Rajčata 2024



Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?)
29.11.2023 14:53

Já bych Vám to poslal nějak jinak, ale tady tyhle funkce asi furt nepodporujou, tak si zkuste v google: Late blight (Phytophtora Infestans) on tomato: evaluation of resistant pathogen population structure in Britain and develpment of resistant tomato cultivars for growing outdoors

Jeden z tam zkoušených klonů (MM*) prý později byl uveden na trh jako Crimson Crush.

Je tam dost povídání o genetice spousty zajímavých kultivarů.

Já mám čas až do jarního výsevu. Zatím mě dohání spíš zpoždění ve výsadbě česneku. Takže se bojím, že skutečné portfolio semínek k výsevu budu shánět až v únoru nebo tak nějak. Z toho dokumentu mi došlo, že ta Iron Lady asi ani nemůsí být tak důležitá. Představoval jsem si to moc jednoduše, že vezmu homozygotní odrůdu, zkusím opylení jinam, budu mít jistotu, že jsem vyrobil minimálně heterozygotního hybrida, což je mezi rezistentními odrůdami už dobrý standard a pak se uvidí, jak dál. Tady je vidět, že věc je o chlup složitější, geny mají více alel, jsou tam i QTL faktory, takže ten pokus bude asi vhodné udělat trochu širší. Klíčové slovo asi bude "Grex"...

L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Lysenko - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 54.174 (?), 29.11.2023 14:53

Já bych Vám to poslal nějak jinak, ale tady tyhle funkce asi furt nepodporujou, tak si zkuste v google: Late blight (Phytophtora Infestans) on tomato: evaluation of resistant pathogen population structure in Britain and develpment of resistant tomato cultivars for growing outdoors

Jeden z tam zkoušených klonů (MM*) prý později byl uveden na trh jako Crimson Crush.

Je tam dost povídání o genetice spousty zajímavých kultivarů.

Já mám čas až do jarního výsevu. Zatím mě dohání spíš zpoždění ve výsadbě česneku. Takže se bojím, že skutečné portfolio semínek k výsevu budu shánět až v únoru nebo tak nějak. Z toho dokumentu mi došlo, že ta Iron Lady asi ani nemůsí být tak důležitá. Představoval jsem si to moc jednoduše, že vezmu homozygotní odrůdu, zkusím opylení jinam, budu mít jistotu, že jsem vyrobil minimálně heterozygotního hybrida, což je mezi rezistentními odrůdami už dobrý standard a pak se uvidí, jak dál. Tady je vidět, že věc je o chlup složitější, geny mají více alel, jsou tam i QTL faktory, takže ten pokus bude asi vhodné udělat trochu širší. Klíčové slovo asi bude "Grex"...

L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 62.34 (?), 29.11.2023 16:21

Před nějakou dobou jsem se zúčastnil diskuze o Mountaineer Delight a Mountaineer Pride. Jeden z diskuzních příspěvků:

Pěstuji Mountaineer Pride (Západní Virginie 17A). není to z horského kmene. je to otevřená opylovaná odrůda z křížení West Virginia 63 x Iron Lady.
Mountaineer Pride je velmi pomalu rostoucí pozdní zrání s normálně chutnajícími hovězími rajčaty. Je velmi odolný proti plísním s ph2 a ph3 homozygotní (nejlepší, co existuje).
Používám ho ke křížení s lépe chutnajícími rajčaty a odolností proti plísni.

           Doffer

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 29.11.2023 21:21

Vladimíre díky, i když to není určeno mně. Faktem je, že jsem oba, jak Prida, tak Delighta vyřadil z repertoáru pro nedostatek nadšení z jejich chuti. Ale to panu Lysenkovi vadit nebude. Semínka mám schovaná, asi stejně jako Ty. Akorát mne rozesmála "hovězí rajčata". Zkus DeepL.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 62.34 (?), 29.11.2023 22:03

Google to přeložil jako hovězí rajčata, ale my znalí víme, že se jedná o bifteková rajčata.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 30.11.2023 9:29

Jasně, google jen přispěl k mé dobré náladě. laugh

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.156 (?), 30.11.2023 12:04

Vladimire, prisli ti ode mne ty seminka, nebo se to ztratilo? Zakoupil jsem dnes zarovku smart kde jde nastavit teplotu svetla mezi 2700 - 6500, 9w, 1000 lumenu, uz mam pripraven reflektor, bude to na sazenicky hned po vykliceni. je mi lito jim sviti velkou 120cm LEDkou, ta zere 3x tolik. Tak jsem zvedav, jestli hned po vykliceni zabranim vytazeni sazenic nez jin narostou prave listky.

MilosK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 62.34 (?), 30.11.2023 13:11

Semínka došla, Díky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 62.34 (?), 30.11.2023 13:17

Když dojde k nějakénu vytažení ve fázi děložních lístků tak není problém zasadit při přesazování ty sazenice až po ty děložní lístky. Nejlepší doba pro přesazení je když jsou děložní lístky ve vodorovné poloze.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 62.34 (?), 30.11.2023 13:25

Semínka máš, ale je důležité jestli jsi květy sáčkoval,

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 158.138 (?), 30.11.2023 14:28
Jestli to je na mně, nesackoval,ale ve skleníku byly samotné, zbytek byl dál a venku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika