Preventivní postřik rajčat



host - 117.245 (?)
12.7.2017 22:33

petře z h. určitě nic nevykřikuju ani nepropaguju je mi jedno co si kdo vybere jen řikám co mi funguje taky jsem dříve stříkal všim možným a stačilo když jsem propásnul vhodný termín a rajský odešly. nyní jak jsem už psal mám několik let klid. a když příjde tlak plísně bramborové? tak pudu do kaufu a koupím si italský rajčata umytá cu. takovej je holt život zahradníka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
zahradnicka - (20) - 215.195 (?), 12.7.2017 10:14

Dobry den,

ja mam doma tiez pripraveny bio postrek, polyversum. No musim sa priznat, zatial som ho nepouzila, pretoze tu skoro stale prsi (Liptov). A teraz mam dilemu, cim postriekat a ci vobec? Paradajky su krasne, kvitnu, objavuju sa prve plody. Je velmi mokre leto, zahradu sme tento rok okrem maja (kveten), kedy sme vysadzali prve rastlinky, nemuseli vobec polievat.

Teraz je predpoved taka, ze dnes nema prsat, zajtra ano, v piatok nie, v sobotu a nedelu opat ano. Teploty su cca 21-23 stupnov cez den, v noci okolo 14 stupnov. Takto je to tu uz asi treti tyzden. Od zajtra sa ma ochladit, v noci klesnu teploty pod desat stupnov,  cez den 15-17 stupnov. Od buduceho tyzdna opat 22 stupnov a burky.. Minuly rok mi oplesniveli vsetky paradajky behom dvoch tyzdnov, kedy sme boli na dovolenke. Vsetky som vyhodila:-(

Prosim Vas, co by ste odporucili? Mam cakat na prve priznaky plesne, alebo mam preventivne postriekat teraz (mam doma aj champion aj polyversum).

Koncom jula tu opat dva tyzdne nebudem..

Velmi pekne vam dakujem za kazdu radu i nazor.

p.s. moji rodicia posledne dva roky nestriekali paradajky, avsak ziju v uplne inej oblasti, kde maju sucho..(a zavidia nam dazd) :-))

paradajky
paradajky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.245 (?), 12.7.2017 15:14

si dáte práci s pěstěním svých rádoby čistých rajčat a pak je omyjete postřikem? já osobně po uvedení na trh už několik let používám polyversum a mám pokoj a zaručeně bio rajčata. jedna zálivka povýsadbě na záhon, druhá při začátku barvení plodů. skušenost několikaletá a jen pozitivní. nechte si chutnat při konzumaci stříkané měkké zeleniny která je plná reziduí s postřiků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 12.7.2017 18:27

Pokud bych byl ve Vaší situaci (s Vaší zkušeností z loňského roku), tak bych co nejdříve použil Acrobat. Ale je to Vaše volba. Polyversum je sice záračná houba, která ničí všechno co má něco společného s houbami, ale ani nikdo z prodávajících si netroufl ve svých reklamách napsat, že zaručí jeho účinek na plíseň bramborovou na rajčatech ani že byl na tuto chorobu testován. Máte opravdu několik možností. Vůbec nestříkat, stříkat Polyversum, stříkat něčím jako je Acrobat. To si musí každý rozhodnout sám. Když se špatně rozhodnete, nehrozí nic hrozného, jen nebudete mít vlastní rajčata a koupíte si je v obchodě nebo na trhu. Kalamitní výskyt plísně brambrové na rajčatech je u nás jednou za několik let, takže není problém v některých oblastech pěstovat rajčata bez jakéhokoliv postřiku a potom lze na internetu psát, že pěstuji rajčata bez postřiku nebo s postřikem Polyversum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 212.60 (?), 12.7.2017 18:38

Vidím to přesně tak. Vykřikovat, že několik let mám pokoj, protože používám zázračné polyversum, nemá žádnou vypovídací hodnotu. Můžete mít vhodné podmínky a stejně tak by to nechytlo plíseň i bez polyversa. Pro mě by měla cenu tato informace: pěstoval jsem polovinu rajčat bez postřiku a polovinu s polyversem, a ta polovina bez postřiku mi odešla na plíseň. Takže reklamním řečem nebudu věřirt do té doby, než někdo dokáže jeho účinek v nepříznivém období. Do té doby budu rajčata v případě nebezpečí ošetřovat mědí a ničit si zdraví jejími drastickkými účinky. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.245 (?), 12.7.2017 22:33

petře z h. určitě nic nevykřikuju ani nepropaguju je mi jedno co si kdo vybere jen řikám co mi funguje taky jsem dříve stříkal všim možným a stačilo když jsem propásnul vhodný termín a rajský odešly. nyní jak jsem už psal mám několik let klid. a když příjde tlak plísně bramborové? tak pudu do kaufu a koupím si italský rajčata umytá cu. takovej je holt život zahradníka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zahradnicka - (20) - 215.195 (?), 16.7.2017 22:00

Prosím vás, čítam že na jednu sazenicu paradajky ide zalievka v množstve 5ml. Ako postupujete vy? Moje paradajky sú už docela veľké.. mam sa držať tých 5ml? Čím to aplikujte?  Ďakujem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 12.7.2017 18:41

Omlouvám se, zapomněl jsem se podepsat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 12.7.2017 23:07

No, jak napsala paní Lída, bez postřiku to jde, máte-li možnost pěstovat rajčata pod stříškou. Ano, je to tak. Třeba ve skleníku, ve fóliáku, kde v létě otevřete boky, u stěny domu a podobně. Nepochybně i tam při vysokém infekčním tlaku nebo na podzim při vysoké vlhkosti vzduchu plíseň zapracuje, škody ale bývají relativně malé. Nepochybně také každý nemá možnost pěstování rajčat pod stříškou. Kdo ale tuto možnost má, vřele doporučuji vyzkoušet alespoň část úrody nestříkat. Prosím, zkuste to. Uvidíte! Já jsem nepoužil na rajčata postřik (mimo Wuxalu Kalcium) už zhruba 10 let. Budete-li mít dvě stejná rajčata, jedno s postřikem, druhé bez, které dáte ochutnat vašim dětem nebo vnoučatům?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zahradnicka - (20) - 215.195 (?), 15.7.2017 9:12

Tak ja urobim tiež pokus. Časť rajčín zalejem polyversom a časť postriekam medou. O vysledku budem informovať. Všetkým dakujem:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika