Příspěvky uživatele - zahradnicka

Prunus domestica - madarska skora, 9.9.2021
Zdravim vas:-) Mate niekto prosim skusenosti so skorou madarskou odrodou prunus domestica? Zvazujem jej kupu. Ma byt samoopeliva a odolna voci sarke. A vraj je vhodna na vsetko a hlavne aj pre zaciatocnikov:-) Vyhody, nevyhody..pripadne prosim... celý příspěvek >
Choroba / škůdce rybízu, 30.8.2019
mne na msice tento rok pomohol postrek na baze oleja repky olejnej.. teraz vsak objavila chorobu na cervenej ribezle.. Odroda Detvan, super zarodila tento rok. Zacina schnut..asi nejaka huba? alebo mucnatka? Cim to oseterit? Mame teraz... celý příspěvek >
Mšice a dierkovitost listov - Hanita, 21.5.2019 Obsahuje fotku
Dobry den, hanitu mame treti rok, prve dva roky aj ked slovka zakvitla a objavili sa prve plody, tak nasledne plody opadali, nakolko sme identifikovali dierkovitost listov. Teraz sa opat objavuju dierky, aj ked zatial v malom mnozstve. Dnes som... celý příspěvek >
Rajčata 2017, 20.8.2017
Fuha, pleseň? :(A mám S tým teraz niečo robiť alebo je neskoro? Plody sú zatiaľ v poriadku. Budú postupne napadnuté aj plody? Časť rajčín bola ošetrené polyversom a časť championom..ale rozdiel nevidím. 
Rajčata 2017, 18.8.2017 Obsahuje fotku
a este jedna otazka. na paradajkach vypestovanych zo semienok z paradajky predavanej v obchode (hrantik/hranacik..) sa objavila akasi pliaga na stonkach. Vyzera to nepekne. Viete co je to? no a este su na niektorych paradajkach viac... celý příspěvek >
Rajčata 2017, 18.8.2017 Obsahuje fotku
po dlhsom case opat pozdravujem z Liptova. Paradajky sa zatial celkom drzia a postupne dozrievaju. Chcela som sa spytat, ci mate niekto paradajky crispino cierne. Na obrazku su vyfotene vo farbe ako asi baklazan (aspon tak sa mi to javi) :-) Moje su... celý příspěvek >
Preventivní postřik rajčat, 16.7.2017
Prosím vás, čítam že na jednu sazenicu paradajky ide zalievka v množstve 5ml. Ako postupujete vy? Moje paradajky sú už docela veľké.. mam sa držať tých 5ml? Čím to aplikujte?  Ďakujem. 
Preventivní postřik rajčat, 15.7.2017
Tak ja urobim tiež pokus. Časť rajčín zalejem polyversom a časť postriekam medou. O vysledku budem informovať. Všetkým dakujem:)
Rybíz a maliny, 12.7.2017
Ďakujem. Takže vykopat a vyhodit?  Myslite, ze bol stromcek napadnutý už v zahradkarstve, keď sme ho kupili? Máme ho druhé leto ale minulý rok vôbec nerodil a polovica stromčeka listy nemala už ani minulý rok.
Rybíz a maliny, 12.7.2017 Obsahuje fotku
vedeli by ste mi prosim povedat, co sa stalo mojmu stromku ciernych ribezli, odroda otelo? prva fotka je z konca maja a druha fotka je o mesiac neskor ribezle (a aj malinu a egres) som mala napadnute msicami. Urobila som postrek pripravkom od... celý příspěvek >
Preventivní postřik rajčat, 12.7.2017 Obsahuje fotku
Dobry den, ja mam doma tiez pripraveny bio postrek, polyversum. No musim sa priznat, zatial som ho nepouzila, pretoze tu skoro stale prsi (Liptov). A teraz mam dilemu, cim postriekat a ci vobec? Paradajky su krasne, kvitnu, objavuju sa prve... celý příspěvek >
Jak na mravence a mšice, 6.7.2017
Fortox gél u nás nemajú, no našla som niečo (gel) od Bayer garden.. Je však bezpečne použiť chemický insekcitid v zeleninovej záhrade?? Mravce si robia hniezda v blízkosti koreňov cesnaku, jahôd, malín.. Medzi kvetinami som použila prášok bros a... celý příspěvek >
Maliččí broučci na malinách, 2.6.2017
Takže ja som malinu postriekala bio prípravkom rock effect od natury a pocet msic sa vyrazne zvýšil, akoby som ich svatenou vodou pokropila:(samozrejme je tam aj veľmi veľa mravcov.. takže asi použijem pirimor. P.s. Prosím vás, ako nicite vo... celý příspěvek >
Bystricka slivka - semenáč, 2.6.2017
Neviem čo to teda je, či semenáč alebo odkopok (to nepoznám vobec). Taktiež neviem, či už rodil.stromcek je síce takmer dvojmetrovy ale korunka je zatiaľ minimálna. Myslela som, že vyrástol z "kostky". Slivka "mama" :-) je zdrava, všetci čo ju videli... celý příspěvek >
Bystricka slivka - semenáč, 2.6.2017
Dobry den, prosim Vas, za zahradou je starsi strom odrody (nas odhad) bystricka slivka, o ktoru sa nik momentalne nestara. Minuly rok som obrala par plodov, boli vyborne a zdrave. Zistili sme, ze v jej blizkosti je vyrasteny mlady semenac, asi tak... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika