Rajčatový hokus pokus - poraďte



host - 24.156 (?)
20.11.2017 17:29

Dobrý večer, já také pěstuiji rajčata, mám zahradu i s domem na půl hektaru. Takže je pěšstuji na záhonech, ale i u domu na jižní stěně pod přesahem střechy, takže pokud nefouká vítr, nezmoknou. Podle mne je opravdu důležité zajistit ochranu před deštěm a je to pak mnohem lepší. Na volném záhoně jsem je letos rušila koncem září, pod stříškou jsem sklizela do prvních mrazů. Odrůdy volím hlavně sladká cherry: Tomatogarden, berry, gold krone a Bejbino

Michaela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 19.11.2017 18:55

Pěstuji odrůdu Diana. Nestříkám ničím. Plíseň na listtech likviduji otrháním zasažených listů. Listy dorostou, plody a stonky bývají bez plísně. Množení řízky s úspěchem používám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.138 (?), 19.11.2017 21:17

Totéž mi slibují u Crimson Crush: schopnost rostliny odizolovat místo nákazy tak, aby ostatní části nebyly zasaženy.

Můj problém je, že pokud udeří plísni příznivé počasí (tam v kopcích žádná výjimka), během dvou dnů jsou nakažené listy i stonky na mnoha místech. Někdy lze i část stonku odstřihnout, ale většinou to je v takových úrovních, že to zlikviduje celou rostlinu.

Je Diana nějak specificky odolná? Nebo je rozdíl jen v klimatických podmínkách?

Díky za podporu v řízkování. Dám se do toho.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?), 19.11.2017 22:13

Rostliny k řízkování vysévám 6. 1. daného roku, na oknech mám takové podmínky, že přisvětlování nepotřebuju. Řízkování je popsáno ve starších příspěvcích včetně fotodokumentace. Crimsom Crush jsem letos pěstovala, plíseň nedostala do poloviny října, u nás však letos plíseň již třetím rokem nebyla, žiju v polopuštních podmínkách jižního třebíčska, takže nemohu odolnost posoudit v "plísňovém roce". Rostliny Crimson C. jsem pěstovala jeko tyčkové, dorostly jen asi do 70 cm výšky na jeden výhon, působí takovým kompaktním dojmem. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.138 (?), 20.11.2017 16:23

Díky moc za info. Ano, trochu mne trápí ta poloha. Plíseň je u nás pravidelným hostem, letos si to přihasila už v srpnu a zlikvidovala mi 2/3 úrody Tornád. Ale i tak jsem měl 45 kilo zdravých rajčat. Nebýt plísně, byl bych měl tak 120 kg na 14 rostlinách. Proto tohle všechno podnikám.

Řízkování jsem už vyzkoušel, ujaly se mi všechny výhony. A odhadoval jsem vhodnou dobu na výsev tak na půlku ledna.

Takže uvidím. Určitě tady zveřejním celý průběh pokusu, třeba mne bude někdo následovat.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.156 (?), 20.11.2017 17:29

Dobrý večer, já také pěstuiji rajčata, mám zahradu i s domem na půl hektaru. Takže je pěšstuji na záhonech, ale i u domu na jižní stěně pod přesahem střechy, takže pokud nefouká vítr, nezmoknou. Podle mne je opravdu důležité zajistit ochranu před deštěm a je to pak mnohem lepší. Na volném záhoně jsem je letos rušila koncem září, pod stříškou jsem sklizela do prvních mrazů. Odrůdy volím hlavně sladká cherry: Tomatogarden, berry, gold krone a Bejbino

Michaela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bacula - (37) - 18.21 (?), 20.11.2017 19:33
Pěstuji v 380 metrech nad mořem, problém s plísní byl každoroční, poslední 4 roky bez plísně, záhon jsme zastřešili, fotky tu někde mám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 24.11.2017 10:58

Díky za radu.

Přesně to je druhá fáze mého hokusu-pokusu: údajně odolné odrůdy hodlám podechat na volném prostranství v dostatečných odstupech a s občasným prořezáním listů, aby rychle schly, ale jinak bez dalších opatření. To abych zjistil, zda jejich prodejci trochu nepřehánějí.

Vedle toho ale postavím igelitovou střechu - stahovací kvůli světlu - nad dalšími, neodolnými odrůdami. Bonzetou a Vitadorem z Holandska. A kontrolní skupinou bude moje chuťově oblíbená Startka.

No a uvidíme.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 24.11.2017 23:16

Taky rád dělám jak říkáte ty hokusy pokusy, jen tomu říkám experimenty. Moc mně to baví i když většina je neúspěšných. Ale kdo nic nedělá, tak nic nepokazí. Přeji hodně úspěchů a pište, jinak je tu na zahradě docela nuda.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 93.130 (?), 30.11.2017 7:47

Pane Milane, mám rada také hokusy- pokusy, človeka posúvajú dopredu. Ja bývam v nadmorskej výške 400 m- Myjavská pahorkatina a rajčiny pestujem temer 40 rokov, ale len posledných asi 9. keď som ostala na dôchodku to prerástlo do pokusov dopestovať si vlastnú úrodu čo najskôr a predĺžiť zberčo najdlhšie, pokiaľ možno bez chémie. Pestujem v sklenníku, vo voľnej pôde i v kvetináčoch pod strieškou. Obyčajne vysievam prvé rastliny do sklenníka a na klonovanie okolo 6. januára. Prvé oberám zvyčajne koncom mája a posledné, zberané v novembri zo sklenníka nám vydržia temer do Vianoc. Mojou najobľúbenejšou odrodou sú ešte stále Štartky, ale vlani som mala vysadených asi 45 druhov rôznych veľkostí a farieb. Tento rok som si dala záväzok skresať to na polovicu.Ale zase zaexperintujem skorším výsevom asi 6 druhov, vysejem po 2 semienka skorých druhov- 2 novinky z Uk-Pink Charmer F1(47 dňový) a Sugar GlossF1(50 dňový)-boli dosť drahé, tak uvidím.Ešte vysejem Stupické skoré poľné- vlani sa mi osvedčilo najmä v sklenníku, Dwarf Sleeping Lady, Magliu Rosu a skúsim aj Annu Russian.Štartky a zvyšné odrody pre sklenník vysejem až vo februári.Pripravila som si výsevný substrát a zajtra idem do toho. Potrebovala by som poradiť s prípadným umelým prisvietením, pokiaľ možno aby ma to nevyšlo draho nejaký dobrý internetový obchod. Aj som nejaké pozerala, napr. zářivka Philips TL-D SUPER 36W, délka 120cm, zvýšená svítivost, ale nevyznám sa v tom. Mám juhozápadné okno, príp. rastlinky môžem premiestniť na západné okno s nižšou, regulovateľnou teplotou. Ďakujem a prajem všetkým zapáleným rajčinárom veľa pestovateľských úspechov. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 154.148 (?), 30.11.2017 7:59

K dotazu bych se připojil, zda někdo dokáže doporučit vyhovující přisvícení. Často takové hračičky objednávám na eBay, spousta věcí vychází za směšné ceny (pokud nepotřebujete extra kvalitu). Dokázal by někdo znalý doporučit, co by mohlo jako přisvícení pro pěstování rostlin dobře fungovat, bez velké spotřeby? Viz. zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika