Pěstování tykví a dýně Hokkaido



marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.35 (?)
14.8.2016 16:16

Tak. Podkrkonoší, Hořicko, nad. výška 280 m. Půda hlinotopísčítá, loni tam byla krmná řepa. Vyseto šest semen kolem 20. dubna do květináčku o prům. 10 cm, umístěno ve foliáčku. Do tří dnů vyrazily. Dvě rostlinky vysazeny asi 15. května jeden metr od sebe. Během 14 dnů párkrát zalito.  Nic víc.  Žádné okopávání, žádná zálivka, žádné hnojení, žádné odplevelování. Od 9 hod. slunce a asi od 15 hodiny mírný polostín. Dvě rostlinky si vzala sousedka a taky se jí daří. Zbylé dvě nikdo nechtěl, tak jsem je vyhodila. Po loňských a předloňských zkušenostech, kdy byly jen tři a předtím dva plody, jsem kousek dál dala zbylé dvě cukety, máslovou dýni a pět rajčat. Hokaida se rozrostla na plochu asi 8 x 6m, cukety nemůžu najít, máslová dýně skomírá pod náporem hokaida a rajčata taky nechávám růst jako dříví v lese. Celkově to vypadá jako dost zanedbaně.  
Loni a předloni jsem Hokaido vysévala na třikrát, dvakrát vůbec nevzešly, letos byly venku co by dup.

No a tak si myslím, že tajemství úspěchu nejspíš záleží na kvalitě a životaschopnosti semen!





Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.35 (?), 14.8.2016 16:16

Tak. Podkrkonoší, Hořicko, nad. výška 280 m. Půda hlinotopísčítá, loni tam byla krmná řepa. Vyseto šest semen kolem 20. dubna do květináčku o prům. 10 cm, umístěno ve foliáčku. Do tří dnů vyrazily. Dvě rostlinky vysazeny asi 15. května jeden metr od sebe. Během 14 dnů párkrát zalito.  Nic víc.  Žádné okopávání, žádná zálivka, žádné hnojení, žádné odplevelování. Od 9 hod. slunce a asi od 15 hodiny mírný polostín. Dvě rostlinky si vzala sousedka a taky se jí daří. Zbylé dvě nikdo nechtěl, tak jsem je vyhodila. Po loňských a předloňských zkušenostech, kdy byly jen tři a předtím dva plody, jsem kousek dál dala zbylé dvě cukety, máslovou dýni a pět rajčat. Hokaida se rozrostla na plochu asi 8 x 6m, cukety nemůžu najít, máslová dýně skomírá pod náporem hokaida a rajčata taky nechávám růst jako dříví v lese. Celkově to vypadá jako dost zanedbaně.  
Loni a předloni jsem Hokaido vysévala na třikrát, dvakrát vůbec nevzešly, letos byly venku co by dup.

No a tak si myslím, že tajemství úspěchu nejspíš záleží na kvalitě a životaschopnosti semen!





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 14.8.2016 18:50

Děkuji za reakce. Letos jsem měl semena taktéž od Sema jako p.Stanislaw, ale v žádném případě s takovými úžasnými výsledky. Jen jeden plod na rostlinu. sad Nyní tvoří změť s ostatními dýněmi, příští rok udělám pokus na celodenním slunci a osamoceně, uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petra S. - (48) - 1.10 (?), 17.8.2016 14:34

Taky přidám svou zkušenost... Poprvé letos pěstuji dýně... na kompostu mám goliáše, tam mám už tři tak 15kilové, jsou opravdu mega velké, dvě menší... Hokkaido mám taky jen jednu rostlinku, normálně venku, nikdy jsem záhon nehnojila, vlastně to nikdy nebyl ani záhon, na jaře jsme ho jen poryly a dala jsem tam cererit, dýni jsem ze začátku zalívala tak jednouu za týden, když bylos ucho, když občas sprchlo, tak ne... A mám asi sedm plodů, ty první největší jsou tak dvakrát větší jak obchodové, ty dvě tři kila budou mít určitě..takže komu se nedaří a hnojil atd... možná hnojíte až moc... všeho moc škodí... melouny mám taky na "louce", ze které jsme udělali záhon až na jaře, nasypala cererit, dala netkanou textilii a mám pětikilové melouny, občas cca co dva tři týdny jsem pohnojila kristalonem gold.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 17.8.2016 16:32

Cererit JE hnojivo! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 17.8.2016 18:00

Aha, takže hnojíte Cereritem a Kristalonem. Pak ale nepište, že dýně nehnojíte! laugh

Já naopak hnojil pouze hnojem a kompostem, a narozdíl od vás nic navíc. Takže možná v tom bude problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 17.8.2016 19:31

Dobrý den. Možná taky ne. Právě před chvílí jsem sklidil dalších 6 plodů a nejmíň 5 tam ještě je. A jak už jsem napsal, pod každou rostlinu jen asi hrstku granulovaného hnoje koupeného na jaře v Penny. Nic víc. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petra S. - (48) - 98.17 (?), 19.8.2016 20:40

To ano, ale pisu, ze vsehomoc skodi tim myslim hnuj kompost a jeste chemie, ze mate moc prehnojeno mozna, ti,kterym ty dyne nerostou... jinak ano je to hnojivo, ale neda se to srovnat s hnojem a komposteM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 19.8.2016 20:53

Všechno se srovnává- a vo tom to je. Ve hře je mnoho proměnných-genetická výbava rostlin, povětrnostní podmínky-světlo, teplo, chlad, srážky, základní kvalita půdy, to, co člověk správně nebo chybně dodá, opylování, výskyt a síla tlaku chorob, škůdců, a to vše různě rozloženo v čase... Jakýkoliv úspěch v tomto chaosu je vlastně roven zázraku. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petra S. - (48) - 98.17 (?), 20.8.2016 19:01

To máte pravdu... proto zastávám ten názor, že všeho moc škodí, a že když se člověk stará s přemírou, tak nesklidí "ovoce"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.80 (?), 18.7.2019 7:52

Ve vícero příspěvcích se píše o tom, že když jsou hokida na kompostu je plod jen jedn. V méně výživné půdě je jich víc.

Soused měl loni hokaido na kraličím hnoji a měl 30 plodů v 500m.nm 

Pěstování čehokoliv je sázka do loterie. Zasadi 1 rostlinu na kompost a jednu do nepohnojené půdy atp. Třeba se něco povede.

Roztodivné vlivy současného počasí dělají také divy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika