox 85W Rast 6500 K + Kvet 2700 K? Som v tomto úplný laik, doma vymieňam nanajvýš len pokazenú žiarovku. Treba k tomu ešte ďalšie komponenty? Dajú sa nájsť na iných weboch lacnejšie komplety, ktoré by som si aj sama nainštalovala? Vlani som prisvetľovala v zamračených dňoch za oknom len občajným bielym svetlom kúpeným v elektro RLL506 8W 4000K 640lm a pomohlo to, hoci viem, že je to pre rastliny nedostačujúce.Preto prosím ako absolútny analfabet v elektronike o serióznu radu. Prajem pekný zimný víkend. E. T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 2.12.2017 8:58

Možná se mýlím, ale ten obchod je specializovaný úplně na jiný typ rajčat. Ty světla jsou určeny pro trvalé svícené někde možná ve sklepě nebo jiném chráněném prostoru, kde je potřeba aby rostliny vykvetly a tam i mohl pěstitel sklidit úrodu.. Podle mne stačí na přisvěcování rajčat jakýkoliv zdroj světla s přibližně stejnou vlnovou délkou jako je denní světlo, nepamatuji se, ale mám dojem 6400 °K (pokud je to jinak, opravte mne). Myslím si, že to co paní Evo máte je úplně dostačující- pokud opravdu chcete jen přisvětlovat dvě, tři nebo čtyři hodiny.  Pochopitelně pokud chcete nějaké lepší světlo, nic Vám v tom nebrání- vždyť zde diskutujeme ve vlákně houkus- pokus a někdo Vám poradí na základě vlastních zkušeností s normálními rajčaty.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika