Pěstování chilli papriček Habanero



Stránky: 1,  2   
host - 110.114 (?) 
7.8.2019 13:20, zobrazeno: 4254x

Dobrý den,

mám Habanero, velkou přes celé okno, ale pořád opadávají květy. jako když uschnou a spadnou. Můžete mi někdo poradit? Děkuji Simona

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 3.155 (?), 7.8.2019 13:24

Opadají, protože nejsou opylené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.114 (?), 7.8.2019 14:22

To mě taky napadlo, ale nevím jak to vyřešit... pomůže otírat štětečkem?

Děkuji :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.155 (?), 7.8.2019 14:40

Do googlu zadejte "Jak zvýšit výnos chilli papriček?" a dostanete se na stránky seminka-chilli.cz, snad ten článek trochu pomůže.

(Tady se nesmí dávat línky na cizí stránky, bylo by to smazáno.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 110.114 (?), 7.8.2019 14:49

Moc děkuji :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.175 (?), 7.8.2019 15:48

Pravděpodobně vysoká teplota za oknem. Při teplotách nad 30 °C obvykle papriky shazují květy. Je to tím, že pyl je při těchto teplotách neklíčivý a tak ani žádné klepání nebo přenášení štětcem nepomáhá. Možná by šlo předem odebrat pyl za nižích teplot, uložit ho v chladničce a potom při vysokých teplotá natírat s ním bliznu. Nikdy jsem to nezkoišel, doma nic nepěstuji a na zahradě na to nemám čas.

¨           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pirko - (49) - 62.105 (?), 7.8.2019 19:22

Pan Vladimír má pravdu. Ve skleníku je několik vln sklizně, z jara a pak podle toho kolikrát se ochladí. Letos to bylo cca 3x.Vždy po přechodu studených vln (vždy když zabouřilo, zapršelo a ochladilo se) květy přestaly opadávat. Hodně štěstí. Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 7.8.2019 15:09

Ty papriky jsou samosprašný, stačí s nimy zaklepat, pokud vám opadávají květy tak je to tím, že nemá paprika podmínky, světlo, živiny, hnojit vyndat na balkon, přesadit do většího květináče apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.180 (?), 7.8.2019 20:22

Zkušenosti z folníku mám podobné v tom, že zpočátku paprikám taky opadávaly květy. Teď už neopadávají prakticky vůbec a papriky bohatě kvetou. Ovšem zajímavé je to, že zpočátku když květy opadávaly, byla teplota stejně vysoká, jako nyní. Asi je v tom ještě nějaký jiný problém.Není to jen tou vysokou teplotou přes 30 st.. Nebo že by si rostliny na vysokou teplotu zvykly? Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 8.8.2019 4:12

V loni jsem měl asi 4 rostliny, oranž, žlt, červenou, na balkoně a vzpomněl jsem si na jednu věc, papriky se rozrostli jako křoví přes půl balkonu a žádný plod, tak jsem se naštval a všechny sprostě, bezhlavě ostříhal, aby nezabírali místo a najednou na těch nových výhonech samá paprička, je to jako okurky na vedlejším výhonu jsou větší. Asi ta rostlina potřebuje nejdříve zesílit, udělat kořeny a pak teprve plodí. 

Chilli
Chilli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika