Rajčata 2024



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?)
8.3.2024 22:15

máš pravdu, Milane, je to radost. CC je vytáhlý, ale to nevadí, v nejhorším mu zastříhnu vrchol a tím ho na nějaký čas zastavím. Zbylé Azteky mají na květ, vlevo je ten, co jsem mu omylem ulomil vrchol před pár týdny, druhý zprava už má malilinké rajčátko. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 7.3.2024 20:07

Přivedl jsi mne na myšlenku vsadit alespoň některá jen do děr v netkance. Předtím jsem je vždy zasadil a potom netkanku rozřízl tak, abych ji mohl protáhnout dál až na konec záhonu kolem stonků (max. šíře záhonu 120 cm). Ale protože se mi vrtání děr vertikálně loni moc neosvědčilo (nevytvořily dostatečný systém povrchových kořenů pro příjímání jak vody, tak hnojiva v zálivce), budu díry vrtat šikmo v úhlu. Tak, aby kořenový bal byl v době výsadby v teplejší půdě do hloubky max. 25 cm. Čemuž můžu pomoct i tím, že ji tam dám nějaký čas před výsadbou. A ta další výhoda se mi jeví v tom, že i když budou příliš vzrostlé, kus stonku můžu utopit.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 8.3.2024 11:20

Azteky a jeden CC za oknem.

rajčata 2024
rajčata 2024
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 8.3.2024 22:01

Waltře, určitě Ti dělají radost. yes Na tom úplně nalevo vidím rozvitý květ. Mýlím se? Na rozdíl od těch mých mají spoustu životního prostoru. Ten CC je trochu vytáhlý.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 8.3.2024 22:15

máš pravdu, Milane, je to radost. CC je vytáhlý, ale to nevadí, v nejhorším mu zastříhnu vrchol a tím ho na nějaký čas zastavím. Zbylé Azteky mají na květ, vlevo je ten, co jsem mu omylem ulomil vrchol před pár týdny, druhý zprava už má malilinké rajčátko. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.181 (?), 22.3.2024 18:31

Dnes jsem měl napilno. Vysadil jsem do studeního hlubokého pařeniště 50/60 cm dvanáct rostlin partenokarpických rajčat. Většinou už mají květy, některé i malé plody, největší o průměru cca 2 cm. Udělal jsem si fotodokumentaci, první dvě fotografie. Osázel jsem také to nadzemní pařeniště 30/40 cm, zatím jsem tam dal jen deset rostlin, čtyři místa jsou zatím neosazena. Jagodku mám ještě doma a na ty zbylé mám tam zatím položené sazenice a počkám s tím, až jak se všechno ujme. Také jsem udělal dvě fotky

Hluboké pařeniště foto 1
Hluboké pařeniště foto 1
Hluboké pařeniště foto 2
Hluboké pařeniště foto 2
Nízké pařeniště foto 1
Nízké pařeniště foto 1
Nízké pařeniště foto 2
Nízké pařeniště foto 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - (48) - 32.47 (?), 22.3.2024 20:07

Super:) a v prípade mrazov to parenisko ešte niečím zakrývate?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.181 (?), 22.3.2024 21:13

V případě předpovědi s většími mrazy, tak přehodím přes to pařeniště NT a nechám ji tam (na obrázku je to vyznačeno červenou čárou). Hlavně tím řeším netěsnosti mezi okny. Nikdy mně tam teplota ani na okamžik neklesla na nulu.

           Vladimír

Měření v pařeništi a hned vedle venku
Měření v pařeništi a hned vedle venku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - (48) - 32.47 (?), 22.3.2024 21:26

super:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 62.42 (?), 26.3.2024 17:45

Dnes jsem přidal ke každému rajčeti takovou jednoduchou klec, aby se potom rajčata neválela po zemi.

           Vladimír

Partenokarpické odrůdy
Partenokarpické odrůdy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 183.132 (?), 30.3.2024 5:52

Paráda, Vladimíre, vyzerá to nádejne v tvojom hlbokom pareništi, Teším sa na tvoje hodnotenie skorých odrôd.  Prajem pevné zdravie.  Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika