Rajčata 2018/2



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?)
7.7.2018 17:43

Podle mne se nejedná o žádné opylení jiným rajčetem, Jedná se o předvídatelný proces při opylení hybridních rajčat vlastním pylem, rajčata se více podobají prarodičům.. Podobný výsledek jsem měl já s přesevem F 3, některá rajčata připomínala odrůdu Negro di Olmeda (ne kulovité plody), které bylo snad základem pro křížení fy Syngebta (snad chuť a barva, výnos podstatně nižší stejně tak jako odolnost k chrobám).

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 17.6.2018 15:35

Moje sklizeň dnes.

           Vladimír

Keříčková rajčata
Keříčková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 17.6.2018 15:42

To je slovenská odrůda? Nikdy jsem o ní neslyšel.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.1 (?), 30.6.2018 9:52
Zdravim. Dozralo už někomu rajče jahodo? Jaké je? Zatim jenom zvědavosti vyhlížím kdy dozraje a furt nic. Dál letos mám prvně sweet aperitiv a supersweet 100 na ty jsem taky zvědava. Rada zde čtu vaše zkušenosti a oblibenost odrud pro inspiraci na dalši sezonu. Předem diky za odpověd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 186.131 (?), 5.7.2018 21:23

Jahodo oberám už mesiac, vzhľadovo podobné Tomatoberry chuťovo o niečo menej výrazné od neho, aj trocha tvrdšia šupka, ale inak v pohode.

ArielleF1 vysiate 10.3.- na sušenie som sa rozhodla oberať so stopkami a sušiť na slnku, nechcem, aby ho prudké lejaky poškodili, zatiaľ do sušičky nedávam, skúšam, ako bude prirodzene usychať. Zrelé plody sú na chuť sladučké. 

 Pridávam aj foto 3 druhov Indigo.  

                      Eva T.

Arielle F1
Arielle F1
Detail 2 dní obratej Arielle
Detail 2 dní obratej Arielle

"Černoškovia"
Indigo na reze
Indigo na reze
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 5.7.2018 22:55

To Arielle F1 vypadá skvěle. Když jsi ho chutnala, bylo tam hidně semen? Já Arielle mámzatím v zeleném stavu. Docela s na ně těším.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mapri - (29) - 16.159 (?), 7.7.2018 14:11
Dobrý den, tak už jsem se konečně dopracovala v 3. generaci těch správných kumato rajčat? Z jedněch semen mi rostou 2 druhy plodů viz foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 7.7.2018 15:13

Možná se vám jenom opýlily nějakým sousedem. Letos se dějou divný věci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 7.7.2018 17:43

Podle mne se nejedná o žádné opylení jiným rajčetem, Jedná se o předvídatelný proces při opylení hybridních rajčat vlastním pylem, rajčata se více podobají prarodičům.. Podobný výsledek jsem měl já s přesevem F 3, některá rajčata připomínala odrůdu Negro di Olmeda (ne kulovité plody), které bylo snad základem pro křížení fy Syngebta (snad chuť a barva, výnos podstatně nižší stejně tak jako odolnost k chrobám).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 186.131 (?), 7.7.2018 15:33

Semien máArielle dosť, príliš som to neporovnávala s ostatnými cherry, ale tá šupka je fakt iná, matná a trocha drsnejšia to bude asi tými mikroskopickými trhlinkami.  Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 7.7.2018 17:54

Evi díky. Já jsem se ptal hlavně proto, jestli ta semena nebudou vadit v těch usušených rajčatech. Gen, který způsobuje tu slupku s mikrotrhlinami bude asi nestabilní a těžko bude zachován v generaci F2 a už vůbec ne při křížení s jinými větším rajčetem. Jistě by bylo zajímavé větší rajče, tak 50- 60g pokud možno malý biftek s touto kůží. To by se nám sušilo. Ale o tom se nám může jen zdát.. 

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika