Rajčata pro rok 2020



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?) 
19.11.2020 21:55

tak dnes jsem sklidil všechna rajčata a papriky ze skleníků a tímto končím letošní sezónu. Rajčata samozřejmě budou dál dozrávat, ale už uskladněná mimo skleníky. Za mě byla letošní sklizeň poměrně dobrá, ve sklenících jsem nemusel užít žádnou chemii a sklízel jsem postupně od konce června do dnešního dne. Pěstitelům rajčat zdar! Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 19.11.2020 23:03

Dobrá práce. yes A kdy začne nová sezóna? Kolik těch skleníků máš? Neláká Tě někdy pěstovat zeleninu přes zimu jako Vladimír? Letos už to nestihnu, ale jestli se dožiju toho příštího, asi to zkusím. Anebo si postavím skleník. Jenže on mi ho na chalupě někdo radostně rozfláká, když tam nejsme pořád.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 19.11.2020 23:51

dík. Skleník určitě postav. Rozbít je může někdo i mně před domem. A zatím mi je rozbily jen jednou kroupy jako golfový míčky. Mám dva nevytápěné po 10m2. Do zimní zeleniny asi zatím nepůjdu. Ještě teď mám na záhoně pekingské zelí, několik hlávek špičatého zelí, mrkev, celer. A v jednom skleníku mi roste pár kapust, kadeřávek a kadeřavá petržel. Počkám, jaké výsledky bude mít Vladimír. Ze zkušenosti vím, že košťáloviny úplně všechny mrazy nevydrží, jednou jsem taky zkusil přezimovat hlávkový salát, ale rozhodly se v něm přezimovat taky mšice z celého skleníku a tak byl jimi v únoru úplně obalený. To mi jako zkušenost stačilo. Všechno má svůj čas. Začátkem února zase vyseju salát, špenát a košťáloviny a když bude příští rok aspoň podobný letošnímu, začnu ve skleníku sklízet salát v polovině dubna a květák a zelí koncem května. Pěstování zdar! Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 20.11.2020 0:43

Waltře, to zelí na obrázku není ale to "špičaté", které máš teď na záhoně, nebo jo? To je nějaké hodně rané.To špičaté je Murdoc? Pekingské zelí mi sežrali škvoři (ale asi i jiná havěť), katastrofa. Biomateriál do kompostu, nic víc. Ale Murdoc mi vyrost bez stříkání až do 3 kil. Minimálně prožrané.

Jojo, není nad to mít vlastní zeleninu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.29 (?), 21.11.2020 11:45

Milane, já se vždycky chytím nějaké odrůdy a pak jí pěstuju, dokud se dají sehnat semena. Má to výhodu, že vím, co od odrůdy mohu očekávat. Ano špičaté je Murdoc, na obrázku je velmi rané Dynamic F1. Dále dělám kapustu Předzvěst, kedluben Ametyst, květák Beta a salát Safír a na podzim pekingské zelí Parkin. V červenci ještě vyseju také kadeřávek, záměrně tak pozdě, unikne pozornosti molic a přesto ještě naroste tak, aby se dal postupně sklízet celou zimu. Zdraví Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.187 (?), 20.11.2020 13:39

Já jsem se do toho dal na popud Stanislawa. Nabídl mně semena potřebných mrazuv zdorných květáků s tím, že on zaheradní je bude pěstovat v určitých zařízeních (mimo jiné takový ten velký profesionální foliovník. Chtěl, abych to vyzkoušel v mých podmínkách. Zdálo se mně to zajímavé (netoužím po nějaké produkci, pro mne je pěstování zábava) a tak jsem to rozšířil na další košťáloviny na zelí a kapustu a také cibui i když je mohu kdykoliv koupit v obchodě. Musím přiznat, že toto pěstování je pro mne hodně poučné a zábavné. Vlastně to není nic nového, moji rodiče běžně pěstovali ozimý květák Arktur a kapustu Arkta v pařeništi. Rozumím tomu, dnešní doba je jiná, jen jsem si myslel, že by se hodilo do těch prázdných nevytápěných skleníků něco na zimu vysadit a tak jsem zde založil to vlákno "Pěstování ozimé zeleniny". Odezva žádná, žádná diskuze a tak jsem se rozhodl, že s tímto vláknem tady končím. Jak píše Walter, tak to co on má ve skleníků jsou odrůdy rané pro podzimní sklizeň. Já už mám úrodu podzimní zeleniny dávno sklizenou (víc jak 30 ks pekingského zelí, 10 ks brokolice, 10 ks květáků, 6 ks kapusty a 4 kusy zelí. Byl o to všechno velký zájem a dávno je už sklizeno a zkonzumováno. Pokud bych toho měl víc, tak to klidně mohlo být ještě i na venkovních záhonech.  Teď už mám jen ve studeném pařeništi ledový salát, nechávám to tam. Četl jsem, že někdo sklízel salát až na vánoce (uvidím. je to takový pokus).Píši to všechno tady ve vlákně o rajčatech, protože jsi mne zmínil.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.29 (?), 21.11.2020 11:12

gratuluji k úrodě. Nicméně, já např. pekingské zelí dávám záměrně později, abych ho mohl sklízet ještě teď. Dále si kladu otázku, jak mrazuvzdorná zelenina v zimě poroste, když nebude teplo. Když není teplo, není nic. Já skleníky nemám vytápěné a vloni jsem do nich napikýroval začátkem března salát a koncem března byly sazenice v podstatě stejné. Stačilo jen, že skoro nesvítilo slunce, které je hlavním zdrojem tepla k vyhřátí skleníku na jaře. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 21.11.2020 15:54

Vladimíre, prosím, nevzdávej ani vlákno ani to pěstování. Právě proto, že je to zábava a že vlastně o tu zeleninu ani tak moc nejde. Jak říkám, letos už je pozdě, to vlákno jsem objevil teprve nedávno, ale napřesrok, pokud zbudou síly, bych to rád odzkoušel. Ta představa, že mám pořád něco zeleného, mě láká. 

Doufám, že Ti nevadí, že jsem Tě zmínil. Možná jsme Tvému vláknu udělali trochu reklamy. Odbočení od tématu zas není až takový zločin.smiley

A aby nebylo úplné, ta semínka z USA ještě nevzdávám. Mám příbuzné v Kanadě a doufám, že tam to přes hranici posílají. Tak to zkusím. Přes ten Tomatoville je to trochu riskantní a hlavně bych se necítil úplně dobře, kdybych musel otravovat vlastně neznámého člověka. Vezmu to z jedné vody načisto: Galahada, Defiant i oba Mounteneery. Chtěl bych také zkusit Matt's Wild Cherry. Snad to vyjde.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.131 (?), 21.11.2020 19:22

Matt´s Wild cherry jsem pěstoval v roce 2016. Fotky nemám, ani nějaké hodnocení. Jestli mám nějaká zbylá semena taky nevím, zjistím to až budu chystat semena na únorový výsev a krabici prohrabu. Po zkušenosti z jiných let vím, když se v té krabici začnu prohrabovat, tak něco vypadne a já to nevidím. Potom to hledám a ono už to je někde zameteno nebo vysáto.Mám tam minimálně tři sta sáčků

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.131 (?), 22.11.2020 7:54

Tak jsem si vzpomněl jak to u mě bylo s tím Matt´s Wild Cherry. V roce 2015 mně někdo z tohoto webu požádal, abych mu koupil u Tatiany semena tohoto rajčete. Udělal jsem další objednávku s tím, že to mám pro přítele a Tatiana mně poslala pár semínek navíc (běžný způsob obchodníků se semeny). Když už jsem ta semena měl, tak jsem v roce 2016 vysadil jednu rostlinu. V tom roce jsem pěstoval cca sto padesát rostlin- víc jak osmdesát odrůd. Pamatuji si, že v tom roce plíseń bramborová u mne nebyla. Nemám žádné fotky, ani nějaké poznámky, protože začátkem roku 2017 mně zhavaroval počítač a plno neuložených souborů (hlavně fotek) se mně nenávratně ztratilo. Nijak mne Matt´s Wild Cherry neuchvátilo a pěstovat je jen pro tu odolnost k LB se mně nechtělo. Možná by mohl něco napsat ten, kterému jsem ta semena kupoval, ale po tom co jsem mu je koupil, tak už jsem ho nikde na webu neviděl. Asi normální praxe v této zemi, dokud jsem rozdával zadarmo semena, tak to bylo vždycky tak. Často jsem ani nechtěl poštovné, jen jsem chtěl, aby dotyčný potom napsal na webu, jak se mu ty odrůdy líbily. Většinou žádná odezva. Šel jsem do krabice se semeny a dokonce mně to nedalo ani moc práce a našel jsem větší sáček s asi dvaceti odrůdami začínajícími pismenem M. MWCh tam bylo, 5 slovy pět semen. Když mně napíšeš na mail svou adresu, tak ti je všechny pošlu. Nebudu chtít ani abys něco na webu psal, snad by mne jen zajímalo, kolik toho vyklíčí. Nepamatuji si jak stará byla ta semena od Tatiany, ale mohlo by to vyjít.smiley

Pokud jde o košťáloviny, tak tady jsou minimálně tři vlákna. První je o výsevech a pěstování košťálovin brzy zjara (docela jsem se toho dost naučil od Waltera), potom je vlákno o podzimním pěstování a poslední je ozimé pěstování. Možná jsem sobec, ale když něco dávám zde na web, tak očekávám, že se někdo chytne a něco napíše a tím se rozvine diskuse a něco, co ještě nevím, to se dozvím. Moc si to nepamatuji, ale na podzimní pěstování nějaké reakce byly (asi také většinou Walter) a na to ozimé skoro nic. Nejsem takový vytrvalý typ jako ty, abych celý rok po většinu doby táhl nějaké vlákno bez větší odezvy. Už i kvůli tomu, že diskutuji na Tomatoville, Tomatojunction a momentálně na Facebooku ve třech skupinách.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika