Rajčata 2018/2



kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 69.65 (?)
26.5.2018 8:00

tak vidím, že tady se už sklízí...smileyno o tom se mi může zdát, mě ještě ani nekvetou, jen poupata, pouze první květ na v lednu předpěstovaném Dwarf Blazing Beauty.Takže počítám, že většina rajčat bude nejdříve, pokud bude takové počasí jak ted, okolo půle července.Papriky budu mít zcela jistě dřív.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 23.5.2018 6:23

Včera jsem konečně sklidil z toho pařeniště dvě první zralá rajčata- Sophie´s choice (vlevo) a Sarayev Shtambovyi (vpravo). Strčil jsem si je do kapsy a jak jsem přenášel palety, tak jsem si to Sophie´s choice trochu rozmáčkl. Nevadí, stejně nebylo prvotně určeno k jídlu, ale na semena. Budu je dávat kvasit.  Na další si budu muset ještě víc jak týden počkat.DTM cca 60 dní.

           Vladimír

První zralá
První zralá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 177.96 (?), 23.5.2018 6:44

Pekný úspech z pareniska, Vladimíre, tak nech sa darí rajčinkám! smiley

Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 26.5.2018 5:38

Včera jsem dal kvasit semena Sophie´ choice, takže semena této odrůdy mám pro příští rok zajištěna. To co zbylo jsem snědl- chutnalo mně. Také jsem včera utrhl první Mongolskyi karlik, nemohl jsem ho najít, strčil jsem ruku doprostřed rostliny, nahmatal to rajče a potom jsem všechny listy odhrnul, abych viděl jestli je opravdu červené. Utrhl jsem ho, bude potřebovat ještě asi tři dny, aby úplně dozrálo. Těším se na to jakou bude mít chuť. Asi Mongolskyi karlik nebudu příští rok v tom hlubokém pařeništi zapuštěném 25 cm pod úrovní okolního terénu pěstovat. Protože toto rajče je tak nízké, lze ho pěstovat i v normálním pařeništi vysokém 35- 40 cm, čemuž odpovídá druhé studené pařeniště (rám ze stavebí překlížky tl.20 mm), které mívám v úrovni terénu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 69.65 (?), 26.5.2018 8:00

tak vidím, že tady se už sklízí...smileyno o tom se mi může zdát, mě ještě ani nekvetou, jen poupata, pouze první květ na v lednu předpěstovaném Dwarf Blazing Beauty.Takže počítám, že většina rajčat bude nejdříve, pokud bude takové počasí jak ted, okolo půle července.Papriky budu mít zcela jistě dřív.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 26.5.2018 13:07

Paní Kateřino, já budu mít tyčkové odrůdy také až někdy v polovině července. To co budu sklízet v červnu jsou všechno keříčkové (determinantní) odrůdy z pařeniště, kam byly vysázené 26.března a už kvetly nebo měly nasazené malé plody. Ty malé nasazené plody právě teď uzrály. Všechno s tím pařeništěm je jen zábava a takový experiment, pochopitelně, když mám z toho velmi brzy nějaká zralá rajčata, tak mne to potěší.

Papriky nevím kdy budu mít, vyséval jsem je docela pozdě a vzhkledem k mým podmínkám jsou to zatím malé rostliny.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 12.126 (?), 26.5.2018 8:20

Vladimíre, Mongolskyi Karlik mám posadené 2 rastliny vonku na záhone, 1 v širokej mise, 1 v skenníku.Tam ho budúci rok nebudem pestovať, asi mu tie horúčavy príliš nesvedčia, odtrhla som síce 3 veľké zrelé plody a má dosť aj ďakších nasadených, ale žltnú listy a ostatné vonku a v mise vyzerajú ďaleko lepšie(z misy som obrala 5 zrelých a semená mám už v zásobe, plody chutnali dobre, rajčinovo). Tie na záhone som namnožila zo zálistkov, preto sú menšie, ale krásne nahadzujú plody, vyzerá byť veľmi produktívny, treba však nastielať, lebo sa váľa po zemi a nedá sa samozrejme vyväzovať- zaberie dosť miesta, vyváži to jeho skorosť ako väčšieho slicer(100-160g), mne z kríčkových dozrel najskôr.

                                         Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 26.5.2018 13:15

Je fakt, že takové rajče jako je Mongolskyi karlik jsem nikdy nepěstoval ani jsem takovou rostlinu neviděl (snad jen nějaké české mbalkonové odrůdy s malými plody). Zatím nejsem rozhodnutý, kde a jak ho budu příští rok pěstovat. V tom hlubokém pařeništi jistě ne. Definitivně se rozhodnu, až posoudím jeho chuť a možnost jeho případného využití na protlak, apod.Možná udělám příští rok i takový malý záhon s keříčkovými rajčaty z normálního výsevu začátkem března, stejný jaký jsem měl loni- nějakýc dvacet rostlin. A tam by se Mongolskyi karlik hodil.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 7.6.2018 15:08

Tak tady je fotka z dnešního mého testování rajčat z pařeniště. V chuti jsou minimální rozdíly, všechny jsou výborné, možná proto, že jsou z mé zahrady. Chutnal jsem také kupované nové odrůdy, byly chutné, ale něco jim chybělo, možná ta má zahrada.
Vladimír


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.6.2018 19:35

Máte je hezky vybarvené. Já mám červené jen sem tam Stupické nebo (růžové) Rugby F1. Dokonce i Cherry mám ještě zelené, ale zato působí dekorativně.

Rajčata a zralé slívy
Rajčata a zralé slívy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 16.218 (?), 8.6.2018 6:47

Vladimíre a ako chutnal Mongolskiy Karlik? pridávam aj ja nejaké foto, všetko súto Dwarf- trpaslíci s väčšími plodmi, iba Golden Heart je tento raz menší- v pondelok som z prvého veľkého zobrala semienka. Chuťou sa líšili ale všetky sú vynikajúce, práve ich raňajkujeme. Najlepšie nám chuti práve to G. H.

   Eva T

Zľava: Sl. Lady, G. Heart,Arctic Rose,M. Karlik, Pink Pasion
Zľava: Sl. Lady, G. Heart,Arctic Rose,M. Karlik, Pink Pasion
Zľ.:M. K., Golden Heart. Arctic Rose,Pink Passion a Sleping Lady
Zľ.:M. K., Golden Heart. Arctic Rose,Pink Passion a Sleping Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika