Rajčata pro rok 2020



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 146.138 (?)
10.10.2019 8:15

Fúha, Vladimíre, ty začínaš tento rok nejak skoro. Ja začnem prvé na rýchlenie v kvetináčoch vysievať asi po 10. novembri. Ešte som sa nerozhodla aké.  Tie nové odrody čo budeš vysievať v novembri sú tiež chladnomilné a skoré? Žiadnu z nich nepoznám.

 Prajem úspešné pokusy Eva T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 10.10.2019 16:38

Zdravím Vás Adriano!

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.7 (?), 16.10.2019 6:23

Adriano, můžete napsat o Vaší sezóně 2019 s rajčaty něco víc? Rád si něco přečtu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 16.10.2019 9:19
S vysevom som zacala v januari lebo som dufala ze bude taka pekna tepla jar ako v 2018. Toto velmi nevyslo a tak som sadila paradjky za vetra a pred burkou, ale aspon uz bola preschnuta hlina trochu. Na to, ze mali rajciaky na mnohych miestach dost studeny start, tak celkom dobre prezili. A moje su obzvlast obdivuhodne, lebo som ich tohto roku strasne zanedbavala. Polievala som len asi 2 tyzdne a potom uz to bolo na prirode. Leto bolo suche, ale tym, ze boli zarastene v burine sa tam drzala vlhkost. Nastastie semtam zaprsalo aspon par kvapiek. Cele policko mi prerastlo divymi cernicami, to malo vyhodu, ze paradajky nelezali na zemi a tym padom nehnili. Nemali ziadnu plesen ani choroby a zazracne ani skodcov. Myslim, ze v tomto konkretnom pripade to bolo viac o stasti ako rozume:) Verim tomu, ze sa teraz profesionali ako Vladimi, Eva T atd bud smeju alebo trhaju za vlasy:) Zvazivala som ci sa fakt chcem k tomu priznat. Ale mozno to pomoze zaciatocnikom, aby vedeli, ze ked to nebude perfektne, tak sa nic nedeje:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 16.10.2019 9:25
Z 26 druhov co som posadila boli u mna vitazom San Marzano, Green Tiger a Black Krym. Absolutne mi nechutilo Ananas Noir. Azoychka co minuleho roku bola uplne ze super, bola toho roku taka o nicom, skoro bez chuti. Neviem preco. Sezona 2019 by este pokracocala nebyt tych 2 mrazivych noci. Bola som chora tak som ani nestihla nic zakryt a tym padom nemam ani co nechat dozrievat do Vianoc. Na dalsi rok budem mudrejsia. Sezonu som uzavrela s tym ze na dalsi rok mi staci menej odrod. No a potom som objednala dalsich 10 novych:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 16.10.2019 9:29
64.137, zase som sa zabudla podpisat. Zdravi Ariadna. Sezona 2020 u mna zacne v zime, inspirovana vsetkymi prispevkami o prisvetlovani a sklenikoch a pareniskach som si povedala, ze to skusim aj ja. Musim len pozistovat co z tych odrod co mam by sa na to hodilo najviac.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
gabi52 - (8) - 112.8 (?), 24.1.2020 16:30

dobry den prosim o radu mam moc rada sladky a zaroven slany rajčata ale letos opravdu nemužu najit žadnou odrudu mužete me nekdo poradit? dekuji GABI

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 10.10.2019 7:59

O víkendu se chystám vyset první rajčata pro výsadbu do pařeniště koncem března. Měly by to být: Sophie´s choice, Sarayev Shtambovyi, Start F1, Mongolskyi karlik a Sarayev Gruntovyi. V šechno jsou to odrůdy, se kterými mám už nějaké zkušenosti. Druhou várku odrůd, které jsem ještě nepěstoval- Liliput, Grot, Uralskyi ranyj, Cole, Beaveloger Slicer, Forest Fire, Silvery Fir Tree a Siberian Red budu dávat do země až někdy okolo 1.11.. Do poloviny ledna budu všechny pěstovat bez přisvětlování a potom asi některým přisvítím. Do pařeniště chci dávat sazenice s již opylenými květy případně s násadou plodů a proto to přisvěcování. Pro kvetení potřebují rajčata nejen vyšší teplotu (asi půjdu na těch 24 °C), ale také aby den byl delší, minimálně těch 12 hodin jak měly v původní vlasti. Mám nachystaný box s LED světly do kterého se mně vejde buď 20 sazenic v kelímcích 200 ml nebo 12 větších rostlin v kelímcích 0,4-0,5 l.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 146.138 (?), 10.10.2019 8:15

Fúha, Vladimíre, ty začínaš tento rok nejak skoro. Ja začnem prvé na rýchlenie v kvetináčoch vysievať asi po 10. novembri. Ešte som sa nerozhodla aké.  Tie nové odrody čo budeš vysievať v novembri sú tiež chladnomilné a skoré? Žiadnu z nich nepoznám.

 Prajem úspešné pokusy Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 10.10.2019 8:48

Loni jsem vyséval 1. listopadu. Prvořadé pro mne je, aby rostliny v době výsadby byly maximálně 50 cm vysoké. Jak jistě víš, tak Mongolskyi karlik je opravdu nízká odrůda po celou sezónu, takže s výškou bych neměl mít problém ani při tak brzkém výsevu. Přitom se mně MK nezdá nijak raný. Sarayev Shtambovyi se také někak netáhne do výšky a přitom je to asi nejdříve kvetoucí rostlina z těch všech co mám, kvetla mně i bez přisvěcování a plody jsem měl už v polovině května. Saraev Gruntovyi a Sophie´s choice jsou troch vyšší rostliny a tak počítám s tím, že ve fázi kdy budou mít sazenice sedm nebo osm listů tak odříznu vrchol a zakořením ho. Rostlina z tohoto vrcholu by potom byla podstatně nižší a kvetla by už za sedmý listem. Tak by měla fungovat genetika. Stejně tak chci postupovat se Startem F1, který bych v konečné fázi pěstoval na tři výhony.

Z těch asi dvaceti pro mne nových odrůd (jejichž semena mám) jsem vybral těchto osm. Více méně kriterium odolnosti vůči chladu jsem nebral v potaz, protože v tom pařeništi nemám teploty, které by rajčata nějak ohrožovaly (zkušenost z předcházejících čtyř let). Prvořadým kriteriem byla výška rostlin, velikost plodů (větší než cherry), rannost a také chuť, soustředil jsem se na rajčata u kterých byla napsána velmi dobrá chuť spíše do sladka. Ale co je napsáno, to vůbec nemusí být pravda wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 146.138 (?), 10.10.2019 9:17

 Sarayev Shtambovyi by som teda tiež rada skúsila, ak máš navyše semienka. Ten tvoj plán so Štartkami môže byť tiež zaujímavý. Ako veľký máš Grow box, keď ti tam vojde toľko rastlín?

 Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika