Pěstování rajčat na netkané textilii?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 201.151 (?) 
18.8.2009 22:19, zobrazeno: 64846x

Máte s tím někdo zkušenost? Je pak větší úroda? Láká mě to hlavně kvůli absenci plevelu a menšímu vysychání půdy...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 19.8.2009 23:44

Letos prvně jsem je na netkanou černou textilii dala. Úroda se mi zdá přiměřeně stejná, jako každým rokem. Ovšem být bez pletí mezi rostlinami, je k nezaplacení-šetří to čas, záda, ruce, kolena... a zalévám jen do vyříznutého "téčka" hadicí samospádem z nádrže. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.134 (?), 25.8.2009 20:54

Zdravím, rajčata pěstujeme zásadně na netkané textilii. Je to dalece lepší, není plevel, zaléváme k rostlině i celou plochu, ony si natáhnou vodu z půdy, a výnos je opravdu větší. Pěstujeme tak i okurky, fazolky na lusky i cukety a patizovny. doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.151 (?), 28.8.2009 13:26

Díky za zkušenosti, letos začínám s jahodami na textilii, příští rok na ní dám ostatní plodiny!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.121 (?), 22.4.2010 12:53

Já pěstuji na netkané ČERNÉ textilii papriky a lilek. Černá barva převádí světlo na teplo a půda je vyhřátější a sálá víc teplo. Textilie udržuje vhkost. Prostě paráda :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.67 (?), 22.4.2010 15:23

Nechýba rastlinám okopávka? A dá sa fólia použiť aj v ďaľšej sezóne, alebo sa rozpadne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.118 (?), 23.4.2010 6:02

Dobrý den, několik roků pěstuji na černé tkané fólii šířky 2m(netkaná se mi neosvědčila životností) rajčata asi 60ks, rozteč 0,9x0,6m. Velikost rostlin a výnos je poněkud nižší oproti výsadbě ve volné půdě, ale bezplevelnost je k nezaplacení. Nižší výnos asi způsobuje, že tato fólie je ze syntetických vláken a je méně proustná pro vodu. Také na ní pěstuji okurky. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 248.240 (?), 23.4.2010 9:15

Není fólie jako fólie.Když dáte tu, co vypadá jako tlustá látka, tak vám vezme i vodu i dýchá a úroda je krásná. Ale půda více vysychá.To jsem nevěděla komu bych ještě rajčata nabídla. Plevel se objeví u otvorů, ale ten vítám (pokud je to tráva), protože nepřisychají kořeny. Pokud dáte agrofólii, která vypadá jako tlustý umělý pytel na brambory v černé barvě a je běžně prodávána v rolích 1 a 1,5m širokých, má v sobě vytkaný pásek jiné barvy (myslím že je zelený, nebo modrý), tak je úroda také výborná, ale rajčata se mi zdáli menší. Možná to bylo tím, že jich bylo hodně. Všechny tyčková rajčata výrazně "osvobozuji" od listů a mají pouze kystku nahoře.  Pokud chcete pěstovat pod fólií, tak si pod ni natahejte mezi řádky, dírkovanou hadici, nebo alespoň prosakovou, ale tu nechte pod tlakem. Pak mají rajčata, papriky, okurky, tykve, cukety, melóny, lilky dost vláhy a teplo. Ale nevím, zda to pak budete stíhat konzumovat. Večerní zálivka kolem sprchou kolem 8 h je žádaná také. Nedávejte fólii. co je jako igelitový obrus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.254 (?), 23.4.2010 9:40

ano, přesně tak..není folie jako folie... musí být propustná a černá.potom to rajčatům maximálně svědčí. žádný igelitový ubrus.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 23.4.2010 10:07

Je to aj o chorobach. Spodne casti rastlin su po intenzivnych zrazkach od blata a vysledkom moze byt zaciatok chorob najma plesni. Folia je relativne cista. Aj zalievka v case sucha nie je treba. Udrziava teplotu pody. Dajte vecer popeknom letnom dni o 22:00 ruku pod foliu a zistite naakumulovane teplo. Udrziava dlho vlhku podu. Nevyhodou je, ze poda nedycha tak, ako by ste ju okopavali. Ale vyhod je viac. Co sa tyka idgelitov a inych nahrad, iste je treba pouzivat len agrofoliu na toto urcenu, dobre priepustnu pre vodu a vzduch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika