Rajčata 2019



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 135.132 (?) 
2.2.2019 14:44

Paní Jano,

tak trochu Vám ten skleník závidím. Já už mám za oknem narváno, mám tam už všech 54 kelímků. Už jsem musel nějaké sazenice likvidovat.

           Vladimír

2.2.2019
2.2.2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 129.206 (?), 2.2.2019 15:06

Vladimíre, vidím. že u vás už nie je temer žiadny sneh pri pohľade z okna, u nás ešte stále tak 40 cm, snáď sa niečo do zajtra ešte roztopí.

  Rajčiny máš pekné, tie väčšie celkom vpravo sú aký druh?

     Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 135.132 (?), 3.2.2019 7:38

Mám vysetá jen keříčková rajčata, která budu sázet v březnu do pařeniště. Na parapetě mám úplně vlevo rostliny z výsevu 1.11.2018, které zbyly po pádu kelímků z parapetu. Mají 10-11 pravých listů a jsou v ysoké cca 16 cm. Jsou to ty vyšší odrůdy jako např. Sasha Altai, Sophie´s choice a 0-33. Mezi nimi je i Stupické, které mám nachystané pro pokus o křížení s nějakým malým trpaslíkem. Ty nižší odrůdy (Mongolskyi karlik, Sarayev Shtambovyim, Betalux) jsou někde mezi těmi menšími z výsevů 24.11.2018. Mají také 10-11 listů, ale jsou vysoké jen 7-8 cm. Vpravo jsou ty vyšší z výsevů 24.11. a 28.11. Někde tam mám ještě tři rostlinky Mikada s bramborovým listem pro křížení. Ty kelímky, kde není skoro nic vidět jsou s vyklíčenými paprikami (zatím ve stadiu děložních lístků).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 129.206 (?), 2.2.2019 14:59

Pani Janka, sadenice máte pekné pevné, tak nech sa im darí!  Kde bývate, keď máte tak teplo, u nás bolo cez obed max. 8 stupňov,  zo sklenníka som zhadzovala sneh a nahádzala dovnútra- určite som v ňom nemala ani 10 stupňov a navyše v množiarenskej "zimnej záhrade" mi včera večer topiaci sa zľadovatelý sneh rozbil 3 okná, tak budem musieť opravovať. 

                                              Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 2.2.2019 15:54

Evi a Vladimíre, děkuji za pochvalu. My jsme východní Morava-Valašsko.Skoro na slovenských hranicích. Opravdu se dnes počasí vydařilo a dokonce svítilo sluníčko. I teď mám na teploměru 9°C. Ve skleníku mám možnost přitápení, tak můžou být sazeničky venku až do tmy. Samozřejmě pokud je venku nad nulou. Navíc jsem ve skleníku kolem květináčků ještě udělala z netkané textilie takový ochranný kryt. Taková teplotní "pojistka". Zato venku vedle skleníku to vypadá nevesele. 1,5m sněhu tady bude ležet do květnasad To tady občas takhle máme...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 2.2.2019 17:51

Tak jsem ve volné chvilce procházela nabídky semen rajčat na internetu, co bych ještě mohla přiobjednat k jarnímu výsevu a překvapily mě jak velké rozdíly jsou v cenách. Jak je možné, že balíček kde je třeba 30semen pořídíte za nějakých pár korun a na druhou stranu jsou nabídky 4ks semen třeba kolem 200,-??? Jaký je rozdíl mezi těmi nabízenými odrůdami? To mi hlava nebere. Jedná se o novinky nebo nějaké vzácnější druhy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 129.206 (?), 2.2.2019 18:44

Janka, určite je to náročnosťou udržiavania druhu, najmä niektorých noviniek hybridov a ešte práv, ktorá firma ich môže distribuovať do obchodných sietí. napr. jedna z najdrahších Kiepenkerl má tiež riadne rozdiely v cenách-

od 0,60 eur za 30 semien, až po 5,40 eur za 6 semien. Všeobecne najlacnejšie a kvalitné semená ponúka Lídl.

Hoffmanns Rentita kríčkový 30 semien
Hoffmanns Rentita kríčkový 30 semien
novinka Arielle F1
novinka Arielle F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 129.206 (?), 9.2.2019 13:25

 Z 7 druhov rajčín - ŠtartF1,Stupické poľné skoré, GardenberryF1(Tomatoberry), Maglia Rosa, Sleeping Lady, Pink Passion, Subarctic Plenty, čo som vysiala 10. novembra, ako prvá dnes rozkvitla GardenberryF1, do 2 -3dní by ju mala nasledovať Maglia Rosa, potom Štart F1, malé púčky majú Stupické,  Sleeping Lady a Pink Passion.   Subarctic Plenty ešte púčky nemá. Som zvedavá, ako to tento rok bude s nahadzovaním plodov a dozrievaním.

   Eva T.

GardenberryF1
GardenberryF1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2744) - 6.138 (?), 10.2.2019 9:01

Evi, vypadá pěkně, gratuluju. Potěšila's mne tím, že Tomato Berry je ještě ranější než Maglia. Ta moje MR je pro mne dost zklamání: prostě odmítá mít plody. Kdybych tak jen věděl proč, když už i Mini Kumato má plody. No, uvidím, jak si povedou další, poněkud opožděné, Maglie. Už taky kvetou. Jak je opyluješ?

Měj se.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 129.206 (?), 10.2.2019 9:36

Milane, iba jemne potriasam rastlinkou, nechcem, aby sa peľ prenášal na susedné rastliny(hlavne u nehybridných, aby sa druhy nepokrížili. Neviem, prečo ti na Maglii Rose nezasadajú plody, chcelo by to foto, je to vyslovene druh do menších kvetináčov, možno je to chybou výživy,(napr veľa dusíka)osvetlenia, alebo vlahy. Hlavne že ti zasadajú ostatné.  Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika