Rajčata pro sezónu 2015



Standawrc - (6) - 252.138 (?)
28.2.2015 5:13

Prosím   o radu  stačí ve skleníku vzdálenost mezi rajčatama  tyčkovými (Tornádo   atd.)  40 cm mezi  sebou a mám to jen   jedné řádce  .Mám už  připravený tyčky  s zavlažováním   a soused mi tvrdí  ,  že je to asi  málo  .Musím to  předělat    nebo ne  na větší  vzdálenost a  důvod  ? Viděl jsem v zahradnictví i  blíže, že to měli  . a ještě jeden dotaz  v jednom skleníku mít na jedné straně  rajčata  a přes uličku v pravo    a  okurky  hadovky roubavaný na dýni   Děkuji

Prosím ještě jeden dotaz i kydyž to není  k věci  .Mohu papriky  ve skleníku  zalévat i přes listy  jako sprchu jemnou  ? Rajský se  nesmí zalévat na list  jen ke  kořenům  , ale   o paprikách  na internetu  jsou rozdílný  názory prosím  odborníky   Děkuji   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 27.2.2015 21:23

Philovita je jako každé jiné tyčkové (indeterminantní) rajče, takže se vyštipují fazochy. Je to cherry rajče a lze je pěstovat na jeden, dva nebo i tři stonky a tomu přizpůsobit vyštipování.

Pro zvýšení Ca přidávám dřevěný popela a také nemám problémy se suchou hnilobou květního konce rajčat na kterou trpí zejména bifteková rajčata a rajčata na sušení z oblasti San Marzano.

                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standawrc - (6) - 252.138 (?), 28.2.2015 5:13

Prosím   o radu  stačí ve skleníku vzdálenost mezi rajčatama  tyčkovými (Tornádo   atd.)  40 cm mezi  sebou a mám to jen   jedné řádce  .Mám už  připravený tyčky  s zavlažováním   a soused mi tvrdí  ,  že je to asi  málo  .Musím to  předělat    nebo ne  na větší  vzdálenost a  důvod  ? Viděl jsem v zahradnictví i  blíže, že to měli  . a ještě jeden dotaz  v jednom skleníku mít na jedné straně  rajčata  a přes uličku v pravo    a  okurky  hadovky roubavaný na dýni   Děkuji

Prosím ještě jeden dotaz i kydyž to není  k věci  .Mohu papriky  ve skleníku  zalévat i přes listy  jako sprchu jemnou  ? Rajský se  nesmí zalévat na list  jen ke  kořenům  , ale   o paprikách  na internetu  jsou rozdílný  názory prosím  odborníky   Děkuji   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 13.250 (?), 28.2.2015 6:43

Rajčata a okurky mám společně ve skleníku už přes 25let a žádný problém s tím nebyl, jen každý rok střídám záhony. S tou vzdáleností bych se tolik netrápil já je vysazuji po dvou. Když se v době vegetace trochu prostříhají listy, tak je to v pohodě. Zalévání paprik na list ve skleníku bych raději nezkoušel. Já pěstuji papriky venku, protože když jsem je dával do skleníku, vždy se objevila nějaká plíseň a zaléváním na list to ještě zhoršíte. Venku rostou poslední léta bez problémů. 

Rajčata a okurky
Rajčata a okurky
Rajčata ve skleníku
Rajčata ve skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 28.2.2015 8:49

40 cm je rozumná vzdálenost rajčat při pěstování ve skleníku v jedné řadě. Přesně tak je mnoho let pěstuju i já. A na druhou stranu také dávám hadovky. Soused nemá pravdu, protože v jedné řadě mají rajská více místa do šířky. Papriky také raději zalévám ke kořenům, jsou dost husté a ve skleníku jim bude trvat dost dlouho, než oschnou, opylování a případná plíseň pak mohou dělat problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standawrc - (6) - 252.138 (?), 28.2.2015 9:51

děkuji moc a moc za  radu pomohli jste mi. Já mám   připravenou zálivku jak u rajských, okurek    tak i  u paprik v  zemi průsakovou  hadicí  (protože tomu moc nevěřím pči ucpání atd  .i když to má filtr) +   mám ještě  kapénkovou metodu po domácku rozvody   s originál tryskami  na rajčata.   To samí  mám u  okurek hadovek  připravený. Na papriky jsem  myslel, že udělám  klasickou jemnou sprchu z výšky tak 1 m zatím podle velikosti paprik ve  skleníku, aby voda nezasahovala do rajských ani do okurek.

Jak píšete asi  by to  dělalo problém  s vlhkostí  celého skleníku, a pak nedoporučujete    vodu ani  u paprik na list  . Oni budou mít vodu  z průsakové  hadice asi 15 cm v zemi, ale nemám  ji odskoušenou a zatím tomu nevěřím   a zdali  taky mi to  vyjde hadice  na každou papriku přímo na kořeny  .  10 cm   odchylka   může být u některých   a to je  moc  .  Proto jsem   myslel přidat ještě  sprchu, bylo by to jednoduchý řeěení  .Nic dám k paprikám taky  jako u rajských, okurek, atd kapénku  ,  můžu ji kdykoliv zapnout - vypmout   podle potřeby místo sprchy 

Děkuji moc všem za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.84 (?), 28.2.2015 11:50

Pane Vladimíre, moc děkuji a s tím popelem to taky vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 28.2.2015 14:09

Ve skleníku, kde se pěstují rajčata, je nutno udržovat nižší vzdušnou vlhkost s ohledem na postižení plísní bramborovou. Sprchu bych k zalévání nepoužívala. Zalévání podmokem je ideální řešení.

S popelem ze dřeva mám výborné zkušenosti, trochu rozhodím na zrytý povrch půdy na podzim. Dále jsem loni používala výluh z popela na list při léčbě a prevenci apikální nekrozy. Vycházela jsem z logické úvazy, že hlavní složkou popela je vápník, část vápníku je přítomna v rozpustných formách, takže se něco musí vstřebat přes listy. Nutno volit nižší koncentraci, aby nedošlo k popálení.           Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 28.2.2015 14:35

Jak prosím získáte výluh z popela, jaká koncentrace je účinná a zároveň bezpečná? Děkuju za odpověď, S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.228 (?), 28.2.2015 18:21

zmerajte pH papierikom. Ak je alkalicke zriedit, alebo vyliat jednu sodovku na kybel vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 75.21 (?), 1.3.2015 8:23

Nebo si kupte lignohumát, s těmito home made pokusy si akorát uškodíte.

Ty výluhy z popela, dřevěnýho uhlí atd. mají za cíl získat lignohumát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika