Rajčata 2019/2



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 59.105 (?)
3.5.2019 18:56

Vyzerá to na niečo hubovité, možno Verticillium Dahliae, alebo Verticillium albo-atrum, ale nedá sa to presne určiť, niektoré druhy rajčín nemajú dostatočnú rezistenciu.Možno je to len fyziologická porucha- čo sa mi zdá ale menej pravdepodobné. Každopádne ju maj oddelene od ostatných rajčín.

 Eva T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 59.105 (?), 3.5.2019 18:56

Vyzerá to na niečo hubovité, možno Verticillium Dahliae, alebo Verticillium albo-atrum, ale nedá sa to presne určiť, niektoré druhy rajčín nemajú dostatočnú rezistenciu.Možno je to len fyziologická porucha- čo sa mi zdá ale menej pravdepodobné. Každopádne ju maj oddelene od ostatných rajčín.

 Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 3.5.2019 19:48

Já jsem před týdnem koupil ve výprodeji velmi levně silné, ale prostokořené, rostliny Rugby F1. Namočil jsem je a druhý den zasadil do velkých kelímků a zatím vypadají ještě hůř než ta vaše rostlina. U jiných rostlin jsem až takovou citlivost na oschnutí a přelití nepozoroval. Možná jí pomůže ostříhat a vysadit po zmrzlých do volné půdy. Tam ty vlhkostní šoky nejsou tak veliké jako v malém kelímku. Zajímavé je, že jsem z rostlin Rugby F1 z venku (ve volné půdě) zasadil před několika dny 20 zálistků (řízky) a ty vypadají docela dobře. Matečné rostliny však byly v březnu chemicky ošetřené Championem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 4.5.2019 17:14

Dopoledne se mně konečně podařilo dokončit přípravu záhonu pro mých osmdesát tyčkových rajčat. A teď utěšeně prší. Skvělé.smileysmiley

           Vladimír

PS.: Ještě jsem posekal cca 300 m trávníku a všechno jsem to dal na tu foli, budu to tak letos zkoušet

Rozvod vody
Rozvod vody
Zakrytí tkanou textilií
Zakrytí tkanou textilií
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JaRoj - (13) - 53.11 (?), 5.5.2019 0:10
Vladimíre, můžete prosím napsat, z jak silných latí máre konstrukci, co dáváte nahoru? Igelit? Děkuji. Vypadá to dobře. Když dáváte fólii, to znamená, že neokopáváte? Jaké máte zdálenosti a jaká výška konstrukce?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 5.5.2019 6:53

Tu střechu dávám nahoru až někdy začátkem srpna. Složím ji částečně na zemi (včetně připevnění folie a potom za přispění syna ji nasuneme nahoru a doděláme (cca za hodinu a půl). Na konstrukci používám spojky, které koupil můj otec před více než čtyřiceti lety (teď se snad podobné spojky dostanou koupit, ale podle diskuzí asi nic nevydrží). Latě se do ni ch užívají ty střešní, teď si přesně nepamatuji ten rozměr, asi, 2,5 cm x 4,5 cm.   Na jaře si z nich dělám různé tunely např na papriky, kedlubny apod., dle okamžité potřeby.

Řádky jsou od sebe 45 cm a jednotlivé rostliny v řádku 37,5 cm. Mezi dvojřádky mám cestičky 30 cm. Vzdálenost mezi krajním řádkem jedné folie a krajním řádkem druhé folie je 60 cm někde 75 cm a uprostřed toho je ta cestička. Výška je taková, jaký jsem měl materiál něco mezi 160 a 170 cm. Pro mne je to málo, mám 185 cm, ale nedá se s tím už nic dělat.

Neokopávám, jen občas vyberu plevel (a také zálistky) který vyrazí kolem rostlin. Cestičky jen prohrábnu motykou.

           Vladimír

Střecha
Střecha
Jiné použití spojek
Jiné použití spojek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JaRoj - (13) - 53.11 (?), 9.5.2019 0:18
Děkuji mnohokrát za detailní popis, ta stříška by se každopádně hodila. Jarmila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.34 (?), 5.5.2019 7:20

Můžete mi vysvětlit k jakému účelu slouží střecha nad rajčaty když ji instalujete až v srpnu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 5.5.2019 7:57

Hlavně kvůli tomu. že v srpnu už zraje nejvíce rajčat a když silně zaprší, tak plno těch zralých i nezralých popraská. Také proto, že v srpnu je největší hrozba plísně bramborové- to o čem se tady na webu teď píše, je sice nějaká plíseň, ale ne plíseň bramborová!!! Ta teď nehrozí. Červenec bývá také měsícem letních bouřek se sílou větru až 100 km za hodinu, nechci tu folii vystavovat tomuto nebezpečí. Stačí?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 14.5.2019 6:44

Všechna rajčata mám konečně vysazena.

           Vladimír

Osmdesát
Osmdesát
38 Cherry
38 Cherry
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 14.5.2019 9:25

Moc dobře nevypadají, v té zimě není kam spěchat s výsadbou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika