rajčata kdy s nima už ven?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 8.12 (?) 
25.4.2009 14:26

Já to dělám následovně, vždycky jedno obětuji a zasadím ho do koutu zahrady kde vůbec nesvítí slunce a čekam tejden (dnes je to už 5den). Jak se sním za tu dobu nic nestane, tak jdou i ostatní ven, ale ty se už vyhřívají celej den na sluníčku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 44.0 (?), 27.4.2009 10:55

Počasí v následujících týdnech se již nemá nijak výrazně měnit, tak si myslím že rajčata a papriky již můžou ven. Navíc jak sem psal v předchozím příspěvku tak jedno rajče je dnes už tyden a to celodeně ve stínu na nejchladnějsím místě zahrady a krásně zacalo růst.  Pro upřesnění lokality jsem z Kladna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.195 (?), 27.4.2009 15:56
jedině po zmrzlých -soused se loni unáhlil a dal je před zmrzlými a ráno měl šedé holé tyčky jak paprik tak rajčat vyplatí se vydržet do tohoto datumu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 27.4.2009 16:59

Myslím že pro tyhle debaty by bylo vhodné psát místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.198 (?), 5.5.2009 9:23

Chomutov - jsou už čtyři dny venku, tak uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.67 (?), 14.5.2009 18:29

Zdravím, vysadila jsem rajčata v neděli 10.5.... dnes ráno bylo okolo 5 st. nad nulou, ale zdá se mi, že lehce přimrzla - některé listy jsou pokroucené, tmavší, některé světlejší, jiné známky choroby nejeví... myslíte, že namrzly nebo je to něco jiného?

Dnes jsem je na noc přikryla textilií, myslíte, že i přes eventuální namrznutí by se mohla vzpamatovat? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 7.141 (?), 14.5.2009 22:41

Rajské vysazuju ven podobně jako ing.Ferda koncem dubna, začátkem května. Letos mi to nějak nevyšlo, měla jsem je venku v kelímkách týden a sázela dnes. Papriky přes den dávám ven, ale na noc ještě "uklízím" do domu. Úplně mi ještě nikdy nic nezmrzlo-ani v letech před 20 roky na zahrádce v Praze ani 20 roků na chalupě na Úštěcku. Pokud na rajské dolehne chladno, občas namodrají listy a zarazí se růst, po pár dnech se vzpamatují. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 18.5.2009 8:52
Rajský se zásadně sází, je li zem v hlouce 10 cm, prohřátá na 10 stupňů C. Jinak máte možnost si vše přečíst jak pěstovat rajský na : http://rajsky-papriky.blog.cz/ Je dobré, nikdy nespěchat s výsadbou, lépe vypěstovat kvalitní sazenici, doti velký kořenový bal, nedochází k přerušení růstu. Zásadně výsadbu roky provádím po 15.5. Sázíme zásadně nezalité a povadlé rostliny, není možnost zlomení, jsou elastické.
V levo Sláva Porýní, v pravo RT 13 F1 ( DAFNE )
V levo Sláva Porýní, v pravo RT 13 F1 ( DAFNE )
Předpěstované papriky. vzdálenost pater listů má být co nejmenší.
Předpěstované papriky. vzdálenost pater listů má být co nejmenší.
Výsadba do buněk
Výsadba do buněk
Po výsadbě
Po výsadbě
DAFNE po výsadbě
DAFNE po výsadbě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.153 (?), 11.5.2017 18:04
Máte už rajčata venku?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 11.5.2017 19:50

Ve foliáku mám rajčata od 11.04., venku od 3.5. Dneska ráno jsem to odstrojil, venku pod netkanou textilií přežily všechny bez úhony. Vyřazená 55 cm dlouhá bidýlka od papouška která zamezila dotyku rostlin s textilií nahradily spirály. Zalil jsem Kristalonem plod a květ a výluhem z kopřiv a odtedka už je bude zalévat jen nebe, ve foliáku maximálně zálivka jednou za 10-12 dní.

Kvetoucí rajčata ve foliáku
Kvetoucí rajčata ve foliáku
Většinou masitá rajčata ve foliáku
Většinou masitá rajčata ve foliáku
Venku před odkrytím
Venku před odkrytím
A po odkrytí
A po odkrytí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika