Plíseň bramboru na rajčatech 2017



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?)
2.8.2017 21:47

U nás denně teploty nad 30 C, srážky žádné, plíseň jsem letos ještě neviděla ani na rajčatech ani na okurkách. Chemie netřeba. Rajčata mi naklovávají ptáci, to ještě nikdy nebylo, asi mají žízeň. Nemám ani provedeno základní odlistění přízemních partií.

Nemáte pravdu, že se plíseň nedá vyléčit. Loni přestalo přeprchat a plíseň u kamarádky se za pomocí Acrobatu zastavila a nevrátila. Potom přišel mráz. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 232.70 (?), 2.8.2017 15:42

Musím podat špatné avízo hlavně pro Hradečáky. Na Novém HK už mám na rajčatech plíseň.  V neděli navečer padaly kroupy tak jsem na ně koukala, ani je kroupy moc neomlátily. Žádné plísně jsem si nevšimla. A v úterý už byly zasaženy listy, na stonkách ani na plodech jsem nic nenašla. Tak jsem všechny zasažené jisty ořezala vzala jsem i některé zdravé aby to bylo řidší a postříkala jsem to Acrobatem. Tak jsem zvědavá jak to bude dnes vypadat. Bohuna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 2.8.2017 21:16

Jo, jo... Už jsem zaregistroval kompletně zničené rostliny. Je to otázka dvou, tří dnů a je vymalováno. První postřik by se měl udělat začátkem července! Tohle měl být už minimálně druhý, lépe třetí. U rajčat nelze dobře ošetřovat kurativně, protože choroba má rychlý průběh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 2.8.2017 21:47

U nás denně teploty nad 30 C, srážky žádné, plíseň jsem letos ještě neviděla ani na rajčatech ani na okurkách. Chemie netřeba. Rajčata mi naklovávají ptáci, to ještě nikdy nebylo, asi mají žízeň. Nemám ani provedeno základní odlistění přízemních partií.

Nemáte pravdu, že se plíseň nedá vyléčit. Loni přestalo přeprchat a plíseň u kamarádky se za pomocí Acrobatu zastavila a nevrátila. Potom přišel mráz. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.123 (?), 2.8.2017 21:58

Polovinu porostu na plném slunci jsem zatím nechal bez postřiku a plíseň není. Na druhém záhoně o kus dál (zastíněný třešní z východní strany) jsem od poloviny června (!!) aplikoval 2xRidomil, pak Acrobat a pak Ortivu. Jedna rostlina je totálně napadená, dnes jsem ji zlikvidoval. Na ostatních ani známky. Tak nevím, nechápu co bylo špatně, ani proč postřiky nezabraly, šlo o postupnou aplikaci a podle návodu.

Teď přichází horší období, postřiky se mi v době zrání příčí. Ale asi to riskovat nebudu a až se po víkendu víc ovlhčí vzduch tak budu pokračovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 2.8.2017 22:24

Ohledně přenosu plísně bramborové z brambor na rajčata a opačně je zajímavé, že k němu pravděpodobně nedochází. V Evropě jsou dvě rasy plísně bramborové a jedna napadá jen brambory a druhá jen rajčata. Pravděpdobně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 3.8.2017 9:31

To by vysvětlovalo, že v bramborářském kraji někdy plíseň nemám, jindy kalamitně a přitom brambory jsou v dostřelu každoročně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.251 (?), 3.8.2017 20:22

moje rajciny zle znasaju tuto vysoku teplotu a chytili nejaku chorobu. Neviete co to je?

zltnutie vyschnutie listov
zltnutie vyschnutie listov
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.251 (?), 3.8.2017 20:23

2. obr.

chytaju to postupne listy z jednej strany
chytaju to postupne listy z jednej strany
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.251 (?), 3.8.2017 20:25

rastliny maju problem s rastom, malo idu do zeleneho, moze to nejako suvisiet?

3. obr
3. obr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.251 (?), 3.8.2017 20:28

este jeden

obr 4
obr 4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika