Rajčata - kroucení výhonů



giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 227.71 (?)
25.6.2015 16:52
nič poriadne nevidno na takej fotke... Si myslím, že to krútenie aj v predchadzajucich prispevkoch je z prehnojenia dusíkom. Alebo listy sa v skleníku stáčajú keď je veľmi teplo, sucho-chránia sa pred výparom. Všade píšu len o prihnojovaní, ľudia nakúpia hnojivá, pričom nevedia nič o hnojení a drbú ich už do výsevneho substátu. Ten vyššie spomenutý kozí hnoj ma fakt dostal...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 40.173 (?), 14.5.2015 22:06

Díky za tip, u nás na maloměstě sice začínají ceny na 80ti, ale vzal jsem ho. Bohužel jsem naměřil cca. 6,5, takže zakopaný pes bude jinde. Ale poslední chcípáčky jsem přesunul o patro výš kde je tepleji a zdá se, že se zatím drží. Sice jsou v pařníčku, ale v přízemí ještě v noci klesá teplota pod 18° a přes noc pařníček moc nepomůže. Mohl by být problém v teplotě? Jsou rajčata tak choulostivá? Naštěstí se mi dnes povedlo pár vzrostlých sazeniček koupit, takže nějaká rajčata budou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 150.46 (?), 15.5.2015 6:54

Teplota při pěstování rajčat, by neměla klesnout pod 20°C a překročit 30°C, to jsou ideální podmínky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 15.5.2015 6:18

Zajímal by mne zdroj této informace.

                                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 150.46 (?), 15.5.2015 7:02

Těch 5,5 - 6,5 PH? To předepisují výrobci hnojiv pro hydroponii, z čehož mi vychází, že je to nejpříznivější pro příjem živin z vody.

Osvědčilo se mi to jak v hnojení tak klíčení. Napálil jsem se s dešťovkou PH 4,2 a ani jedním nevyklíčeným semínkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 22.5.2015 19:54

Já mám na zahradě víc jak 6,5, přibližně pH 7,0 a nestěžuji si a rajčata také ne. K tomu ještě přidávám popel ze dřeva (plno vápníku) Proio mne ta čísla zarazila,

                   Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 14.5.2015 22:10

Nezaléváte je příliš? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 1.40 (?), 22.5.2015 15:56

Tak přesně toto se stalo letos i mně, cca týden po vysazení ven do květináčů. Ne u všech, ale u některých ano. Nakonec jsem odlomila postižené vrcholky, rostliny jsem nepřesadila. Dnes to vypadá, že se ztoho zpamatovaly a začínají růst. Takže u mě to bylo asi přehnojením. Sadila jsem do substrátu, kde už byla nějaká startovací dávka hnojiva a ještě jsem k tomu přidala trochu kompostu a trochu NPK (nevím, co mě to napadlo). Příště budu chytřejší a s hnojením začnu až tak 14 dní po výsadbě.

Pak se mi to stalo ještě u přísady u odrůdy venus. Měla jsem v jednom kelímku dvě rajčata této odrůdy a jedno zakrnělo a začalo se deformovat, druhé bylo naprosto v pořádku. Nakonec jsem to poškozené vyhodila. Ta opravdu nechápu, čím se to stalo, měly úplně stejné podmínky a přihnojované nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.17 (?), 25.6.2015 16:01

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda nevíte co by to mohlo být. Mám rajčata ve foliovníku. Všechny jsou ze semínek. Krásně rostly a pak se začaly listy kroutit a kroutí se i výhonky. Prosím o radu. Rajčata venku to nemají.

kroucení
kroucení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 227.71 (?), 25.6.2015 16:52
nič poriadne nevidno na takej fotke... Si myslím, že to krútenie aj v predchadzajucich prispevkoch je z prehnojenia dusíkom. Alebo listy sa v skleníku stáčajú keď je veľmi teplo, sucho-chránia sa pred výparom. Všade píšu len o prihnojovaní, ľudia nakúpia hnojivá, pričom nevedia nič o hnojení a drbú ich už do výsevneho substátu. Ten vyššie spomenutý kozí hnoj ma fakt dostal...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.124 (?), 28.7.2015 20:39

Zdravím všetkých dobrých ľudí, ktorí mi poradili, pokrútené paradajky sa spamätali, slabo pokrútené výhony som nechala, tie horšie som odstránila, paradajky za 2 týždne nahodili nové výhony, už 2 týždne oberám Start F1, začínajú už dozrievať aj oválne, názov neviem, lebo ich mám od svokry. Chcem povzbudiť tých, ktorí budú mať takýto istý problém, aby to nevzdali a poďakovať všetkým, ktorí mi pomohli. A s kozím hnojom budem opatrnejšia. Hela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika