Rajčata mne překvapují



joudamates - (20) - 40.135 (?)
23.7.2014 8:03

Dobrý den, jak je to s tou slámou, kdyby bylo deštivé období? Když by třeba 14 dní pršelo, nebude to shnilé, plesnivé? Láká mě to také zkusit. A jaká je tam vrstva? Díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 24.7.2014 13:47

Jak ukazují fotky - zde např. Zaryanka, tak rajčata rostou bez zalévání jako divé nejen v Karpatech, ale i v Polabí. Takový masák Amana Orange je na proše 1x1m na 4 spirálách a ještě na zemi. To jsem nevymyslel já, loni v létě jsem zde o tom psal na vláknu Alternativní pěstování rajčat. Pěstuji je takhle 4. rok. Jak je silná vrstva slámy je těžko říct, prostě jí rovnoměrně rozprostřít a potom ještě když se po pár dnech slehne případně doplnit. Co by se stalo, kdyby 14 dní pršelo nevím, protože se mi to ještě nestalo. Sláma ale určitě nikdy nesplesnivěla ani nezačala hnít. Nedoporučuje se ale v žádném případě mulčovat posekanou trávou. Tak jednoduché to není - pozemek musí být řádně připraven, v lednu jsem zaryl suché 2 roky staré kobylince a v březnu ca 2 měsíce před výsadbou zapravil cererit -  dávkování od oka. Při výsadbě pod kořeny Symbivit a pořádně zalít. Od té doby nebyly zalévané. - pouze přírodou. Předplodina rajčata a kde byl loni foliák papriky. Sazenice jsou částečně dovezené z Rakouska, letos 8 odrůd a ostatní semena jsou z rostlin dovezených v minulých letech.  

Nezalévaná Zaryanka v Polabí
Nezalévaná Zaryanka v Polabí
Pole nezalévaných rajčat na slámě na pokraji Pannonské nížiny
Pole nezalévaných rajčat na slámě na pokraji Pannonské nížiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 1.8.2014 7:36

Dobry den,

ja to se slamou skousim uz druhy rok. Neni to spatne, ale prorusta mi kolem hodne plevele a pak se to tezko kope. Jak to delate s plevelem vy. Jen predpripravite a pak uz nic nemusite? DEkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 1.8.2014 9:03

dobrý den, občas plevel někde proroste, ale na ca 25m2 co mám není problém pýr apod. vytrhnout. Nekopu to. Na tom poli co je fotka výše to taky občas projdou praktikanti a plevel ručně vytrhají. On se přes tu slámu těžce dostává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 1.8.2014 15:31

tak to asi bbudu mm uset nahodit vic slamy, ja mam plevele spoustu a kopat to pres slamu nejde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
joudamates - (20) - 40.135 (?), 23.7.2014 8:03

Dobrý den, jak je to s tou slámou, kdyby bylo deštivé období? Když by třeba 14 dní pršelo, nebude to shnilé, plesnivé? Láká mě to také zkusit. A jaká je tam vrstva? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 31.7.2014 10:28

V letošní, trochu bláznivé, sezoně mě mile překvapují rajčata Corianne F1. Jednak vysokým a silným vzrůstem, velkou násadou plodů a hlavně absencí veškerých chorob včetně nekrozy, která mi vždy rajčata typu San Marzano totálně zdecimovala.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 31.7.2014 12:12

moc pěkné smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 1.8.2014 10:44

Opravdu krásné. To je pro mě inspirace, příští rok je zkusím taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 18.8.2014 20:05

Na jedné rostlině mě zaujalo rajče podivného tvaru. Trochu mi připomíná kristátní formu kaktusů. Protože se mi líbí žebrovaná rajčata, nechám si ho na semena a uvidím, co vyroste.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 18.8.2014 21:34

Obdivuji Váš smysl pro humor.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika