Poprvé sadím rajčata



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?) 
4.4.2015 22:14

S hnojením bych za oknem nepospíchala, pokud nepohnojíte, živiny v substrátu na dobu pobytu v kelímku postačí, pokud to přeženete, rostliny popálíte, zvláště pokud jsou v kelímku a nemohou doplňovat vodu. Tolik můj názor na hnojení přísady. Jiný pěstitel může mít jiný názor.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 248.131 (?), 4.4.2015 22:15

Také to dávám do substrátů - ale těmi pár zrníčky jim neublížíte, ony zase v tom kelímku tolik zeminy a živin nemají  ;-))      L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 173.17 (?), 5.4.2015 5:26

Ano, v zahradním substrátu už je přimícháno hnojivo, aby dospělé rostliny měly pro začátek nějaké živiny(do výsevního substrátu se živiny nepřidávají). Sazenice pěstuji v zahradním substrátu s přidáním zeminy ze zahrady.

Sazenice pěstuji za oknem v místnosti, kde je trvale cca 17- 18°C (ve dne i v noci). Okno je na severovýchodě, takže na sazenice nikdy nesvítí slunce. Zalévám opatrně, většinou až substrát vyschne. 

S tím, že by se sazenice vytahovaly nemám žádný problém. Pochopitelně rostou pomaleji. Takto u mne vypadá 150 sazenic rajčat za tím oknem (pokud jsem už tento obrázek tady na stránkách presentoval, tak se omlouvám- ztrácím nějak přehled).

                                     Vladimír

Sazenice rajčat
Sazenice rajčat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 4.4.2015 20:25

pres den by to bylo OK, ale pokud neni nocni teplota cca o 5st nizsi, budou rostliny vytáhlé..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.249 (?), 5.4.2015 8:26

Podložte si něčím ty kelímky, aby stály výš, sazenice pochytají víc světla.

My teda máme teplotu ve dne v noci stejnou a nevytahují se... ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.249 (?), 5.4.2015 8:30

Já osobně to s hnojením nepřeháním. Vysívám do normálního substrátu, všechno roste krásně. Pak na záhoně v létě jednou dvakrát, pokud vůbec. Výrobci byli šikovní a podařilo se jim zahradníkům vsugerovat, že se rostliny taky musí krmit.

Přihnojuju jedině letničky v truhlíkách, tam je přece jen množství substrátu velmi omezené a výkon od rostlin se očekává velký.

To je jako když do dítěte s nomální stravou sypete hrsti vitamínů, proč...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
giovanim - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 31.97 (?), 5.4.2015 10:03
presne tak, az ked su rastliny prijate na zahone tak potom pohnojit
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 5.93 (?), 5.4.2015 12:02

Zavisi od substratu. Ak je vysevny substrat chudobny a vy mate uz velke rastlinky, tak mozu tym trpiet. Ti, co presadia do bohateho substratu,  nepotrebuju hnojit. Hlavne pri otuzovani je znizeny prijem niektorych zivin a niektori pestovatelia odporucaju prihnojit. Videl som aj vysledok jedneho experimentu nuiekde na nete a vysledok bol velmi v prospech prihnojenych priesad. Na druhej strane sa neodporuca hnojivo typu start, ale skor vo vode rozpustne hnojiva s vyrovnanym obsahom zivin. Z opatrnosti radsej chudobnu davku, len pre doplnenie pripadnych deficitov. Nikto nedokaze posudit, ako je na tom substrat so zivinami. Jedine sa da odpozorovat podla vzhladu a kondicie rastlin, beruc do uvahy aj ake maju rastliny podmienky. Ja som mal raz problem s deficitom uz si ani nepamatam akeho prvku, rajciny boli par dni vonku a mali fialove listy. Deficit suvisel aj s chladnym pocasim v tych dnoch a aj s tym, ze rastliny neboli este zakorenene. Hladal som studoval som a zistil som, ze treba pohnojit. Prvok + Sirokospektralne hnojivo pre istotu a pomohlo to dost rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.131 (?), 5.4.2015 12:42

pro.p.Vladimíra-máte ty rajčátka pěkné... mě se část vytahuje, a něco moc neroste/ ale zase se nevytahují/.Slunka tu taky moc nemám.Trochu mne uklidnuje, že spousta sazenic není zas tak o moc menší než ta vaše.No já ty rajské nemám nikdy nic moc.Ale snad to ještě do půle května dojde.Koncem dubna stavím foliák, ale zrovna ty odrůdy co tam mají jít sou na tom docela nic moc, tak bud přehodnotím skladbu, nebo prostě počkám do května.

Ted koukám, že nejsem přihlášená, tak ještě podpis     Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 173.17 (?), 5.4.2015 18:51

Paní Kateřino, já si myslím, že je dost času na to, aby Vaše rajčata do konce dubna pořádně vyrostla. Sazenice pěstované v chladnějším prostředí většinou mívají menší nadzemní část, ale kořenová část je většinou velmi kvalitní. Stačí čtrnáct dní pěkného počasí se sluníčkem a sazenice všechno doženou. Nakonec nejde o soutěž kdo bude mít pár rajčat nejdříve. 

Jak jsem Vám psal, tak já jsem ještě minulý týden dělal nějaké dosevy a mám ještě plno rostlinek jen s děložními lístky a doufám, že na nich také ještě nějaká rajčata dopěstuji.

Půlka května je ještě hrozně daleko a plno pěstitelů bude mít spíš s problémy jak zasadit příliš vytáhlé sazenice.

Přeji pěkný podvečer.             Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika