Pěstování rajčat na netkané textilii?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?)
5.5.2010 14:59
Perfektní nápad!!! 1*** Tak to mne nenapadlo ani když pravidelně roksorem protahuji v zapíchnutých PETkách hrdla. Pokud by se ucpala, stačí zahýbat PETkou. Rajčata jsem na textilii ještě nepěstoval, jen papriky, ale když jsem pod ni vsunul ruku tak byla zem od vlhka chladná! Je fakt že rajče nestojí ve vodě a nezastiňuje tolik zem.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 53.201 (?), 18.9.2018 13:39

Souhlas, fólii určitě ne. Textilie je to pravé. Navíc sadím rajčata už třetí rok do žlabku, do kterého večer naliji vodu. Žádný plevel, žádné pletí.  Rajčata jsou velká, chutná a bez chemie ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
badoga - (43) - 57.67 (?), 5.5.2010 14:25

Tak som foliu vyskusala. UVIDIM A ZHODNOTIM na jesen 

Vymyslela som si este sposob, ako sa lepsie dostat pod foliu pri polievani. Dalas som zrezane PET flase do otvoru vo folii a aby nepadali, zapichla som roksor - tyc na ktoru paradajky vyvazujem. Roksos ale musi byt tensi, aby nezapchal prietok vody... 

Tornado na netkanej textilii
Tornado na netkanej textilii
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 5.5.2010 14:59
Perfektní nápad!!! 1*** Tak to mne nenapadlo ani když pravidelně roksorem protahuji v zapíchnutých PETkách hrdla. Pokud by se ucpala, stačí zahýbat PETkou. Rajčata jsem na textilii ještě nepěstoval, jen papriky, ale když jsem pod ni vsunul ruku tak byla zem od vlhka chladná! Je fakt že rajče nestojí ve vodě a nezastiňuje tolik zem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.135 (?), 10.5.2010 19:09

Já rajčata zásadně mulčuji pokosenou trávou. Vyřešil jsem tím problém kam s ní, protože když jsem ji dával na kompost, tak ji bylo tolik, že špatně se rozkládala musel jsem to překopávat ap. Rajčata se nepřehřívají plevel neroste je to zdarma není s tím žádna práce a na podzim pohnojím DAM 390 na lepší rozklad hmoty a zarýluji to. Je to jako kompost perfektní struktura pudy na jaře. Puda je pod mulčem pořád vlhká a voda vsakuje perfektně.         Když se Vám dostane pod textilii krtek tak je to katastrofa. Celé to podryje a není na něj dosah.  Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.26 (?), 13.5.2010 22:47

Tak jsem zase o něco chytřejší. Nevěděla jsem, co je roskor, už to vím. Prosím, jaký průměr používáte? Aby to nebyly tyče jako k telegrafu, ale aby se zase neohýbaly.  Moc díky za radu!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
faraonka - (5) - 237.138 (?), 13.5.2010 17:09

To je velmi dobrý nápad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 90.4 (?), 13.5.2010 18:16

dneska první políčko hotovo :) mám s tím jen nejlepší zkušenosti, si na tu půdu pod textílií v létě večer šáhněte, sluníčko zapadne a pořád je tam krásné teplíčko :)

úroda a celková péče jednoznačně lepší!!!

používám tkanou textílii, je pevnější, odolnější a vydrží několik let

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 14.5.2010 10:48

Cez vikend som chcel dat von rajciny. Nie je lepsie v tomto hroznom pocasi par dni pockat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 14.5.2010 18:14

Já taky, ale podle počasí to vidím spíše na rýži. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 208.31 (?), 15.5.2010 13:44

tiez som chcela tento vikend - 15.5.-16.5., ale pockam do buduceho vikendu, cez tyzden ma byt par dni len okolo 6C, od stvrtka ma prestat psat a uz byt postupne az 20C. ten tyzden to podla mna este pocka. musi :)  adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika