Plísen bramborová na rajčatech 2016



vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 231.27 (?)
29.6.2016 18:04

Také jsem z lokality (Berounka), ale plíseň se naštěstí neobjevila. O Acrobatu už několik dnů také uvažuji. Nevím kolik listů máte napadeno, ale asi bych je ostříhal a věřil, že Acrobat to zvládne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.6.2016 13:50

Ještě bych dodal, že při vyšší koncentraci (horní hranice rozpětí v návodu k použití) byl Acrobat z plodů cítit ještě dlouho po uplynutí OL. Něco podobného uváděl Kuky u Infinita.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 6.7.2016 10:19

Takže po 1.postřiku Dithane DG Neotec dnes listy vypadají takto. Použít jako další postřik něco jiného? Rajčátka už začínají dozrávat sad. Happy


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.186 (?), 21.6.2016 18:16

Zdravím a připojuji se se stejnou zkušeností. Začala se objevovat asi před 10 dny, ihned postříkáno - marně... Právě jsem všechny ze skleníku vytahala. Ta, která jsou venku, zatím drží. Letos se nedaří..., okurky salátovky už mají pro změnu padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mejstrlan - (2) - 123.105 (?), 25.6.2016 15:59

už jí tam mám co?

Zatím na jediném rajčeti - to nejvíce zralé, odrůda Tornado F1, venku

rajče jsem odstřihnul a bedlivě sleduju jestli se neobjeví známky plísně jinde.

Zatím jsem jen stříkal na mšice, které byly pouze na tornádech, vedle mam žluté hruškové a ty byly bez mšic

Tornádo F1
Tornádo F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
akelacz - (17) - 15.159 (?), 29.6.2016 9:34

Zdá se, že plíseň bramborová se již objevila i na venkovních záhonech. Raději jsem všechny rajčata ošetřil Acrobatem.

Překvapivě se v mě lokalitě (Berounka) objevila cca o měsíc a půl dříve než obvykle, přestože se mi nezdá, že by už měla vhodné podmínky k rozvoji.

:(


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 29.6.2016 15:42

Kde berete tu jistotu, že je to plíseň bramborová? A vůbec, je opravdu Acrobat zastavit plíse´ˇn bramborovou, když už je rostlina zasažena?

                               Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
akelacz - (17) - 15.159 (?), 29.6.2016 16:42

Pane Vladimire jistotu, ze se jedna opravdu o plisen bramborovou nemam, a velmi rad se budu v tomto pripade mylit. 

U Acrobatu davam nadeji systematicke slozce (obavam se, ze jde o zbozne prani), nez rostliny budu muset zlikvidovat. 

Chtel bych se zeptat, za jak dlouho dojde k pruniku nemoci do cele rostliny, pokud se objevi prvni priznaku na listu?

Zdravi
  akelacz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 57.53 (?), 29.6.2016 17:00

Tohle vypadá na normální přemokření, uhnilé listy z přebytku vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 231.27 (?), 29.6.2016 18:04

Také jsem z lokality (Berounka), ale plíseň se naštěstí neobjevila. O Acrobatu už několik dnů také uvažuji. Nevím kolik listů máte napadeno, ale asi bych je ostříhal a věřil, že Acrobat to zvládne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 29.6.2016 19:47

Poškození v příspěvku AkelaCZ vypadá opravdu na plíseň bramborovou. Možná je to dáno mikroklimatickými podmínkami, možná u vás více pršelo. Již jsem se za léta pěstování rajčat setkala s tím, že se plíseň zastavila a rostliny uzdravily po postřiku systémovým fungicidem, ovšem tehdy pomohla změna počasí, Prádelna byla nahrazena klimatem pouště. U nás ještě plíseň není ani na bramborách a postřik Acrobatem zatím odkládám. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika