Předpěstování papriky a rajčat



thaavi - (7) - 178.176 (?) 
3.4.2019 14:26, zobrazeno: 2809x

Zdravím pěstitele! Letos jsem si založil záhon a za oknem předpěstovávám rajčata, papriky a kedlubny. Podmínky jsou následující: stanoviště u okna, v mělkých pěstebních vaničkách, zemina je pro výsev a množení, zálivka mírně 1-2x denně., teplota 18-23 stupňů. Semínka mi vzešla, ale pak se rostlinky začaly tahat hodně do výšky, stonek se ztenčil, pak se začaly krabatit děložní lístky a většina rostlinek pošla. Kde jsem udělal chybu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 3.4.2019 15:06

Zálivka cca 1x týdně. Nemáte to přelité a neuhnilo vám to?

Ještě by přicházela v úvahu varianta nekvalitního substrátu, ale zrovna u rajčat, paprik a kedluben se mi ještě nikdy nestalo, že by klíčící rosliny padly (na to jsou háklivé úplně jiné rostliny, mám vyzkoušeno). A to už většinou používám jen směs zahradní zeminy, kompostu a noname zahr.substátu. U něktrých substrátů se některým stalo, že došlo k degenereci rajčat v důsledku zbytku herbicidů, ale k padání ne.

Tipuji tedy přelití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.176 (?), 3.4.2019 17:03

Asi teda hlavně moc vlhko, ale ten substrát pro výsev mně příjde, že hned proschne... Zalívat tedy jen 1x týdně, jakmile rostlinka trochu vyleze ze země?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.35 (?), 3.4.2019 17:57

Ono se nedá napsat jak často máte zalívat. Vyšší teplota potřebuje častější zalívání a rostlinky bujněji rostou, v případě rajčat se za oknem vytahují. Nevím co myslíte těmi mělkými miskami. Já pěstuji v kelímcích z automatů na kávu a myslím si, že ta hloubka je tak akorát. Půda na povrchu vysychá, ale dole je dostatečné vlhko pro růst. Stejně jako v přírodě. Zalívám až je substrát na povrchu úplně suchý. Za tři, čtyři dny, vlastně ani nevím. Když je povrch trvale přemokřený, tak často dochází k padání klíčních rostlinek- patogeny napadnou krček rostlinek. Toto se nekontrolovatelně šíří v miskách. Když v té mělké misce nezalejete zemina ryche vyschne a rostlinky budou trpět suchem. Pokud chcete zachránit to co Vám zbylo tak doporučuji rozesadit do nějakých kelímků- jednotlivě.

           Vladimír

PS.: Sadbu kedluben jistě za tím Vaším oknem nevypěstujete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.176 (?), 3.4.2019 18:22

OK, díky. Ty, co přežily, jsem přesadil do samostatných kelímků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.35 (?), 3.4.2019 15:35

Moc teplo a vlhko.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika