Pěstování rajčat na netkané textilii?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 252.42 (?) 
15.5.2010 12:15

ahojte všichni, já jsem loni nasázela rajčata a pod ně různé dýně a melouny do takového "obrovského kompostu". Úroda byla skvělá i na políčku pod Pradědem ve 460m.n.m. Obrovský kompost děláme na podzim celá rodina - půda se zběžně prokypří rycíma vidlema(nic se nepleje), pak se rozháže kravský hnůj a na to vše co je na podzim k mání na zahradě (nezralý kompost, listí, tráva, cokoli), pak se to celé přikryje velkýma kartonama (nej je od nábytku) a zaháže dost tlustou vrstvou slámy. Při vysazování stačí opatrně prorazit všechny vrstvy, vsadit rostlinku a je to. Vyřešili jsme problém s vodou a chladnějším podnebím. Celá ta biomasa krásně hřála a držela vodu a navíc nestojí to žádné peníze a hezky se na to kouká (ne jak ty textilie). Všem na příští rok doporučuji!

Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 15.5.2010 14:17

Podobně jako Jery mulčuji tyčkové rajčata výhradně posekanou trávou. Podobně se dají řešit i jahody. Mohu všem doporučit.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.62 (?), 15.5.2010 14:32

Mulč je výborné zázemí pro slimáky. Na rajčata zpravidla nejdou, ale sežerou, ty mrchy, všechno kolem. Řešíte to jinak, než jejich sběrem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.42 (?), 15.5.2010 14:43

Ano to je nevýhoda mulče, ale nemyslete si oni moc rádi žerou i rajčata. Prostě sbírat, sbírat, sbírat a pak kudy chodíte sbírat, sbírat, sbírat šneky a nanosit je na zahrádku, slimáčí vajíčka jsou pro ně lahůdka a zahrádce neuškodí. V tom je právě super ta sláma, slimáci ji moc rádi nemají. Teda aspoň u nás.  Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 15.5.2010 14:47

Na rajčata opravdu nejdou, vedle rajčet mám česnek a jahody. Nicméně nepozoruji, že by se mi slimáci pouštěli ve větším do jahod. Pravdou je, že je nutné je v době hlavního nájezdu mechanicky "odstranit". Problém mám v mini foliáku, kde mi teď přes ty deště zdecimovali ředkvičky. 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 15.5.2010 14:49

...ředkvičky a salát (ten jsem ani neochutnal )...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.30 (?), 15.5.2010 17:35

Zajímalo by mě jak jste přišla na to, že šneci zahrádce neuškodí. Mě se dostali do skleníku (sice nechápu jak se tam s těma domkama dostali) a sežrali mi komplet všechny předpěstované nakládačky a půlku bazalky kterou mám v truhlíkách, takže nebyli líní šplhat po truhlíku. Jinak se slimáky problémy nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.42 (?), 15.5.2010 23:23

No to bude asi tím, že tam máte ty šneky . Natáhnout do skleníku cokoli není problém, mohli tam klidně přezimovat a na jaře se posilnili nakladačkama s bazalkou, co si měli dát jiného? Lepší pár šneků, než regiment slimáků, ale té sadby je škoda, to Vás chápu.    Lucie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.220 (?), 16.5.2010 9:59

Dobrý den, jaké používáte rozteče pro rajčata, papriky, okurky, melouny a další plodiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 16.5.2010 10:14

Sám mám na tyčkové rajčata spon tak 60x60cm, na papriky 40x40.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika