Rajčata 2018



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 6.146 (?)
18.2.2018 10:18

Údajně má tato odrůda dva geny odolnosti proti plísni, tak ji chci letos vyzkoušet.Taky jsem zvědavý na chuť odrůdy.Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 6.146 (?), 18.2.2018 10:18

Údajně má tato odrůda dva geny odolnosti proti plísni, tak ji chci letos vyzkoušet.Taky jsem zvědavý na chuť odrůdy.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 183.105 (?), 18.2.2018 10:40

Pane Martine, nenašla som ani ja nikde na nete hodnotenie záhradkárov z pestovania tejto odrody, možno sa ešte niekto prihlási, ale minulé 2 roky plieseň nebola tak sa asi nedalo moc porovnávať. Zostáva len veriť predajcom. Ja som osobne Crimson ešte nepestovala, ale ak zoženiem semienka, možno ju ešte pokusne zaradím. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (292) - 6.146 (?), 18.2.2018 12:13

Asi je to novinka, mám to přes poštu z www.dobrasemena.cz Odrůda byla popsaná majitelem firmy v únorovém Zahrádkáři.Tož uvidíme v sezóně.Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 18.2.2018 14:19

Martine, pracuju s nimi, ale teprve první rok. Venku ještě nebyly a plody jsem neochutnal. O nich hlavně je Rajčatový hokus pokus. Momentálně prokázaly jako jediná 100% klíčivost 5/5, jsou tak 15 - 20 cm vysoká a mají 4 pravé listy. Až budou mít pátý, začnu je klonovat. Nejsou moc laciná.Sehnal jsem je z Anglie. Nabízejí tam i roubované sazenice, ale to je pro nás na nic. U nás jsem je také viděl v nabídce, dokonce za nižší cenu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 183.105 (?), 18.2.2018 17:52

Z výsevu 3. 1.2018 pokusní trpaslíci - zľava do prava : Golden Dwarf Champion, Mongolskiy Karlik, Blazing Beauty,  Pink Passion, Arctic Rose a ešte k tomu na porovnanie Tamina a celkom vpravo Anna Russian. Veľmi pekne vidieť, aký majú odlišný habitus. Eva T

5 Dwarf a  2 tyčkové
5 Dwarf a 2 tyčkové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 18.2.2018 21:44

Evi, připomnělo mi to hodiny tělocviku ve škole: od nejmenšího do největšího. A ten první je určený velitel dne.smiley No prostě nostalgie.

Ale přesně tohle jsem měl vědět, když jsem začínal. Jenže nevěděl, můj jediný svět byly tyčkovky. Tak teď si užívám "závratných výšek". Dobře mi tak. Ale nestěžuju si: je to sranda. Odražeče musím stavět na výšku, jinak jsou vrcholkům na dvě věci, sháním šikovné tyčky (bambus), atd. Ale zdá se, že se mým rajčatům otevírají květní poupata. Možná do týdne zežloutnou. Kdy přesně Ti vykvetla ta první Sleeping Lady?

Dneska bylo trochu tepleji, tak jsem se pustil do budování na balkónu (konečně). Zvýšil jsem rajčatový úsek na 2m, zatímco paprikový bude tak 115cm. To by mohlo stačit. Uvidíme.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 183.105 (?), 20.2.2018 9:46

Kto používate pri presádzaní sadeníc rajčín do substrátu aj popol z dreva a v akom množstve, aby to nespálilo korienky?  Ja som ho doteraz iba vysýpala na porýľované záhony, ale kdesi som tu čítala,  že sa môže primiešavať aj do presadzovacích zmesí.  Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.42 (?), 20.2.2018 17:15
Kazdorocny zaklad u mna tvoria 2 odrody, v skleniku uz dlhsiu dobu pestujem krickove racata TOMANOVA-uplne mi vyhovuje konzistencia aj chut, su dobre aj na omacky aj na chlieb, taktiez vzrastom sa hodia do sklenika a rodia od jula do konca oktobra. Cast davam aj vonku. Skusal som v minulosti aj denar a salus, ale tie ma chutovo neoslovili, najma salus boli uplne fádny bez chuti. Vonku pôjdu tyckove, velke biftekove rajcata, nazov neviem, ale uz ich pestujeme cca 20 rokov, vzdy z vlastnych semien. Pre mna su chutovo velmi sladke a mäsite, hodia sa skor na pretlak a pre potesenie oka. Tento rok som v Tescu kupil prvykrat Stupicke polne ranne a do sklenika tyckove Pedro, tak trochu rozsirim sortiment, som zvedavy najma na to Pedro, co je odroda urcena do sklenika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.42 (?), 20.2.2018 17:21
Este by som chcel teraz zjari vydymit sklenik sirnymi knotmi, lebo kazdy rok mi porast napada cern rajciakova, ale cital som ze to moze poskodit konstrukciu koroziou. Mate niekto typy ako na to?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 206.182 (?), 20.2.2018 18:11

Vyvápnit zem. Čerň na špičkách rajčat způsobuje nedostazek vápníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika