Rajčata 2019



viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?)
31.12.2018 12:21

oxheart od sema sklamal mohol by byt lepsi corazon F1 od vilmorinu?chcel by som chutne paradajky v tvare bycieho srdca

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 26.12.2018 12:39

Andine Cornue je snad rajče z Francie???, aspoň tak je to presentováno. Někde se píše z Mexika. Ano Andes Horn by měl být jen anglický překlad francouského nebo jiného názvu, ale nějak mně to nesedí. Nesnáším, když jedno rajče má v různých zemích různý název. U těch starších OP odrůd je to ale docela obvyklé.

Keříčková rajčata nebudu mimo pařeniště žádná pěstovat, takže Kibits jistě ne.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 10.26 (?), 26.12.2018 13:31

Tak som neodolala a objednala som si na hol. webbe tieto druhy: Tegucigalpa, Jersey Giant, Sacharnaja Sliwa Krasnaja - polhovasté, Amana Orange, Eva’s Amish Stripe, Coeur de Boeuf Bicolor a ešte Rose de Berne.

                                                         Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.204 (?), 2.2.2019 21:03

Paní Evo, v 60. létech se hodně dovážela rajčata z Bulharska. Byla chuťově výborná, měla jemnou slupku, snadno se pomačkala. Jaké se v tu dobu pěstovaly v Bulharsku odrůdy to nevím. Z českých odrůd se v tu dobu hodně pěstovalo Vrbičanské nízké. Tolik z mých dětských vzpomínek. Mir.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 3.2.2019 6:47

 Mir., díky za odpoveď, tento rok budem skúšať Olomoucké nízke, ktoré sa pestovalo v tej dobe, s tými Bulharskými je to možné, pamätám si ž u nás boli Bulhari vtedy vychýrení záhradníci, mali svoje sklenníky a ľudia k nim chodili nakupovať zeleninu. (napr. v Novom Meste n. Váhom) Len je sa ťažko dopátrať po druhy, ktoré vtedy pestovali.

      Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.65 (?), 6.2.2019 8:22
Letos budu pestovat Uragan f1,Stupické skleníkové, Žlute skleníkové, Negro Almeria, Skvrnitý říman, Zamorano,Kosmonaut Volkov, Kalinka,Orange Russian 117,Kapija Rozovaja, keřikove Dulcia a Frodo, převislé Tumbling Tom Yelow. A jako zkouška jeden kus rajčete bezejména puvodemz Ukrajiny. Kateřina Štefkovičová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 6.2.2019 9:18

Každoročně pěstuju nejméně jednu odrůdu s tvrdými, dlouhodobě skladovatelnými nepraskavými plody - poslední roky Parto. Letos jsem chtěl na zkoušku změnu a vytipoval jsem Torino, Semo ale letos ohlásilo výpadek semen u této odrůdy. Poradíte alternativu? Co Uragan, měl by být velmi úrodný. Nechci ale rezignovat v chuti a odolnosti deštivému počasí. Nebo něco ze zahraničních? Spencer?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.35 (?), 8.2.2019 12:34

Sáčk Torina jsem včera viděl v zahrádkářských potřebách. Asi neprodaný z loňska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.11 (?), 31.12.2018 11:51

A neměla by se rajčata vysévat až v lednu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
viktor111 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (140) - 168.28 (?), 31.12.2018 12:21

oxheart od sema sklamal mohol by byt lepsi corazon F1 od vilmorinu?chcel by som chutne paradajky v tvare bycieho srdca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 31.12.2018 13:17

Pro to, kdy se mají vysévat jsou rozhodující dva faktory:

1. Kdy budete sázet rajčata do země na zahradě nebo doskleníku

2. Jaké tepelné a světelné podmínky máte doma

Většinou se u nás sází rajčata po zmrzlých to je po patnáctém květnu. Obecně se počítá, že výsev by měl realizovat minimálně sedm týdnů od výsadby, ale většinou se vysévá o dva měsíce dříve. Já v mých podmínkách studené místnosti a okno na sever vysévám ještě dříve, někdy na rozhraní února a března. Rostlny mně tam nepřerůstají a mám pak koncem dubna a začátkem května dost času na jejich otužování a regulovat jeji ch výsadbu dle předpovědi počasí. Potom po přesazení na konečné stanoviště ihned rostou.

Začátkem listopadu jsem vyséval keříčkové odrůdy pro výsadbu do pařeniště. Jsou to většinou velmi mízké odrůdy s deklarovanou odolností vůči chladnu. Do pařeniště je budu vysazovat ve druhé polovině března, přesný termín upřením až podle skutečného výhledu počasí.

V lednu se snad vysévají jen rajčata, která se potom množí klonováním, ale zase záleží na podmínkách předpěstování.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika