Papriky pro 2017



host - 187.216 (?)
12.1.2017 11:38

A podle mne je ještě brzo. Kdo bude sadit do skleníku, asi je termín výsevu dobrý, já sadím do záhonu, ještě chvilku počkám.

Sortiment zůstává u mě stejný, Rubinova, Slovakia, Amy, Jalahot

Ať vám to roste.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
rebus225 - (27) - 210.134 (?), 10.1.2017 20:51, zobrazeno: 67397x

Ahoj všem pěstitelům,

už nastala doba výsevu paprik pro letošní rok(alespoň u mě)

Letos jsem se dal kromě sladkých, také do chilli. Je tedy pravda, že i loni jsem pár měl(kayenský pepř gold, Goats weed).

Ale letos zkouším pořádné žahavky Bhut Jolokia Red+peach a Trinidad Scorpion Moruga.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 12.1.2017 11:30

Rozhodla jsem se, že letos věnuji část téměř mateřské péče, kterou zahrnuji rajčata, také paprikám. Nikdy se mi totiž nedařilo vypěstovat slušnou přísadu, mám doma příliš chladno. V příokenním skleníčku však teplota vystoupí za slunečného dne až k 35°C a to se holkám líbí. Moji snahu už začínají oceňovat a pokusné rostlinky vypadají k světu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.216 (?), 12.1.2017 11:38

A podle mne je ještě brzo. Kdo bude sadit do skleníku, asi je termín výsevu dobrý, já sadím do záhonu, ještě chvilku počkám.

Sortiment zůstává u mě stejný, Rubinova, Slovakia, Amy, Jalahot

Ať vám to roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 232.119 (?), 12.1.2017 14:20

Dobrý den. Chtěla bych poprosit o sdělení aktuální zkušenosti s paprikami Libera, má-li je někdo z návštěvníků tohoto serveru. Poslední dobou byla klíčivost velmi mizerná, ale mohlo se to změnit. Moc děkuji. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 12.1.2017 18:05

Dobrý den. Moje zkušenost je následující. V jednom roce jsem zakoupil osivo odrůdy Stalagnit a Amálka. Ta první nevzešla vůbec a z balení Amálky pouhé 4 rostliny. Byl jsem hodně na rozpacích. Ale v loňském roce jsem vysel osivo získané z jednoho mého lusku Amálky. Osivo vzešlo téměř všechno a úroda výborná. Dále už ale hodlám pěstovat jiné odrůdy. V letošní roce bych rád získal klasickou maďarskou odůru Feher, ale zatím se mi nedaří ji obstarat. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 12.1.2017 20:30

Papriky pěstuji léta ve skleníku na Vysočině. Dříve jsem pěstovala jen odrůdy paní ing. Teclové - Libera, postupně se od nich odvracím. Nahrazuji je odrůdami ze SEMA a SevaSeedu. Semínka z Libery jsou předražená, klíčivost je různá, někdy lepší, jindy horší a výnos též nic moc. U paprik nesháním zahraniční semena, vystačím si s domácí nabídkou.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 232.119 (?), 12.1.2017 20:59

Já jsem kupovala od Ing. Teclové vážené osivo už od konce osmdesátých let, dostávala jsem vždy i vzorky nových odrůd. Papriky jsme pěstovali ve větším množství / tedy hlavně přísadu/ a byla jsem vždy spokojená. Předloni jsem celou zásilku reklamovala a výsledek byl opět tristní. Jednalo se mi hlavně o jednu konkrétní odrůdu, kterou má rodina v oblibě. Osivo neklíčí, přitom má nadstandardní podmínky. Osiva jiných firem přitom vyklíčila vždy za pár dní. Proto mě zajímají zkušenosti jiných. Zdá se mi, že s mladou šéfovou je kvalita tam, kde je. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.149 (?), 13.1.2017 3:41

Od p.Teclové už nepěstuji nic, malá klíčivost i menší výnosy mě odradily, nejlepší zkušenost mám se semeny ze zakoupených paprik, třeba Palermo nebo Ramiro, klíčí už v prvním týdnu po výsevu a úroda vždycky parádní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 232.119 (?), 13.1.2017 22:37

Dobrý večer. Všem moc děkuji. Rozčiluje mě marná práce, na zahradě zejména. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.25 (?), 12.1.2017 14:27

já se venuji jiz nekolik let, pestovani papricek Jalapeno, jednak pro vynikajici chut a velmi mirnou pikantnost a take pro jejich silnou stenu a vysokou vynosnost z jednotlivych rostlin (bezne 50-70ks).

co se tyka sadby, tak semena davam do Jiffy cca v pulce unora a finalni presazeni do foliaku probiha koncem kvetna, Jalapenosky pote plodi neustale az do konce zari-zacatek rijna, kdy to zacinam pomalu likvidovat.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika