Poprvé sadím rajčata



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
walerka - (29) - 216.54 (?) 
6.4.2015 23:39

jooo tak kdybych ztropila takovou scénu tak by ho možná udělal aby měl klid, ale zas tak ta rajčata nepotřebuju :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 173.17 (?), 6.4.2015 6:00

Myslím si, že je zbytečné dávat do kbelíků samotný kupovaný substrát (cenově dost náročné), můžete ho klidně namíchat s tím co máte na zahradě (kompost i tu jílovitou zeminu). Já ještě přidávám trochu popela ze spáleného dřeva a aby se držela ve kbelíku vlhkost (problémem tohoto pěstování je rychlé vysychání a nutnost častého zalévání) přidávám trochu hoblin. Hnojivo nedávám, přihnojit lze kdykoliv v sezóně. Pochopitelně kbelíky musí mít otvory pro odtok v době velkých dešťů nebo při přelití. Drenáž má podle mne význam jen v případě, že odtokové otvory nejsou ve dně, ale na bocích nádoby například ve výšce 5cm ode dna. Potom se v drenáži drží větší množství vody jako zásobárna pro růst rostlin (prodlužuje se tím interval, ve kterém je nutno zalévat). 

                 Vladimír                                

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eicul - (22) - 18.5 (?), 8.4.2015 11:48

Dobrý den! Já jsem několik let velmi úspěšně pěstovala rajčata v kbelících (také s novorozencem a později malým pomocníkem, mimochodem). Měla jsem je pod přesahem střechy na straně obrácené k jihu. Do kbelíků jsem dávala koupený zahradní substrát (u nás je půda také jílovitá) přidávala jsem nějaké organické hnojivo, ale po zkušenosti, že jen to nestačí (rajčatům hnědly špičky) jsem se naučila tak cca 1* za dva týdny zalít rozpustným hnojivem.

protože byla rajčata vystavena vysokým teplotám, instaloval mi manžel kapénkovou závlahu, která rajčata zalévala ke kořínkům 3* denně.

Jen po zkušenostech z prvního roku, kdy to vypadalo, že díky vzorné péči budeme muset rajčata přivazovat k okapům, jsem přešla na keříčkové odrůdy. Ty se mi v kbelíku pěstovaly lépe. Dobře se dařilo např. Oranže. Hana třeba také, ale nechutnala mi. 

Hezký den,

Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 9.135 (?), 7.4.2015 8:15

V prvé řadě jste špatně vyhodnotila situaci časově. S miminem nebudete mít špetku času se tomu věnovat. Pominu ujeté rady o brečení. Pokud u druhé poloviny zastání nenajdete, řešení je radikální: všechno to vyhodit. Bez sentimentu. Když odhadnu časovou linku jak vše bude probíhat, nebudete prostě moct ty rajčata zasadit a ošetřovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.25 (?), 7.4.2015 8:28

Já bych to neviděla tak tragicky, jistě nejde o stovky sazenic a "ošetřování" se taky dá pojmout v minimální verzi. Dělám to taky tak a nemám pocit, že bych jenom běhala kolem rajčat, přesto všechno pěkně roste a plodí.

Melisa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 9.135 (?), 7.4.2015 8:34

Nejde o tragédii, jde o to, že v době, kdy by se mělo sázet, bude paní v porodnici a nikdo to za ni neudělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 7.4.2015 9:31

Dovolím si oponovat. Sama jsem měla dítko na zmrzlíky a tak opečovanou zahradu jako ten rok jsem ji neměla nikdy. Ještě ten den jsem zasadila celery a pak už se jelo. První půlrok dítko proleží, na zahradu je času dost, horší jsou ty následující roky. Takže pokud má paní chuť, jen do toho!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 170.188 (?), 7.4.2015 10:10
pri tych 10 rajcinach, nie je co riesit
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 9.135 (?), 7.4.2015 10:12

Inu já jaksi nemůžu vědět, za jak dlouho po porodu se může na pole. Jestli jste porodila pod hrušní, nemluvně zabalila do povijanu, napila se ze džbánu chladné vody  a šla vázat snopy, máte můj obdiv. Jen reaguju na to co paní píše, aspoň si to vysvětluju tak, že pokud jde o zahradničení, nikdo za ni nic neudělá (hezká řada záporů, žejo?).  Víte on žádný z vás dobrých rádců to nepůjde udělat. Houby je jí platné vědět, jak byste to udělali vy. Je to na tazatelce a ta si musí zvážit své možnosti. Já se jen snažím upozornit, na co by měla brát ohled.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.25 (?), 7.4.2015 10:59

Tak asi si nemusíte představit hnedkaj pole...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika