Povadlé okurky



Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?)
3.9.2009 15:38

tak Palace Pride už sklizeno 8ks okurek kolem 35cm a nasazeno spousty malých plodů! teď už je to na počasí...

bílé okurky plodí, ale jen malé, zastaví se na cca. 10cm a víc už nechce

a kulaté citr. bohužel jen spousty krásných květů a nenasazen jediný plod... na tuhle odrůdu je už jednoznačně pozdě...

ten Palace Pride je ale mazec, nasazuje množství plodů jako klasická "zavařovačka" a během pár dnů i teď na konci srpna je okurka ke sklizení

jinak ohledně roubovaných hadovek: dneska jsem sklidil dalších 12 velkých okurek a stále je nasazeno na další, nakonec po vystrašeném začátku s hnilobou a plísní a sviluškami je úroda cca. 220-250 kusů hadovek

z 90% jsou hadovky vždy zpracovány s jogurtem a česnekem :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 40.188 (?), 20.8.2009 12:48

 jooo super rostou-paráda-koukám po zahrádkách a všichni už tam mají takové seschlé rostlinky a já jsem ted frajer s 12ti rostlinkama a malé okurečky do týdne snad už něco sklidííím děkuji za radu.Už se moc těším na Vaše fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 21.8.2009 17:33

okurka Palaca Pride

poměrně úzká, délka 30cm, chuť lehce sladká! asi můj favorit na příští rok!

jinak bílá okurka zatím malé plody a ta citrónová odrůda zatím květy, tam jsem opravdu zvědavý jak ve skutečnosti bude okurka velikosti a tvaru basebalového míčku vypadat :)

palace pride
palace pride
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 3.9.2009 15:38

tak Palace Pride už sklizeno 8ks okurek kolem 35cm a nasazeno spousty malých plodů! teď už je to na počasí...

bílé okurky plodí, ale jen malé, zastaví se na cca. 10cm a víc už nechce

a kulaté citr. bohužel jen spousty krásných květů a nenasazen jediný plod... na tuhle odrůdu je už jednoznačně pozdě...

ten Palace Pride je ale mazec, nasazuje množství plodů jako klasická "zavařovačka" a během pár dnů i teď na konci srpna je okurka ke sklizení

jinak ohledně roubovaných hadovek: dneska jsem sklidil dalších 12 velkých okurek a stále je nasazeno na další, nakonec po vystrašeném začátku s hnilobou a plísní a sviluškami je úroda cca. 220-250 kusů hadovek

z 90% jsou hadovky vždy zpracovány s jogurtem a česnekem :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.49 (?), 3.9.2009 22:32

Jaký že to recept??? Také mám chutě na česnekovou pochoutku. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.26 (?), 5.9.2009 23:47

Okurek nastrouhat, buď na plátky nebo na nudličky, osolit, opepřit, přidat podle chuti prolisovaný česnek a jogurt. Já dávám zakysanou smetanu, jogurt je na mlj vkus příliš řídký. Samozřejmě můžete přidat třeba kopr, petrželku, cokoliv, co Vám chuťově pasuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 8.9.2009 10:25

Tohle je moc dobré-neříká se tomu Tzatziky... já tam kapnu ještě citron-tohle je pro mě nejlepší salátek.Já jsem zasadila stejně jako vy a už sklízím také-žádná plíseň a jsou lepší než ty první.Takže příští rok sázím opět na 2x.Gratuluji k úspěchu hadovek-optavdu velká ouroda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 219.3 (?), 3.6.2013 8:40

Je možné, že mám nyní povadlé okurky zimou? Před 14 dny jsem je zasadila do skleníku, byly pěkné a jak začla ta zima, svěsily listy. Stonek vypadá v pořádku. Myslíte, že mi mršky nastydly?indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 3.6.2013 9:00

Řekl bych že je to jisté. Usuzuji podle svých okurek, které byby také nádherné, kvetly jako o závod a jak přišla ta zima s mrazíky, tak jsou zubožené, jak píšete listy povadlé, flekaté. No uvidíme jestli se zmotají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 3.6.2013 11:02
Okurka umí ve skleníku svěsit listy když na něj nebo ni přímo praží slunce, v tomto případě je ovšem navečer už zase óká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 3.6.2013 11:50

Tak si nejsem jistý, zda moje okurky vůbec vědí co to slunce jelaugh  Taky jsem si vzpoměl, že budu muset reklamovat solární systém, protože mi neohřívá voducheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika