Poraďte odrůdu okurek nakladaček



host - 232.120 (?)
16.2.2016 5:52

Jak už jsem psal někde u hokajda, že jsme v kolonii, tak proto pěstujeme zásadně na stojáka a to na 2,5 stanovištích kvůli množství a z důvodu výskytu plísně.Nevezme nám to najednou.A chemii nééé.Při česání ihned odebírám napadené listy.J a Olí

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.2.2016 16:55

Asi se skutečně v posledních letech v okurkovém sortimentu něco změnilo. Já pěstuju nakladačky (semena z běžného obchodu)  naležato i bez textilie a skutečně vůbec nehnijí. A to leží normálně na zemi, která se navíc hojně zalévá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 15.2.2016 18:29

výborná je i Jitka F1, plody vůbec nehořknou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.120 (?), 16.2.2016 5:52

Jak už jsem psal někde u hokajda, že jsme v kolonii, tak proto pěstujeme zásadně na stojáka a to na 2,5 stanovištích kvůli množství a z důvodu výskytu plísně.Nevezme nám to najednou.A chemii nééé.Při česání ihned odebírám napadené listy.J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.2 (?), 16.2.2016 8:06

Okurky pěstuji většinou Charlotte a k tomu nějakou hruboostnou (podle ing. Holmaa mají různé druhy rozdílné nároky na teplo a vláhu), pěstuji na vertiko, rozdíl v napadání plísní jsem nepozorovala bo takhle pěstujeme už dlouho - lépe se mi obírají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.224 (?), 16.2.2016 8:16

Nejlépe nám vycházejí dlouhodobě Holmanovy okurky. Výsev obvykle řešíme tak, že koupíme 3 druhy semen, smíchámeje v misce dohromady a druhovou směs sejem do řádku.

Velmi dobře vzcházejí, úroda bývá vysoká, nehořknou ani přerostlé plody, které pak používáme na salát nebo přímý konzum

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vemak - (12) - 235.124 (?), 16.2.2016 22:28

minulý rok som okrem iných odrôd pestoval hladkú partenokarpickú odrodu Carinu F1, krásne rovné uhorky, veľká úroda aj odolnosť voči chorobám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 17.2.2016 14:45

Jednoznačně Charlotte - sousedka majitelka obchodu se semeny mi už léta potvrzuje, že zde je o ní největší zájem. Mám s ní velmi dobré zkušenosti, tedy s tou odrůdou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 18.2.2016 22:48

Já loni zkoušel poprvé Dafne F1 a i tady na Vysočině na volném záhonu v pohodě, vertiko se mi zdá zbytečně pracné, asi zkusím jen tu fólii, letos zkusím Anyu F1, která má být úplně stejná jak Dafne, jen kratší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.69 (?), 19.2.2016 13:58

Já už léta pěstuji nakládačky odrůdu DESDEMONA  a nemůžu si je vynachválit. Zkoušela jsem i jiné odrůdy, ale k téhle se vždy ráda vracím.

Stejně jako u salátovek odrůda VICTORIE.

Oboje pěstuji naležato na záhoně bez fólie, poloha chráněna ze severu a plíseň bývá minimálně.

Souhlasím s panem Stanislawem, že pokud plíseň přijde, mám už naložených okurek plný regál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.37 (?), 23.2.2016 18:28

pro nedostatek místa mám léta oboje okurky vertiko a venku, nakládačky harmonie jsou střapečkové tudíš větší sklizeň(za každým listem 3-5 plodů salátové orca.pěstuji v dlouhém dřevěném truhlíku musí se lehce přihnojovat, papriky Ramiro a nějaké pálivé pro kluky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika