Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Plodová zelenina > Rajčata spodní listy

Rajčata spodní listy

Jiřina7 (881) - xxx.xxx.142.1 (?)
24.6.2017 12:07

Odstraňuji jen nemocné listy a spodní listy pod odplozeným vijanem, aby byl porost vzdušnější. Nyní je suchý vzduch, plíseň nehrozí ani ve snu, neodstraňuji nic. V mém okolí někteří odstraňují většinu listů, ponechávají jen vrcholovou růžici a to i v tomto suchém počasí. Považuji to za zásadní nepochopení fyziologie rostlin, řeknu k tomu, že je to blbost, ale roční kurz biologie nikomu nedávám.  J.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1, 2   

Rajčata spodní listy

host - xxx.xxx.240.3 (?), 24.6.2017 7:39
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím všechny na fóru. Mám dotaz kdy a v jaké míře mohu začít odstraňovat spodní listy rajčat. Děkuji za rady a přeji pějkný den. Jarda.

Připojit reakci   

Rajčata spodní listy

KUKY (3840) - xxx.xxx.38.136 (?), 24.6.2017 8:48
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Já listy neodstraňuju. Pokud jsou zdravé, nevidím k tomu důvod. Jen se zmenšuje asimilační plocha.

Připojit reakci

Rajčata spodní listy

host - xxx.xxx.220.5 (?), 24.6.2017 10:08

Já jsem odstraňovala listy velmi málo, byla z toho džungle. Sousedi odstraňují skoro všechny listy- už začali- a mají velkou úrodu, k plodům se dostane slunce. Takže letos už jsem začala, sice ne tak radikálně, ale většinu listů odstraním.

Připojit reakci

Rajčata spodní listy

KUKY (3840) - xxx.xxx.38.136 (?), 24.6.2017 10:26

Tak to už je pak lepší si to rajče koupit... Pokud vedete na jeden výhon, tak žádná džungle nemůže vzniknout. V listech běží fotosyntéza, cukry se ukládají v plodech... aromata... Navíc osluněné plody jsou náchylnější k vytváření "nejedlého" prstence kolem stopky.

Připojit reakci

Rajčata spodní listy

host - xxx.xxx.220.5 (?), 24.6.2017 11:09

To všechno vím, taky proto neodstraňuju všechny listy. Píšu hlavně o rajčatech ve skleníku, rostou bujněji než ty co mám na záhonu. I když udržuju 1 výhon, listy jsou dlouhé až 40 cm a toho slunce tam tolik nemají jako venku.

Připojit reakci

Rajčata spodní listy

host - xxx.xxx.58.231 (?), 24.6.2017 11:33

Proč si někdo myslí, že pečené plody na slunci jsou lepší než uzrálé pod listem. Opak je pravdou.

Připojit reakci

Rajčata spodní listy

host - xxx.xxx.221.118 (?), 24.6.2017 11:46

Co já jsem se dozvěděl tak na prvním místě má vliv na chuť plodů TEPLO až potom další faktory jako slunce atd.

Michal

Připojit reakci

Rajčata spodní listy

Jiřina7 (881) - xxx.xxx.142.1 (?), 24.6.2017 12:07

Odstraňuji jen nemocné listy a spodní listy pod odplozeným vijanem, aby byl porost vzdušnější. Nyní je suchý vzduch, plíseň nehrozí ani ve snu, neodstraňuji nic. V mém okolí někteří odstraňují většinu listů, ponechávají jen vrcholovou růžici a to i v tomto suchém počasí. Považuji to za zásadní nepochopení fyziologie rostlin, řeknu k tomu, že je to blbost, ale roční kurz biologie nikomu nedávám.  J.

Připojit reakci

Rajčata spodní listy

Registrovanýuživatel (403) - xxx.xxx.145.7 (?), 24.6.2017 12:39

Když vidím nějaké ruské video nebo fotku tak mají snad všichni odrbaný listy.indecision

Připojit reakci

Rajčata spodní listy

host - xxx.xxx.220.5 (?), 24.6.2017 13:31

Takže pěstujete rajčata pod stříškou, aby se na ně nedostalo slunce surprise, a ty na záhonu nedej bože, aby na ně zasvítilo,  jak je mám schovat? No asi to necháme na každém, at' chápe nebo nechápe fyziologii.  Rajčata v každém případě zkonzumuju a věřím, že jsou pořád lepší než z Kaufu.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov13:32
Chov pstruhov9:40
Chov pstruhov9:36
Chov pstruhov29.5.2020
Rady do začátku chovu králíků23.5.2020
Chov pstruhov20.5.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů