Rajčata 2016



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.136 (?)
1.8.2016 21:21
Ešte skúsim utrieť obrazovku - mám ju zamastenú od stejku... Alebo mi odchádzajú oči? Prejdem ja radšej na rajčiny. LYKOPÉN JE SUPER! IH P.S.: Natahování Tety Jany končí, platí iba posledná veta. :-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 1.8.2016 16:40

Ve středu ve 21.15 dávají na Prima Zoom rakouský dokument Pravda o rajčatechm. V hlavních rolích Stekovicz, Irina Zakarias, Bing Crosby a další. Opravdu to stojí za podívání.

                 Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 3.8.2016 7:37

Díky za upozornění, určitě kouknu. Na té slovenské Tv mě to uniklo.
 Zrovna dneska k obědu bude salát z dvojbarevnýho 450g Burrakas Favorit který pochází od Stekovicse..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.136 (?), 1.8.2016 20:48

Mám to na displeji nejaké rozmazané... nevidím to poriadne... aha... už sa to rysuje... čítam: "Argentinské hovězí chutná dokonale". Absolútne súhlasím, teto Jano! :-) :-) :-). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.226 (?), 1.8.2016 20:58

uz je cas vymenit tu PP06-ku  :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.136 (?), 1.8.2016 21:21
Ešte skúsim utrieť obrazovku - mám ju zamastenú od stejku... Alebo mi odchádzajú oči? Prejdem ja radšej na rajčiny. LYKOPÉN JE SUPER! IH P.S.: Natahování Tety Jany končí, platí iba posledná veta. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 1.8.2016 22:01

Dobrý den, pane Vimone,

moc děkuji za odpověď. Hnojím zhruba stejně často, ale Kristalonem plod a květ a rajčata nemám ani zdaleka tak krásná jako Vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.201 (?), 22.10.2016 22:08

Mandat veľmi milo prekvapil svojou nadštandardnou úrodnosťou (v rámci celej rastliny dokonca lepšia, ako napr. u strapcovej Ildi), ako aj svojím nádherným habitusom a nadpriemerným vzrastom - posledné vijany s početnými plodmi sa nachádzali dokonca až vo výške 2,8 m, a bolo ich treba oberať dokonca za pomoci rebríka. :-)))... Oválne plody sú dosť hrubostenné a citeľne tvrdé, no napriek tomu pri jesenných dažďoch pozdĺžne praskali, i keď zasa nie všetky, ale iba niektoré - tie zrelšie. Praskliny sa ale samy zaceliť nedokázali, postupne sa v nich ukázala i pleseň... Chuť bola veľmi príjemná, na môj vkus možno až príliš jemná, chýbala mi tam i výraznejšia rajčinová aróma, no to je necnosť skoro všetkých odrôd tohoto typu. V chuti mi chýbali i výraznejšie kyselinky, no na druhej strane som oceňoval, že táto odroda nebola až tak nevyvážene a jednostranne sladká, ako je tomu napr. u Ildi alebo i u ďalších podobných odrôd... Plody dozrievali postupne, čo ich doslova predurčovalo na priamy konzum, no pri tepelnej úprave sa stratila ich citeľná tvrdosť a oveľa viac sa rozvinula ich chuť a aróma, čím milo prekvapili ešte raz... Prežili i októbrové teploty len tesne nad nulou, plody, ktoré boli obraté ešte nedozreté, v teplej miestnosti postupne "došli" a dozreli (čo zasa u cherry rajčín až také obvyklé práve nie je), a nemali ani sklon k prezrievaniu, mäknutiu a vodnateniu, ako napr. Bejbino... Mimoriadne dobre znášali transport -  v uzavretej krabici sa ani nepootláčali, ba ani nepopraskali v teple počas prevážania... Pre úplnosť uvádzam, že boli pestované v pomerne suchej a dosť ťažkej pôde s prímesou ílov na JZ Slovensku vo výške cca 150 m. n. m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MarieW - (5) - 157.7 (?), 3.4.2017 18:16

Prosím o informaci ohledně zálivky ve vašem skleníku. Na vašem obrázku jsme viděla hadice a i propojky.  Já bych si chtěla něco podobbného letos sestavit. děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 2.8.2016 21:22

Rajčatová sezóna u nás teď začíná, pár postřehů. Pěstuji ve folníku z hypermarketu, fólie taková zelená. Až do tedˇ jsem od výsadby zaléval asi čtyřikrát. Z toho jednou lignohumát a jednou hnojivo. Jinak nebylo potřeba. Překvapila mě bifteková Pavlína, myslel jsem, že biftekové bude u nás problém. Není, začalo zrát s ostatními koncem července, zraje dál a pravidelně plody červenají. Překvapuje letos i jaksi "polobiftekové" Oranže, taky zraje velmi dobře a narůstají velké plody. Zkusil jsem jen tak Slávu Porýní, i to začíná zrát. Bejbina ani nezmiňuju, to je bezproblémové. Zklamaný jsem ze Startu S, zatím dělá jakoby nic, žádný náznak červenání. Tedy u mne zatím dobrý, rostliny jsou ťukťukťuk v "luxusním" zdravotním stavu, prakticky bez poskvrnky. Pokud to tak půjde dál, bude to jedna z nejlepších sezón. Zvláštní, toho sluníčka je přece jen jaksi pomálu. Ještě takový zajímavý postřeh. Zatímco loni všichni kdo měli rajče Mandat, je hodnotili velmi dobře, jenom mně se nepozdávalo. Letos všichni, kdo o něm píší, je hodnotí špatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 175.49 (?), 3.8.2016 9:35

A Mandat docela sám padá. Nejdříve jsem podezříval psy, že ho rvou, protože rajče sem tam snědí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika