Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Milane, mám rada také hokusy- pokusy, človeka posúvajú dopredu. Ja bývam v nadmorskej výške 400 m- Myjavská pahorkatina a rajčiny pestujem temer 40 rokov, ale len posledných asi 9. keď som ostala na dôchodku to prerástlo do pokusov dopestovať si vlastnú úrodu čo najskôr a predĺžiť zberčo najdlhšie, pokiaľ možno bez chémie. Pestujem v sklenníku, vo voľnej pôde i v kvetináčoch pod strieškou. Obyčajne vysievam prvé rastliny do sklenníka a na klonovanie okolo 6. januára. Prvé oberám zvyčajne koncom mája a posledné, zberané v novembri zo sklenníka nám vydržia temer do Vianoc. Mojou najobľúbenejšou odrodou sú ešte stále Štartky, ale vlani som mala vysadených asi 45 druhov rôznych veľkostí a farieb. Tento rok som si dala záväzok skresať to na polovicu.Ale zase zaexperintujem skorším výsevom asi 6 druhov, vysejem po 2 semienka skorých druhov- 2 novinky z Uk-Pink Charmer F1(47 dňový) a Sugar GlossF1(50 dňový)-boli dosť drahé, tak uvidím.Ešte vysejem Stupické skoré poľné- vlani sa mi osvedčilo najmä v sklenníku, Dwarf Sleeping Lady, Magliu Rosu a skúsim aj Annu Russian.Štartky a zvyšné odrody pre sklenník vysejem až vo februári.Pripravila som si výsevný substrát a zajtra idem do toho. Potrebovala by som poradiť s prípadným umelým prisvietením, pokiaľ možno aby ma to nevyšlo draho nejaký dobrý internetový obchod. Aj som nejaké pozerala, napr. zářivka Philips TL-D SUPER 36W, délka 120cm, zvýšená svítivost, ale nevyznám sa v tom. Mám juhozápadné okno, príp. rastlinky môžem premiestniť na západné okno s nižšou, regulovateľnou teplotou. Ďakujem a prajem všetkým zapáleným rajčinárom veľa pestovateľských úspechov. Eva T.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika