Rajčata spodní listy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 248.58 (?) 
24.6.2017 13:15

¨Rajčata pěstuji ve dvou řadách a každé na dva výhony. Odstraňuji spodní listy do úrovně prvního vijanu plodů a uprostřed léta sem tam list v meziřadí kvůli lepšímu proudění vzduchu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 252.246 (?), 24.6.2017 14:18

Sam neviem, ale by som to neodsudzoval. Mozno naozaj pre chut plodov a zdravie rastlin je dobre casom odstranit spodne listy. Raz tu niekto doniesol fotky z vystavy novych odrod a listy pod prvym poschodim plodov neboli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 25.6.2017 14:22

Na výstavách a přehlídkách se většinou na rostlinách nechají rajčata dozrálá i přezrálá, a aby byly dobře vidět tak se spodní patra odlistí.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.248 (?), 24.6.2017 20:40

Já už odstraňuji listy asi 14 dnů. Sklízíme asi 1 týden. Lépe se i zalévá, než když spodní listy rajčat leží na zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 188.178 (?), 27.6.2017 17:39

Já již léta pěstuji rajčata úplně bez postřiku. Je pravda, že jsou na chráněném místě, kam prší málokdy, ale další mám i jinde. Listy odstraňuji, když se mi zdrají nemocné. Plíseň většinou první napadne spodní listy, tak je utrhnu a postupem doby probírám i další. Za ta léta se mi nikdy nestalo, že by rajčata byla nějak hodně odlistěná, ale ty spodní většinou postupně přijdou všechny pryč. Teď mi dozrávají první červená rajčata a listů mají stále dostatek. Ale žádné až úplně dole. Rajčata mám vždy sladká a chutná a zcela bez chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.20 (?), 30.6.2017 8:23

Pěstuji tyčková rajčata v menším foliovníku. Letos jsem si poprve koupil sazenice. Byly sice drahé ale krásně narostlé a tak tak již teď mají bohaté trsy a jsou ve výšce stropu (180 cm) takže jim ukončuji terminál. Všechny výhony jsem stačil vyštípat a již na začátku jsem vylomil tak asi 3 patra dolních listů. S čím jsem se dosud žádný rok nesetkal je, že se postupně objevují nové výhony které začínají růst z konce trsu rajčat. Z tenkého konečku najednou vyráží tlustý stonek a hrne se mezi listy vzhůru a objevují se další květy. Je tento jev přínosný? Nebo je lepší týto výhony likvidovat?Děkuji za vaše zkušenosti, poznatky a rady! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 30.6.2017 9:40

To některé odrůdy hlavně ve foliáku dělají - asi se mají moc dobře. Většinou to utrhnu. Jinak nejspodnější listy pod plody které jsou nejníže odstraňuju mnoho let a myslím, že fotosyntéze to neškodí. Tyto listy plody stejně nezastiňují. Kdysi dávno jsem diskutoval v Osevě nebo jak se to jmenovalo Veleliby s jedním pracovníkem na téma ochrany rajčat proti plísni. On povídal, že má nejošklivější rajčata ve vesnici, protože jim postupně odspodu odstraňuje listy, jak sklízí plody. Zato že je má z celé vesnice nejdéle. Jak se zde již píše, na východě se to dělá běžně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jiva2404 - (3) - 189.20 (?), 1.7.2017 3:35

Po včerejší údržbě mám ještě jedno doplnění. Ještě mám menší, nízký foliáček kam jsem zasadil 2 keříčková rajčata. Ta již také jsou bez terminálu a nové výhony nasazují nejen výše uvedeným způsobem ale i z listů. Třeba dva i tři výhony z jednoho listu. Mimo to ale lezou i ze země a z míst kde jsem je již dříve vylomil. A s tím že se asi mají dobře? Asi ano! Ale jsou již třetí rok na stejném místě které ale bylo založeno z poloviny na hnoji. Letos jsem ale přihnojil trochou ledku. Poradil mě to pan zemědělec ke kterému chodím pro mléko. Tak možná ten je příčinou toho závodění. :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika