Rajčata 2018



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.165 (?)
31.3.2018 19:13
Malé odbočenie: "Maglia rosa". Zaujímavý názov pre odrodu rajčín. Maglia rosa je tiež názov pre dres vedúceho pretekára cyklistických pretekov Giro d'Italia. V taliančine to znamená "ružový dres (tričko)". Na rozdiel od Tour de France, kde líder celkového poradia nosí žltý dres. Ak je to talianska odroda paradajok, tak je možné že jej názov bol inšpirovaný cyklistikou. IH. (P.S.-dodatočne: Takže s tým pôvodom názvu je to naozaj tak - viď foto 2).


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 29.3.2018 4:44

Dataloggerů je plno, ale vesměs jsou hodně drahé. Já mám ten nejjednodušší a nejlevnější (před dvěma lety mně stál cca 450,- Kč). Úplně mně stačí. Dnes už je jistě dražší, ale je třeba hledat-  Datalogger DS 100. Používal jsem také digitální teploměr Min-Max made in China, přišel mně na trochu méně peněz, ale pro mne to nebylo ono. Nejsem každý den na zahradě, abych ho mohl vynulovat.

           Vladimír

Datalogger DS 100
Datalogger DS 100
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 31.3.2018 7:02

Nadvakrát (v pondělí a ve středu) jsem vysázel 16 keříčkových rajčat do toho mého pařeniště. Zatím se jim daří dobře a doufám, že to bude zdárně pokračovat. Zdá se, že jaro už je tady.

           Vladimír

Rajčata v pařeništi
Rajčata v pařeništi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 31.3.2018 11:22

Máte to pěkné. I ta velikost je srovnatelná se sazenicemi i na běžném bulharském trhu. Sazenice (do fóliových krytů) se teď kupují ve velkém množství, protože zima tu už nebude. Naslada, Rila, Fantazia, Růžové ragby ranné a mnoho dalších odrůd. Potkal jsem tu i jednu známou zahrádkářku z Mexika, která nedaleko odsud v loňském roce vypěstovala asi 500 kg rajčat na poměrně malém záhonku. Musím se vyptat, co to má za odrůdy.

Sazenice na trhu
Sazenice na trhu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 31.3.2018 18:45

Heuréka, tak dnes sa mi začala vyfarbovať Maglia Rosa, vyniesla sm ju von na vyfotenie, zatiaľ než som si nachystala foťák, poryv vetra mi ju zhodil na zem, našťastie sa nezlomila, odniesli si to len 3 zelené plody, ktoré by behom týždňa tiež dozreli. Tak som to počítala, prvý kvet rozkvitol 14. februára, tj. pred 43 dňami, čo je pekne skoré dozrievanie. Pridávam aj foto Mongolského Karlika s plodmi (vysiaty 6. januára). V sklenníku mám zatiaľ vysadených 16 koreňov.Prajem veselé veľkonočné sviatky. Eva T

Maglia Rosa
Maglia Rosa
Maglia Rosa- veľkonočné aranžmá
Maglia Rosa- veľkonočné aranžmá
Mongolskiy Karlik
Mongolskiy Karlik
Mongolskiy Karlik- plody
Mongolskiy Karlik- plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.165 (?), 31.3.2018 19:13
Malé odbočenie: "Maglia rosa". Zaujímavý názov pre odrodu rajčín. Maglia rosa je tiež názov pre dres vedúceho pretekára cyklistických pretekov Giro d'Italia. V taliančine to znamená "ružový dres (tričko)". Na rozdiel od Tour de France, kde líder celkového poradia nosí žltý dres. Ak je to talianska odroda paradajok, tak je možné že jej názov bol inšpirovaný cyklistikou. IH. (P.S.-dodatočne: Takže s tým pôvodom názvu je to naozaj tak - viď foto 2).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.98 (?), 31.3.2018 20:36

Tak už si jenom počkat na francouzské žluté Le maillot jaune a španělské červené Maillot rojo a máme to komplet smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 31.3.2018 21:01

Ano, je pomenovaná podľa toho dresu, ale vyšľachtil ju Fred Hempel v New Jersey krížením "Speckled novel" a "Black Cherry."Uvádza sa ako skorá-55-dňová. Živá a chrumkavá aróma plodov s citrusovým podtónom. Zaujímavé na nej je, že maximálnu chuť dosiahne pred plnou zrelosťou, keď sú plody ešte svetlo ružové, dokonca s zelenkavým pásikom. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 2.4.2018 7:44

Pre porovnanie skorosti som 30. novembra vysiala odrody: anglické novinky Pink Charmer(48 dňová), Sugar Gloss(55), Maglia Rosa(55),Stupické skoré poľné(54),Sleeping Lady Dwarf(60), ako prvá rozkvitla Sl. Lady, o 4 dni po nej Maglia rosa a o ďalšie 2 dni Stupice.Tie UK novinky zakvitli podstatne neskôr, majú už tiež nasadené plody, ale predbehli ich aj Tomatoberry, Gardenberry a Štartky vysiate o týždeň neskôr. Všetkým som venovala rovnakú starostlivosť. Takže ako najvhodnejšia pre skoré pestovanie, hoci aj za oknom sa mi zatiaľ javí Maglia Rosa, má nasadených okolo 30 plodov,(od vysiatia po dozrievanie ubehlo 105 dní)dnes budem robiť degustáciu prvého.

  Eva T 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 2.4.2018 19:18

Evi, to je paráda. To stojí za oslavu. Jak chutnalo? Vlilas mi do žil novu krev: když se to povedlo Tobě, třeba i já mám naději. A protože mám díky Tobě i semínka, už se těším na příští rok.

Vladimír si stěžoval na pomalost načítání vlákna. Nechceš založit nové: Rajčata 2018 - pokračování? Jsi autorkou tohodle, tak to přináleží Tobě. To by na čas vyřešilo tu pomalost. Holt rajčata jsou populární. Já to řeším tak, že si otevřu tohle vlákno a ve druhém okně prohlížeče jiné, na které jsem zvědavý. Třeba i tři najednou.

Jaké má Startka DTM? Já jen jestli to stihne do konce dubna.

Měj se.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 8.4.2018 8:37

Maglia Rosa chutnala dobre, trocha kyslejšia- menej cukrov ako vlani v lete, ale to je logické.Už mi včera dozrelo aj Stupické skoré poľné a vyfarbuje sa aj Tomatoberry Garden F1 Myslím, že do konca apríla by mohla dozrieť aj nejaká tá Štartka.DTM má okolo 60 dní.   Eva T

Maglia Rosa a Stupické
Maglia Rosa a Stupické
Stupické poľné skoré
Stupické poľné skoré
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika