Rajčata pro rok 2020



host - 33.10 (?)
16.2.2020 20:21

Je to opravdu velky sortiment nevim jestli to zvadate sama nebo sem tam pomaha manzel plus psici nebo je to velka rodina firma   vasek 5

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 234.145 (?), 12.1.2020 10:20

Kdyby někdo ještě přemýšlel kde nakoupit zajímavé odrůdy rajčat můžu doporučit web cultivetarue.fr kterou provozuje pan Pascal Antigny. Na výstavě zeleniny v září u Paříže vystavoval přes 1000 odrůd, které má i v nabídce. Platba kartou, je možno si vybrat obyčejný dopis za 1€ nebo doporučený za 3€. dodání za 6 dní včetně víkendu.

Před několika lety tady byla na foru i paní Světlana z Ruska, která má také semena na webu svetlanaf-ecosemena.ru  Vzhledem k poplatkům jsem jí poslat 10€ mezi dvěma pohledama, /jde to i tím Pay-Pal / které obyčejným dopisem dorazily asi za 14 dní, semínka tady byly taky za necelé dva týdny opět v obyčejném dopise.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
JaRoj - (13) - 53.11 (?), 15.2.2020 19:48

Zdravím pěstitele, ty kteří již vyseli v roce 2019 a počátkem roku 2020, i ty, kteří teprve chystají semínka. Dlouho už tu nikdo nepřispěl, zdá se mi, že nějak nefunguje vyhledávání. Není již založeno jiné téma pro rajčata 2020?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 226.184 (?), 16.2.2020 9:12

Tento rok plánujem pestovať:

Cherry:

Gardenberry F1, Green doctors,
Minikumato, Madera F1, Moskato DatteroF1, Santa OrangeF1, SantorangeF1,  SungrapeF1
,Tutti Frutti F1,Zanzibar F1


Koktejlová veľkosť:
Evans Purplle Pear,   GreenTiger,  Lucky Tiger,  Primabella F1, Tiger Zebra


Slicers:
Black Prince, Brown Sugar, Kakao F1,  Kumato, , SacherF1,   Štart F1, Stupické skoré poľné, Talvez F1, Brown Sugar


Steaks and Hearts:


Alice, Black Elephant, Brad´s Black Hearth,  Burgess Stuffing,
Captain Lucky,  Cherokee Purple Heart, Crushed Heart
Eva´s Amish stripe, EM champion, Everett's rusty Oxheart
Flame,  Fresa, First Mate,
Girl, Girlś Weird Thinks, Humongous Mong
Iraqi Heart, Japanesse Truffle, King Kong, La Carotina, Lithium Sunset, Lucid Gem,
Malakhitovaja skatulka,  Monkey Ass, Mrs.Schlaubach Fam. Strawberry,
Not Purple Strawberry,
Orange Jazz,  Orange russian 117,  Pantano romanesco, Pera D´Abruzzo, Pinapple zebra,   Rebel Starfighter Prime,
Rosado Zapatan,  Rosalina Rosa F1,  Reisetomate, Sleeping Giant
Teton de Venus, Tsar Truffle.


Oválne a Paprikové:
Auria-Zabava, Black Emperor, Black Icicle, Candy Sweet Icicle, Konigsberg,   Opalka , Purple Smaragd, Rugby F1, Sweet Casaday.


Dwarf:
Mongolskiy Karlik,  Dwarf Coppenhead, Pink Passion,  Purple Heart, Sleeping Lady,  Russian Swirl, Window dwarf


Determinantné:


Cyril´s Choice, Forest Fire,  Heart breakers vitaF1,  Maglia Rosa, Prekos F1,  Ryia F1,  Sarayev Samb., Siletz,  Sophies´Choice

 
Indigo:
Cascade Vilage Blue, Clackamas Blue Berry,  Blaue Zimmertomate.

Ťažko vypotený zoznam, temer 70% z neho som ešte nepestovala, uvidím, ako to budem zvládať.

 Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
L_B - (20) - 29.128 (?), 16.2.2020 10:38
Teda pani Evo, ja zasnu! Miluju rajcata - to bude ohromna nadhera, tolik rajcat pohromade! Ale neda mi to a musim se zeptat - to z tolika rostlin zasobujete mistni skolku?:) Vzdyt to jedna rodina nema snad ani sanci vsechno zkonzumovat...?:) Ja, jakozto zacatecnik v pestovani ze seminek, pro letosek planuju 10 rostlin - klasiku, co jdou seminka bezne koupit v obchodech - start, tornado, perun, idyll, slava poryni a jeste nejake z lidlu. Tak doufam, ze se zadari - teoreticke znalosti by byly, tak ted jeste "ozelenit" tu praxi:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.10 (?), 16.2.2020 20:21

Je to opravdu velky sortiment nevim jestli to zvadate sama nebo sem tam pomaha manzel plus psici nebo je to velka rodina firma   vasek 5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 226.184 (?), 16.2.2020 22:16

Mám odberateľov-temer polovicu ulice, ešte nejakých známych, veľa spracovávam- suším a konzervujem rôznymi spôsobmi, zatiaľ som stíhala sama, som na dôchodku psíci sem tam pomáhajú oberať, tento rok to bude výzva s počtom druhov, väčšinu osvedčených som vynechala, aby som mohla vyskúšať nové. Počítam s tým, že skoré determinantné ukončia rodivosť postupne v polovici sezóny.Väčšina biftekov zase bude pokračovať až do konca sezóny, pokiaľ budú dobré podmienky.

   Eva T..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JaRoj - (13) - 53.11 (?), 18.2.2020 21:31

Zdravím,

můj dotaz je,
- kolik celkem rostlin pěstujete
- na jaké ploše
- jak značíte
- jak zvládáte druhy hodnotit

Protože je to opravdu hodně druhů a určitě to je náročné vše vyhodnocovat.

Jak nakupujete semínka? Pokud nějaké balení 10 - 15 semen, tak to není úplně levná záležitost.

A pak, máte nějaký extra tip na jídla z rajčat?

Jarmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 226.184 (?), 19.2.2020 8:45

Celkovo pestovávam posledné roky okolo 200 koreňov rajčín. Z toho 30-32 koreňov v skleníku, dosť aj v kvetináčoch bez dna, ktoré po zmrzlých zapustím čiastočne do zeme pre skoršiu úrodu. Zvyšok na záhonoch. Terasovitá záhrada nie je až taká veľká, plochu vám nepoviem, okrem cesnaku, skorého hrášku, uhoriek, tekvíc (hokaido, sqash a zuccin), červenej repy a zopár paprík, sadím na každom voľnom mieste iba rajčiny, posledné ešte po zbere hrášku a cesnaku vždy ešte väčšina stihne dozrieť, ak nemám dosť miesta posadím dokonca aj tam kde bola tráva - odkopnem mačinu, trocha pprekyprím, pridám gran. slepačince a zapustím s kvetináčom bez dna do zeme.

Značím najprv na kelímky lepkami s permanentnými centrofixkami, na záhonoch na kúsku plastu upevním medeným drátikom na rastlinu. Pri hodnotení sa stretávame známi rajčinári(Jana, Vladimír, ale i susedia), Vlani ma 2 krát navštívila televízia a raz som bola s rajčinami v teleráne. Aj to bola dobrá spätbá väzba.Z mojich kritérií je prvoradá chuť, vôňa, farba,skorosť odrody odolnosť až potom výnos.

 Veľa druhov objednávam zo zahraničných, ale i našich webbov, niečo vymieňam so známymi z Moravy i Slovenska. V databáze mám oklo 300 druhov. Nie je to, ako píšete lacná záležitosť. najmä niektoré kvalitné hybridy stoja 5- 9 eur za 6- 10 semienok. Alebo za poštovné z Oregonu(Heirloom skoré odrody) som zaplarila 15 eur. Ale čo by človek neurobil pre svoje hobby.

 Nejaký extra tip na jedlo nemám. Rajčiny mám najradšej priamo odtrhnuté zo záhrady samotné, príp. posypané s bazalkou , ďalej na chlebe s maslom alebo masťou,(denne ich vlete zjem asi pol kila) samozrejme super sú šaláty z rôznofarebných druhov. Bifteky mi aj chutia grilované, alebo zapekané so syrom a bazalkou. Veľa rajčín suším, rozváram na šťavy a kečupy džemy rôznych farieb. Ošúpané sterilizujem podobne ako uhorky ale v sladšom náleve(najchutnejšie sú rôznofarebné cherry).

     Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.138 (?), 3.3.2020 9:49
Ahoj, letos jsem byl netrpělivý a dál v únoru i rajčata, protože jsem amatér, rád bych se zeptal, jestli je nemám vytahat a přesadit až po lístky nebo nechat být. A co ty papriky, možná by jim to taky bodlo. Co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.145 (?), 3.3.2020 12:25
Rajcata pikyruju (poprve presazuju) vetsinou za 3 tydny od vysevu. Papriky za 3-4 tydny, ty se mi tak ochotne nevytahuji.pestuji na okne, vysev letos 10.2.,zadne prisvetlovani. Papriky i rajcata az po delozni listky pri presazovani.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika