Rajčata 2016



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?)
17.10.2016 21:45

Letošní úroda rajčat byla ohromná, poslední plody z venku jsem klidila včera, byly lehce popraskané po posledním dešti. Do té doby jediné venkovní rajče neprasklo. Plíseň se dosud neobjevila, stejně jako minulý rok nemohu posoudit odolnost papírově rezistentních odrůd. Dozrála mi i odrůda Roma u nás na Vysočině. Mám tolik zavařených polotovarů, že příští rok musím omezit počet rostlin na zpracování. Spoustu zralých pěkných plodů mám v bedýnkých za oknem.   J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 17.10.2016 19:51

Dneska jsem likvidoval rajčata a zaujala mě jedna věc. Naprosto zklamaly Stupická a taky Start S. Stupická byla slabá až neduživá, výnos skoro žádný. Starty taky nic moc. Ostatní rostliny silné a s velkými výnosy, zejména Bejbina vyváděla jak utržená. Jedna rostlina, kterou jsem měl ve skleníku na tři výhony má ten nejdelší skooro ke čtyřem metrům, vedený pod střechou a plný plodů. I ostatní, třeba Zlatava, Oranže které rodí poměrně málo letos překvapily. A Pavlína, biftekové, s kterým jsem moc nepočítal, plodila a zrála zcela bezpečně. Takže u mne se sezóna vyvedla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.10.2016 20:09

Koupil jsem si nějaká rajčata v obchodě, ale je to hrůza. Venku sice v téhle tmě (stále zataženo) toho už moc nezraje, ale třeba Goldkrone dnes natrhaná byla stále skvělá. Je to obrovský rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 17.10.2016 21:45

Letošní úroda rajčat byla ohromná, poslední plody z venku jsem klidila včera, byly lehce popraskané po posledním dešti. Do té doby jediné venkovní rajče neprasklo. Plíseň se dosud neobjevila, stejně jako minulý rok nemohu posoudit odolnost papírově rezistentních odrůd. Dozrála mi i odrůda Roma u nás na Vysočině. Mám tolik zavařených polotovarů, že příští rok musím omezit počet rostlin na zpracování. Spoustu zralých pěkných plodů mám v bedýnkých za oknem.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 13.225 (?), 19.10.2016 10:48

Nejsem velkopěstitel, jen pár rostlin pro osobní potřebu.Nemám ideeální podmínky a pěstuju na záhoně.  Dostal jsem pár kousků tyčkových, odrůdy neurčitelné, nezklamaly ani nenadchly. Co mile překvapilo byla keříčková odrůda DIANA. Jestli bude příští rok sadím asi pouze tuto odrůdu. Bude vhodné pokrýt záhon slámou, aby plody neležely na zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.0 (?), 19.10.2016 14:19

Musim se pripojit, bohuzel nevim jaky druh rajskych jsem mela, ale mely byt cervene, ovalne. Vajicku se sice moc nepodobaly, nebyly zcela "hladke". Mohlo jich byt hodne, kdyby na keri neshnily. Byly velike, zeklene a pak najednou zacaly hnit. A uroda tim padem zadna...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.91 (?), 28.10.2016 21:51


Letošní sezona byla skvělá. Rajčat bylo dost a všechny odrůdy krásně vyzrávaly. 480 m.n.m.

Kumato - zkusila jsem, dobré, rozhodně vyšlechtěno i na trvanlivost plodů, neměkly, dlouho vydržely. Ale zase mě tak nezaujaly, abych pěstovala příště.

Goldkrone - slaďák, trošku víc kyselin k chlebu by neškodilo. Co mi vadilo, plody při zrání samy padaly, či při sebemenším otřesu.

Zlatava  - na to že je pozdnější, krásně dozrála, Dobrý...

Datlo - oranžové hruštičky, nejdřív zklamání, oranžové, tvrdé bez chuti, ale chtělo je to jen nechat déle vyzrát, pak nadšení, sladká chuť, krásný vzhled. Možná bych zase upřednostnila trošku více kyselinky. Oblíbené rajče maminky.

Býčí srdce - chutné, ale nemám podmínky, či neumím pěstovat. Slabé rostliny, pár dobrých plodů. Asi by byl lepší skleník nebo nevím...

Strillo - asi vítěz sezony. Silné rostliny, dlouhé vijany plodů, chuť dobrá - kyselinka i cukr. Zasadím i příště. Nepraskalo. Ke konci září přišel první mrazík - nad ránem jen cca -0,5 st.C, dny byly ještě teplé - nejvíc to odneslo Kumato, ostatní trošku, ale Strillo vůbec, takže opravdu letos udělalo radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  26,  27,  28,  29   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika