Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Celkovo pestovávam posledné roky okolo 200 koreňov rajčín. Z toho 30-32 koreňov v skleníku, dosť aj v kvetináčoch bez dna, ktoré po zmrzlých zapustím čiastočne do zeme pre skoršiu úrodu. Zvyšok na záhonoch. Terasovitá záhrada nie je až taká veľká, plochu vám nepoviem, okrem cesnaku, skorého hrášku, uhoriek, tekvíc (hokaido, sqash a zuccin), červenej repy a zopár paprík, sadím na každom voľnom mieste iba rajčiny, posledné ešte po zbere hrášku a cesnaku vždy ešte väčšina stihne dozrieť, ak nemám dosť miesta posadím dokonca aj tam kde bola tráva - odkopnem mačinu, trocha pprekyprím, pridám gran. slepačince a zapustím s kvetináčom bez dna do zeme.

Značím najprv na kelímky lepkami s permanentnými centrofixkami, na záhonoch na kúsku plastu upevním medeným drátikom na rastlinu. Pri hodnotení sa stretávame známi rajčinári(Jana, Vladimír, ale i susedia), Vlani ma 2 krát navštívila televízia a raz som bola s rajčinami v teleráne. Aj to bola dobrá spätbá väzba.Z mojich kritérií je prvoradá chuť, vôňa, farba,skorosť odrody odolnosť až potom výnos.

 Veľa druhov objednávam zo zahraničných, ale i našich webbov, niečo vymieňam so známymi z Moravy i Slovenska. V databáze mám oklo 300 druhov. Nie je to, ako píšete lacná záležitosť. najmä niektoré kvalitné hybridy stoja 5- 9 eur za 6- 10 semienok. Alebo za poštovné z Oregonu(Heirloom skoré odrody) som zaplarila 15 eur. Ale čo by človek neurobil pre svoje hobby.

 Nejaký extra tip na jedlo nemám. Rajčiny mám najradšej priamo odtrhnuté zo záhrady samotné, príp. posypané s bazalkou , ďalej na chlebe s maslom alebo masťou,(denne ich vlete zjem asi pol kila) samozrejme super sú šaláty z rôznofarebných druhov. Bifteky mi aj chutia grilované, alebo zapekané so syrom a bazalkou. Veľa rajčín suším, rozváram na šťavy a kečupy džemy rôznych farieb. Ošúpané sterilizujem podobne ako uhorky ale v sladšom náleve(najchutnejšie sú rôznofarebné cherry).

     Eva T.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika