Rajčata mne překvapují



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?) 
30.6.2014 8:21

Funguje to tak, že je buď hodně malých, nebo málo velkých. Je to prosté, rostlina vypadá plusmímus stejně, stejná plocha listů, tedy fabrika která to vyrábí je prakticky konstantně velíká. Proto má taky stejnou produkci a zázraky se nedějí. 30x3=90 kg plodů znamená 3 kila na rostlině. U mne to možné není, kvůli krátké vegetační době, u vás snad ano. Vyberte si co vám chutná a trochu se tomu věnujte, v takových podmínkách co máte vy to roste a zraje samo. Rajčata nepotřebují moc vody, jsou spíše suchomilná. Nehledejte extrémy, hledejte rajče průměrné velikosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 1.7.2014 7:19

Je fakt, že podmínky mám dobré, daří se tady subtropickým rostlinám, mám slušné citrusy.Jedno rajče mám na záhonku od 14.3. a vypadá slušně, to je ale výjimka díky velmi teplé a suché zimě. Vyberu tři solidní kulaté odrůdy, od každé 10 ks a uvidím.Uvítám tipy na kandidáty. Nejsem žádný gurmán, stači, aby to chutnalo jako rajče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 1.7.2014 8:18

Jen tak mimo, to místo je v Česku? V rajčatových vláknech zde je popis řady odrůd a názory jejich pěstitelů. Když chvíli pohledáte, najdete to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 2.7.2014 9:37

Jižní Morava, úpatí Bílých Karpat, už ne vinařská ale spíše slivovicová oblast.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 21.7.2014 9:34

Nezalévaná / pouze při výsadbě 17.05./ a nevyštipovaná Erica de Australie začíná na slámě dozrávat. Podobně je na tom ostatních ca 27 odrůd. Dnes ráno po dvou dnech kdy bylo 35 st. vypadala rajčata úplně čerstvě. Některá mají zažloutlé nejspodnější patra listů, ale to ničemu nevadí, mnoho pěstitelů tyto spodní listy vylamuje. Mýtus že rajčata je nutno zalévat - někteří tvrdí, že dokonce hodně, je jednoznačně vyvrácený.

Erica de Australie
Erica de Australie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 21.7.2014 9:39

Americká odrůda Tuxhorn - nezalévaná a nevyštipovaná - nevypadá že by jí něco chybělo. Ostatní podobné plody leží na slámě.

TUXHORN
TUXHORN
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 21.7.2014 10:44

Hm, kdybych to neviděla na těch fotkách, tak neuvěřím. Jsem člověk, který neustále pobíha s konvema a zalévá. Bojím se, že při vydatnějším dešti by mi "netrénovaná" rajčata popraskala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 21.7.2014 11:02

Ano, to jsou pro mne dvě otázky, které si ale bohužel z důvodu nedostatku místa nemohu srovnávacím pokusem odpovědět: 1. Zda a případně o jak dlouho se posune sklizeň u nevyštipovaných rajčat oproti vyštipovaným a 2. Je u nezalévaných rajčat vyšší podíl popraskaných plodů proti zalévaným? Určitě tam budou i rozdíly u jednotlivých odrůd.Třeba příští rok to u alespoň několika odrůd porovnám. Jestli někdo zná web Irinas Tomaten, tak počínaje 23.08. pořádají o víkendech exkurze, ty otázky tam určitě položím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.110 (?), 22.7.2014 20:48

přesně tak, když zaleju, tak roste jako divé a když začnou červenat, tak se zálivkou uberu, aby nepraskala-to je přece jasný, u Karpat je jiná zemina, nemusí zalévat i když je sucho a popraskaná zem, ale to je málokde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 24.7.2014 9:44

úžasné, taky mně zajímá.odkud máte semínka těchto odr. a co když vytrvale prší..ta sláma..? Takže zasadíte rostliny a rozprostřete slámu..a nic více?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika