Rajčata k dlouhodobému skladování podzim/zima



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 134.41 (?)
25.1.2018 22:37

Vladimíre, tie Ramalletky vyzerajú stále super, som zvedavá, dokedy vydržia skladovanie. Budeš ich siať až v marci?Ja už od Vianoc kupujem Medulienku(Juanitu) a Hranáčika(Swetelle)z Kameničian a tie chutia výborne, ibaže sú dosť drahé a napr. už ich v Bille ani nedostať. Eva T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 7.1.2018 19:29

To já zase neodolal chuti na rajče a koupil si rajčata z Maroka. Dokud jsem neokusil, vypadalo to jako pěkné rajče. Po ochutnání jsem zjistil, že i když to vypadá jako kachna, chodí jako kachna a kváká jako kachna, kachna to nutně být nemusí. Alespoň ne na talíři.

Tak jsem je vrazil ke kontrolnímu vzorku a přisvětluju jim v bláhové naději, že by tak v březnu mohly trochu dozrát do nějaké alespoň přijatelné chuti. Viditelně mají gen LSL: jejich chuť totálně a dlouhodobě odradí každého od rychlé konzumace.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 25.1.2018 10:15

Včera jsem neodolal a snědl jedno z těch skladovaných rajčat. Už stejně začalo měknout, tak byl nejvyšší čas. Chuť velmi dobrá (pro mne) silně rajčatová, úplně něco jiného než stejně velká rajčata v obchodě (bez chuti samá voda). Stále doufám, že se kvalita rajčat v našich obchodech zlepší, ale dovoz rajčat LSL z ciziny to asi nebude. Teprve až bude u nás v obchodech dost rajčat vyšší kvality pěstovaných v nově budovaných sklenících tak přestanu pokukovat po těch španělských rajčatech určených pro dlouhodobé skladování. Na obrázku je pět rajčat Ramallet SL des Cardasar a to vlevo je rajče LSL koupené v obchodě. 6.1.2018. Jsem zvědavý, jak to rajče LSL bude chutnat, až budu chutnat poslední rajče Ramallet. Zatím vypadá tak, jak jsem ho koupil.

              Vladimír

Skladování rajčat
Skladování rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?), 25.1.2018 10:36

Zkoušel jsem i ta cherry z nových českých skleníků - 250Kč/kg a chuť stejná jako ostatní marketová. Co si člověk neudělá sám tak nemá. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 25.1.2018 21:40

To, co přijde na trh, je určeno na výdělek. Ti majitelé a zaměstnanci si určitě umí v těch podmínkách někde v koutku vypěstovat rajčata pro sebe. Tak, jak to Moraváci dělali s vínem. Jen s tím rozdílem, že teď jsme Pražáci my všichni.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 25.1.2018 21:31

Vladimíre, závist (ale ne zlomyslná) na mé straně. Už mám těžký rajčatový absťák, protože po svém posledním omylu s nákupem jsem se zařek, že už nikdy. Počkám do jara na svoje.

Skoro to vypadá, že se blížíš svému cíli. Držím Ti palce.

Ale věřit, že se kvalita rajčat v našich obchodech dramaticky zlepší, je z říše pohádek. Arabella pro rajčatožrouty.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 134.41 (?), 25.1.2018 22:37

Vladimíre, tie Ramalletky vyzerajú stále super, som zvedavá, dokedy vydržia skladovanie. Budeš ich siať až v marci?Ja už od Vianoc kupujem Medulienku(Juanitu) a Hranáčika(Swetelle)z Kameničian a tie chutia výborne, ibaže sú dosť drahé a napr. už ich v Bille ani nedostať. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 15.2.2018 11:20

Tak bych měl udělat závěrečné zhodnocení za rok 2017. V pondělí 12.2. jsem se rozhodl ochutnat všechna ta rajčata, která jsem skladoval v ložnici.  Vlevo rajče LSL koupené v obchodě, tři vpravo jsou Ramallet SL des Cardassar, v řezech je to otočené. To rajče z obchodu se nedalo vůbec jíst, semena uvnitř byla již naklíčená. Ramallet SL Cardassar mně také nechutnala. Měl jsem ještě pár dozrávajících Ramallet Bombeta, které už nedozrály do červené, ale jejich chuť byla výborná. Je to rajče podobné Ramallet Pequeňito. Takže konečné rozhodnutí pro rok 2018: Ramallet Pequeňito a Ramallet Bombeta, jiné Ramallety ne (asi pro ně nemám vhodné podmínky).

          Vladimír

Skladovaná rajčata 1
Skladovaná rajčata 1
Skladovaná rajčata 2
Skladovaná rajčata 2
Řezy rajčaty
Řezy rajčaty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 15.2.2018 15:37

Já mám dosud v komoře na větvičkách zdravé Mandaty... ale jak říkáte, k jídlu to nic moc nenífrown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 15.2.2018 16:11

A na co je tam máte?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 183.105 (?), 15.2.2018 16:16

Vladimíre, to Ramallet Bombeta nemáš na tých obrázkoch? Ramallet Pequeňito ti dokedy vydržalo? Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika